Neler Yeni

AM5 Anakart Tavsiyesi

yzb.price

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Captain Price
Merhabalar,
R7 7700x
Red Devil 6900XT
Vangeance argb 2x16 6000mhz cl30
Kingston renegade 1tb 7300/6000
XIGMATEK 750W GOLD 80+ PSU
HAF700
ARCTIC Freezer II 360mm Aio
Sistemim bu şekilde sizlerden sistemim için am5 anakart tavsiyesi istiyorum 650 chipset ya da x670 chipset almamda fayda yarar zarar açısından önerilerinizi bekliyorum.
14 argb fan kasamda bunları anakarta bağlayacağım ona göre argb kontrol edebileceğim bir Anakart önerirseniz sevinirim.

Bu sistem için Msi mpg x670e carbon wifi ya da Asus Rog x670e-e wifi anakart gerçekten gerekli mi ayrıca merak ediyorum.

Overclock vs yapmayacağım

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
557
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
Merhabalar,
R7 7700x
Red Devil 6900XT
HAF700
Sistemim bu şekilde sizlerden sistemim için am5 anakart tavsiyesi istiyorum 650 chipset ya da x670 chipset almamda fayda yarar zarar açısından önerilerinizi bekliyorum.
14 argb fan kasamda bunları anakarta bağlayacağım ona göre argb kontrol edebileceğim bir Anakart önerirseniz sevinirim.

Bu sistem için Msi mpg x670e carbon wifi ya da Asus Rog x670e-e wifi anakart gerçekten gerekli mi ayrıca merak ediyorum.

Kankam overclock yapmayacaksan neden x serisi bir işlemci ve anakart aldın? Sorgulamak için değil cidden soru. İleride performans düştüğünde arttırabilmek içinmi?
Bunun fiyatı cidden çok iyi duruyor
Bu anakart ta baya iyi bir anakart. 3 siteden bakıyorum en ucuzlarını atıyorum. İtopya, hepsiburada ve sinerji.
Birde bu var ama güvenemedim. En ucuz x670 carbon anakart. Ama hem alt kısımda x570 yazıyor hem diğerlerinden çok daha ucuz. Bilemedim.
Msı dışında da markalara bakayim mi kanka, msı önerdiğin için msı önerdim. Zaten fiyat performans olarak iyi gibi msı şu an.
Bide bu var ama bunun f modelini seçecektim o 1000 tl kadar daha ucuz, fakat ekran kartı yuvaları aynı bant genişliğinde değil. İlk 5 6 yıl performansı etkilemez fakat daha ilerisinde etkileme şansı var.
Buda f modeli.
Hepsinde wifi olduğu dikkatini çekmiştir, bu günlerde wifi cidden çok önemli, usb eklentisi ile almak cidden sıkıntı.

ConquerorXIV

80+ Gold

yzb.price

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Captain Price
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Canı cehenneme ilk bunu aldım sarı ışıklar kırmızi ışıklar üretim hatası chipset arızası olmayan wifi modülü usb devices hataları sorunlu bios nefret ettim bu anakarttan
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kankam overclock yapmayacaksan neden x serisi bir işlemci ve anakart aldın? Sorgulamak için değil cidden soru. İleride performans düştüğünde arttırabilmek içinmi?
Bunun fiyatı cidden çok iyi duruyor
Bu anakart ta baya iyi bir anakart. 3 siteden bakıyorum en ucuzlarını atıyorum. İtopya, hepsiburada ve sinerji.
Birde bu var ama güvenemedim. En ucuz x670 carbon anakart. Ama hem alt kısımda x570 yazıyor hem diğerlerinden çok daha ucuz. Bilemedim.
Msı dışında da markalara bakayim mi kanka, msı önerdiğin için msı önerdim. Zaten fiyat performans olarak iyi gibi msı şu an.
Bide bu var ama bunun f modelini seçecektim o 1000 TL kadar daha ucuz, fakat ekran kartı yuvaları aynı bant genişliğinde değil. İlk 5 6 yıl performansı etkilemez fakat daha ilerisinde etkileme şansı var.
Buda f modeli.
Hepsinde wifi olduğu dikkatini çekmiştir, bu günlerde wifi cidden çok önemli, usb eklentisi ile almak cidden sıkıntı.
Hocam bilgisizlikten ve uygun fiyat olduğundan aldım 6500 civarına anartta ise marka tercihim yok, işime yarasın dediklerimi yapabileyim yeterli olur benim için

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
557
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
Canı cehenneme ilk bunu aldım sarı ışıklar kırmızi ışıklar üretim hatası chipset arızası olmayan wifi modülü usb devices hataları sorunlu bios nefret ettim bu anakarttan

Hocam bilgisizlikten ve uygun fiyat olduğundan aldım 6500 civarına anartta ise marka tercihim yok, işime yarasın dediklerimi yapabileyim yeterli olur benim için
B650 carbon wifi alırsan sıkıntı çıkmaz kankam. Çok sağlam anakart tır. x670 e gram gerek yok kanka.

yzb.price

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Captain Price
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
B650 carbon wifi alırsan sıkıntı çıkmaz kankam. Çok sağlam anakart tır. x670 e gram gerek yok kanka.
Hocam b650 carbon wifi alacağıma 1.5k daha koyup x670e olanını almam daha iyi olmaz mı? Ve bu iki anakartta x670e ve b650e olmasının ne farkı var? Amacım sadece oyun oynamak

ConquerorXIV

80+ Gold

ee hocam ne oldu o kart iade falan mı ettin

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
557
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
Hocam b650 carbon wifi alacağıma 1.5k daha koyup x670e olanını almam daha iyi olmaz mı? Ve bu iki anakartta x670e ve b650e olmasının ne farkı var? Amacım sadece oyun oynamak
Kankam ikisi arasındaki farklar şunlar.
1) x670 anakart ta daha çok usb 3.0 giriişi var.
2)x670 anakart ta bir fazla m2 pcı 5 desteği var. (toplam m2 sayıları aynı)
3)Ekran kartı girişlerinden biri pcı 5.0 destekliyor (ileride nvidia ekran kartı takacaksan çok önemli değil)
4)b650 de daha fazla rgb var :D
5)

Kaynak

Touoa

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,042
İsim
Turuncu Keskin
Merhabalar,
R7 7700x
Red Devil 6900XT
HAF700

Bütçe tam olarak nedir?

ConquerorXIV

80+ Gold

yzb.price

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Captain Price
kronik problemleri mi vardı yoksa 1000/1 arızalı ürün mü geldi elinize
Tamamiyle kronik hocam herkeste aynı sorunlar var az çok benzer olarak yabancı forumlarda yt yorumlarında hep aynı sorunlara rastladım

Bütçe tam olarak nedir?
MAX 11.5K

Kankam ikisi arasındaki farklar şunlar.
1) x670 anakart ta daha çok usb 3.0 giriişi var.
2)x670 anakart ta bir fazla m2 pcı 5 desteği var. (toplam m2 sayıları aynı)
3)Ekran kartı girişlerinden biri pcı 5.0 destekliyor (ileride nvidia ekran kartı takacaksan çok önemli değil)
4)b650 de daha fazla rgb var :D
5)

Kaynak
Yonga seti olarak x670 b650 nin içinden geçer tarzı yorumları cok görünce hocam kararsız kaldım siz biraz ufkumu açtınız, ancak yinede pahalı b650 için akakçeden seçimden sonra bir hafta daha bekler alırım olmazsa ara ara indirime giriyorlar çünkü, ekran kartı olarakta ileride 3080ti 3090 ya da 4080 takmayı düşunüyorum

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
998,758
Üyeler
158,183
Son üye
tusuu00
Top Bottom