Neler Yeni

Yardım AMAZON DOLANDIRICILIĞI HAKKINDA YARDIM

IATLASI

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
692
İsim
Furkan
ben amazon prime fırsatlarında telefon aldım.ben aldıktan 1 gün veya 2 gün sonra telefonun fiyatı düştü. amazona bağlandım ve sordum ne yapmam gerekiyor diye. amazonda bana isterseniz ayın 30 unda telefonun düşen fiyatı kadar hediye çeki istersenizde iade edin ve tekrar sipariş verin dediler ve ben hediye çekini kabul ettim. şimdide bağlandığımda yok hediye çekini veremeyiz yok şöyle böyle diyerek kandırıyorlar. bunları nasıl ve nereye şikayet edebilirim

flitttermice

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
435
İsim
Eray Yılmaz
ben amazon prime fırsatlarında telefon aldım.ben aldıktan 1 gün veya 2 gün sonra telefonun fiyatı düştü. amazona bağlandım ve sordum ne yapmam gerekiyor diye. amazonda bana isterseniz ayın 30 unda telefonun düşen fiyatı kadar hediye çeki istersenizde iade edin ve tekrar sipariş verin dediler ve ben hediye çekini kabul ettim. şimdide bağlandığımda yok hediye çekini veremeyiz yok şöyle böyle diyerek kandırıyorlar. bunları nasıl ve nereye şikayet edebilirim
Allah allah aynı durumu yaşayıp iade alip ucuza alan arkadaşlarım var sizinki baya tuhaf olmuş ama zorlayın verirler bence.

IATLASI

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
692
İsim
Furkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Allah allah aynı durumu yaşayıp iade alip ucuza alan arkadaşlarım var sizinki baya tuhaf olmuş ama zorlayın verirler bence.
valla hocam ürünü aldıktan sonra vereceğiz diyip şimdide veremiyoruz diyorlar. indirimlerdede yanlış bilgilendirip ürünün fırsatını kaçırttılar bide
Mesaj otomatik birleştirildi:

müşteri hizmetlerinde çalışanlar hiç bir halt bilmiyor para almak için insanlara yanlış bilgi veriyorlar. bu kaç kere oldu hemde

Blancon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
394
İsim
Blancon Gercek
valla hocam ürünü aldıktan sonra vereceğiz diyip şimdide veremiyoruz diyorlar. indirimlerdede yanlış bilgilendirip ürünün fırsatını kaçırttılar bide

müşteri hizmetlerinde çalışanlar hiç bir halt bilmiyor para almak için insanlara yanlış bilgi veriyorlar. bu kaç kere oldu hemde
Sinirli şekilde yaz, nasıl olur dolandırıcı mısınız siz sizi dava ederim falan de hemen yola geliyorlar

arifdgc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
280
İsim
Arif Dağcı
Hocam fiyatı düşebilir de artabilir de sizin iade edip düşük fiyattan almanız gerekirdi. Amazonun herhangi bir suçu yok ki bu ülkede e ticarette bir numaradır. Sonra hepsiburada geliyor zaten.

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,252
İsim
SEYF
2,3 müşteri temsilcisiyle daha konuş. Bazıları konulardan habersiz oluyor. Sana iade olur diyen M. Temsilcisinin adını şöyle onla konuşup duzeltiyorlar

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,293
İsim
Kerem Çavuş
eğer kampanya dönemindeki ürünü aldıysan ve fiyat düştüyse ay sonu otomatik olarak hesabına para iadesi yapılıyor hediye kartlarına bir bak istersen

nifak

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
472
İsim
Eren
Kayıtları yok mu konuşmaların

LEFT

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
400
İsim
LEFT
İade edip tekrar sipariş etsene. Desteğe neden yazdın?

Aldığınız ürün prime day fırsatindan ise otomatik hediye çeki olarak hesaba yansıyor benim yansıdı mesela monitör almıştım 110 tl bir hediye çeki geldi fiyatı düştü diye fakat bu aradaki fark sadece prime day'da geçerli haricî geçerli değil

Nyrxia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
497
İsim
Ahmet

Kardom biraz sakin ol çok agresifsin bence sonra sana tavsiyem şu olur müşteri hizmetlerine yazışmali bağlanmak yerine seni aramalarını sağlayan bir seçenek var oraya bağlanıp konuş anlat derdini ve şikayet kaydı olustur.

IATLASI

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
692
İsim
Furkan
Sinirli şekilde yaz, nasıl olur dolandırıcı mısınız siz sizi dava ederim falan de hemen yola geliyorlar
2,3 müşteri temsilcisiyle daha konuş. Bazıları konulardan habersiz oluyor. Sana iade olur diyen M. Temsilcisinin adını şöyle onla konuşup duzeltiyorlar
eğer kampanya dönemindeki ürünü aldıysan ve fiyat düştüyse ay sonu otomatik olarak hesabına para iadesi yapılıyor hediye kartlarına bir bak istersen
İade edip tekrar sipariş etsene. Desteğe neden yazdın?
Aldığınız ürün prime day fırsatindan ise otomatik hediye çeki olarak hesaba yansıyor benim yansıdı mesela monitör almıştım 110 TL bir hediye çeki geldi fiyatı düştü diye fakat bu aradaki fark sadece prime day'da geçerli haricî geçerli değil
Kardom biraz sakin ol çok agresifsin bence sonra sana tavsiyem şu olur müşteri hizmetlerine yazışmali bağlanmak yerine seni aramalarını sağlayan bir seçenek var oraya bağlanıp konuş anlat derdini ve şikayet kaydı olustur.
Ben de tuvalet kağıdı 10₺ düştü diye bile indirim verdi amazon. Mutlaka verir. Aradaki fark ne kadardı?
aradım söyledim ayın 7 sine kadar bekleyin dediler şimdide. şikayet varada yazdım. birde önceki konuştuğum yazışmaların da kaydını istedim bakalım. para gelsede gelmesede o müşteri hizmetlerinde benimle konuşanları şikayet edicem yanlış bilgilendirmelerinden. 7 sine kadar bekle dediler bekliyorum bakalım. ücret iadesi bankaya olmuyor dediler. amazon hediye çeki olarak vericez dediler. onada okeyim ücret iadesi 1200 civarı.

Hocam fiyatı düşebilir de artabilir de sizin iade edip düşük fiyattan almanız gerekirdi. Amazonun herhangi bir suçu yok ki bu ülkede e ticarette bir numaradır. Sonra hepsiburada geliyor zaten.
1.si bana hediye çeki olarak vereceklerini söylediler. bende kabul ettim. 2.si şirkete fatura kestirdim iade etmesi sıkıntılu biraz. şirketten çıkışının yapılması tekrar fatura kesilmesi v.b o yüzden hediye çekini kabul ettim.

ve ben sordum onlarda iade etmeyip hediye çekinide alabilirsiniz dediler. eğer deselerdiki iade edin ve tekrar sipariş verin ben öyle yapardım. hediye çeki verecez demeselerdi zaten yapardım.

Top Bottom