Neler Yeni

AMD 4950x Yeni bilgiler piyasada

Rambo87

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Selam arkadaslar,

amd 4950x yakinda piyasaya sunulucak.

yeni bilgiler geldi.
baya hizli olucak ve boost bide basic tact yüksek olucak.

AMD'nin bir sonraki CPU nesli hakkında özel bilgiler: Yüksek güçlendirme saati ve Intel ile yeni özelliklere sahip “Ryzen 9 4950X” Vermeer

Atama ile bu noktada speculoos kutusunu derinlemesine tutmaya cesaret ediyorum, ama her şeyi sadece sportif ve örnek olarak görelim, çünkü bir şekilde parçayı çağırmanız gerekiyor (şimdilik). AMD'nin yeni 16 çekirdekli (32 iş parçacığı) hakkında konuşuyoruz.

Zaten sadece B0 adımını bildirmiştim, ancak mevcut OPN, CPU'nun sipariş numaralarını konuşmak için, mutlu olmak ve elbette yeni haberler için daha fazla neden veriyor. Bu yüzden i-machi'yi (tekrar) yaparım ve en son bilgileri sizinle paylaşırım. Başlıkta küçük bir tıklama yemine izin verilir, çünkü münhasır içeriktir ve kaynaklar sıklıkla benimkidir.

Daha fazla takviye saati ve sağlam bir temel saat
Önce ritmi alalım, çoğu insanın ilgisini çeken şey budur. İlgili şirketler tarafından test edilmesi için sipariş verilebilecek olanlara 100-000000059-52_48 / 35_Y denir. OPN'in ilk kısmı yeni değil, zaten yayınlamıştım, ama sonunda da ritim için bir sınıflandırma var. Ve 16 çekirdeğin tamamı için 3,5 GHz temel saatte 4,8 GHz hıza çıkma saati oldukça iyi görünüyor.

100-000000059-52_48 / 35_Y

Bu durumda saat hızlarının nihai maksimuma yaklaşmış olması gerekirdi, çünkü söylentilerin piyasaya sürülmesine kadar çok uzun değildir ve bir noktada bitmiş örneklerin hala hızlarına göre ayarlanması gerekir. 4.8 GHz'e nasıl ulaşılacağının şimdi birkaç nedeni var, ancak bunlardan biri de size özel, çünkü hız aşırtmacılar için de yeni bir oyun alanı olacak. Ama bir anda daha fazlası.

Yeni özellikler ve ilginç bir değişiklik günlüğü
Intel, 10. nesil CPU'ları tanıttığında, eşlik eden yeniliklerden biri, her bir çekirdek için ayrı Vcore optimizasyonu, yani çekirdek voltaj ayarları başına ne denirdi. Intel tam olarak eski ve kalitesiz bir yapı genişliğinden gerçekten kabul edilebilir bir performansı bu şekilde sıkıştırmayı başardı. Bu özellik hız aşırtmacılar için de ilginç olacak ve Ryzen Master Aracına nasıl entegre edileceğini görmek ilginç olacak.

Changelog ComboAM4v2PI 1.0.6.0'ın zaten Revizyon 8'e dahili olarak ulaşmış olsanız bile bize söylediği gibi, AMD'nin Intel'e benzer şekilde tam olarak başlayacağı yer burası. “AMD UEFI Inside: AGESA'nın, PSP'nin (Platform Güvenlik İşlemcisi) ve her şeyden önce ComboPI'nin arkasında gerçekten ne var?” Makalesinde ilgili minörlerin sayıları zaten vardı. açıkladı.

Bu işlevi tam olarak tanımlayan ilk giriş burada ilginçtir. Köşeli parantez içindeki kısaltmalar ilgili yongaları, yani Vermeer için VMR'yi, Renoir için RN'yi, vb. Temsil eder.

Ek olarak, bellenim aynı zamanda verimlilikte bir artışa işaret eden TXCLK kapısı üzerinden de bulunabilir. Akıllı saat kontrol teknikleri genellikle bir devrenin söz konusu saat döngüsü için genel sonuca hiçbir şey eklemeyen kısımlarındaki aktiviteyi en aza indirmek için kullanılır. Bu saat kontrolü, belirli bir saat döngüsünde kullanılmayan devre mantığının ilk başta o saat döngüsünde geçişini önleyerek dinamik performansı azaltır.

Ayrıca, yeni verinin üretilmediği veya sonraki mantığın belirli bir saat döngüsünde kullanması gerekmediği durumlarda saat ölçümünü önler. Bu geçitleme teknikleri böylece kısmi yükler altında bir devrenin önemli ölçüde daha düşük dinamik ve toplam güç tüketimine yol açar.

Yeni BIOS girişi Enable VCN / FCLK derin uyku, belirli bir modele atanmamış olan ve bu nedenle gelecekte tüm CPU'lara ve APU'lara fayda sağlayabilecek başka bir enerji tasarrufu seçeneğidir. VCN, Video Core Next'in kısaltmasıysa, ek bir özellik olarak entegre grafik birimine sahip APU'lar için de geçerlidir.

NVME RT d3 desteği ekle girişi de çok ilginç, çünkü Çalışma Zamanı D3 (RTD3) durumunda, NVMe sürücüsünün denetleyicisi gerçek çalışma voltajından ayrıldı. Ek besleme voltajları sağlanmaya devam edilebilir veya verilmeyebilir ("yardımcı güç"). PCI Express için RTD3, D3cold akım durumu olarak adlandırılır. Bu, mobil cihazlar için her zaman iyidir. Girişlerin geri kalanı da sıkıcı değil, ancak çoğunlukla Renoir ve çeşitli fiillerle ilgili...

RmzDayi

80+ Silver
kaynak nerede ?
Kopyala yapıştır olduğu çok belli

Rambo87

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Levi Ackerman

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,464
İsim
Musab

Rambo87

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
kaynak nerede ?
Kopyala yapıştır olduğu çok belli
reis:) mecbur kopya yapamak zorunda kaldim. english sayfada hersey okudum ve tüm detail sekilde anlatmak olurasak zor olurdu. o yüzden copy :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bu sefer okudum. Değeremi bilin :D
kral, herkezin degerini bilirim. lakin bu duruma :) sevindim aslanim benim.

RmzDayi

80+ Silver
reis:) mecbur kopya yapamak zorunda kaldim. english sayfada hersey okudum ve tüm detail sekilde anlatmak olurasak zor olurdu. o yüzden copy :)

Tamam yapılmasın demiyorum da kaynak koyman iyi olur, ayrıca yazının sonunda kendi yorumunu vs eklersen insanlar bunun için ilgilendiğini düşünür. Bu arada teşekkür ederim

Rambo87

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Tamam yapılmasın demiyorum da kaynak koyman iyi olur, ayrıca yazının sonunda kendi yorumunu vs eklersen insanlar bunun için ilgilendiğini düşünür. Bu arada teşekkür ederim
sagol bilgin icin.
zaten öyle yapiyorum tek bu duruma yapamadim.
tekrardan sagol kral

J4rvisM

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,175
İsim
Jarvis-M
Böbrek 4950x fiyatı adı üstünde bununla PC toplayanlar bide diyaliz makinası veriyoruz (tr) de makinaninda kdvvsi var

J4rvisM

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,175
İsim
Jarvis-M

Rambo87

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Ama hocam i sana kalırsa bizde devlet bizede 2 tane al diyor
baskanim malesef dedin dogru.
misal 16 core böyle devam giderse, burda artik kimse normal ryzen almaz. direkt 3960x gecer. cpu nerden baksan 1200 euro dolasiyor.
eh simdi 800 euro gelirse veya 850 :euro :) direkt adamlar bu yönden giderler. nasil olsa olucaklar oluyor, bagri tam olsun :)

bide böyle düsünmek gerek var.
AM4 son socket cpu.
o yüzden fena halde satisi olur.
bu cpu son am4 olarak alirsin ve rahat 4 sene kafan rahat olur

Ben Rex

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,182
İsim
Utku Tuncer
gümbür gümbür geliyorlar. demedi demeyin bilgisayarların insanları olcak.

Top Bottom