Neler Yeni

Amd 5 2600 ve MSI RADEON RX 6600 XT MECH 2X 8G OC sistem için hangisi uyumlu

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Murat Güntepe
Bütçe
1000
Arkadaşlar bu işten çok anlamıyorum sistem için ram almayı düşünüyorum birinci sorum bende olan ram ile aynı birebir bulamadım 3200 mhz yada 3600 mhz olanı var. 1 tane 8gb ondan alıp taksam toplamda 2x8 16gb uyumlu olur mu sıkıntı yaşar mıyım internette araştırdım mhz farklı olan 2 ram ile ilgili pek tatmin olamadım.
İkinci sorum dediğim şekilde 1 tane ram alıp kullanmak mı mantıklı malum ekonomi her kuruşun önemi var. Yoksa aşağıda linkini atacağım ramler den 2x8 16gb almak mı daha mantıklı bu fiyatlara bile çıkamıyorum normalde ama sisteme zararı olursa yada şu ram alsan daha iyi uyumlu olur uzun süre açısından derseniz ona göre plan yapmam gerekiyor. Bu fiyat aralığında( 1000 TL) şu ram daha iyidir kalitelidir bu sisteme daha çok uyar gibi farklı ram öneriniz olursa memnun olurum. Çok uzattık cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Sistem şöyle:
İŞLEMCİ: AMD RYZEN 5 2600 3.4 GHZ/3.9 GHZ 19MB 2. NESİL AM4
EKRAN KARTI: MSI RADEON RX 6600 XT MECH 2X 8G OC 8GB GDDR6
ANA KART: GIGABYTE B450M S2H ADM DDR4 M2 mATX
RAM: 8GB CORSAIR DDR4 CMK8GX4M1D3000C16 3000MHZ (1X8)

Almayı düşündüğüm ramler

Mertdvrim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
784
İsim
Mert
Arkadaşlar bu işten çok anlamıyorum sistem için ram almayı düşünüyorum birinci sorum bende olan ram ile aynı birebir bulamadım 3200 mhz yada 3600 mhz olanı var. 1 tane 8gb ondan alıp taksam toplamda 2x8 16gb uyumlu olur mu sıkıntı yaşar mıyım internette araştırdım mhz farklı olan 2 ram ile ilgili pek tatmin olamadım.
İkinci sorum dediğim şekilde 1 tane ram alıp kullanmak mı mantıklı malum ekonomi her kuruşun önemi var. Yoksa aşağıda linkini atacağım ramler den 2x8 16gb almak mı daha mantıklı bu fiyatlara bile çıkamıyorum normalde ama sisteme zararı olursa yada şu ram alsan daha iyi uyumlu olur uzun süre açısından derseniz ona göre plan yapmam gerekiyor. Bu fiyat aralığında( 1000 TL) şu ram daha iyidir kalitelidir bu sisteme daha çok uyar gibi farklı ram öneriniz olursa memnun olurum. Çok uzattık cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Sistem şöyle:

Almayı düşündüğüm ramler

Şunu bir netleştirelim 6600 xt 2600 uyumlu değil

Kiritoほ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
441
İsim
Yamaç Koçovalı

Sistem şöyle:

Almayı düşündüğüm ramler

Ram ile ilgili olarak kendinizde ki ramin MHz'ine ve CL değerine bakarak aynı değerleri yakalayan bir ram alıp kullanabilirsiniz belli bir süre bunu yapan kişiler gördük

İkinci olarak ise 6600XT ve 2600 pek mantıklı bir seçim değil

halitxct

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Murat Güntepe
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şunu bir netleştirelim 6600 xt 2600 uyumlu değil

Ram ile ilgili olarak kendinizde ki ramin MHz'ine ve CL değerine bakarak aynı değerleri yakalayan bir ram alıp kullanabilirsiniz belli bir süre bunu yapan kişiler gördük

İkinci olarak ise 6600XT ve 2600 pek mantıklı bir seçim değil
Elimde olan işlemciyi kullanmak istedim ama ne yapmam gerek işlemci mi değiştireceğim yoksa ekran kartı mı ekran kartını yeni sipariş etmiştim ne gibi sıkıntı çıkarır acaba :(

Coolpanda

80+ Silver
Darboğaz olur. 2600'e OC yaparak yer yer darboğaz olacak şekilde RX 6600 kullanabilirsin max.

Kiritoほ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
441
İsim
Yamaç Koçovalı
Elimde olan işlemciyi kullanmak istedim ama ne yapmam gerek işlemci mi değiştireceğim yoksa ekran kartı mı ekran kartını yeni sipariş etmiştim ne gibi sıkıntı çıkarır acaba :(
Ekran kartın güzel işlemcin darboğaz yapacaktır bir kaç oyunda özellikle sıkıntı yaşayabilirsin
İşlemci değiştirmen daha mantıklı olacaktır 2600'ü elden çıkartıp 5600'e geçebilirsin yapamam diyorsan bunu bir süre sonrada yapabilirsin ama bütçen varsa yap derim

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,021
İsim
uwu
6k ya aldıysan boş ver ileriki zamanlarda r5 5500 /5600 alırsın o paraya da daha iyisini bulamazdın zaten

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Murat Güntepe
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartın güzel işlemcin darboğaz yapacaktır bir kaç oyunda özellikle sıkıntı yaşayabilirsin
İşlemci değiştirmen daha mantıklı olacaktır 2600'ü elden çıkartıp 5600'e geçebilirsin yapamam diyorsan bunu bir süre sonrada yapabilirsin ama bütçen varsa yap derim
Peki şöyle söylesem LOL, CS GO vb ve genel kullanım için sorun çıkartır mı çıkartmazsa dediğiniz gibi idare edip daha sonra geçiş yapayım. Ben RDR2 gibi zorlayıcı oyunları oynamıyorum açıkçası darboğaz nedir tam olarak bilmiyorum.

Ysuflix

80+ Gold
bir süre idare ettirir ama işlemciyi kesinlikle 5600e yükseltmeni öneririm.

Kiritoほ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
441
İsim
Yamaç Koçovalı
Peki şöyle söylesem LOL, CS GO vb ve genel kullanım için sorun çıkartır mı çıkartmazsa dediğiniz gibi idare edip daha sonra geçiş yapayım. Ben RDR2 gibi zorlayıcı oyunları oynamıyorum açıkçası darboğaz nedir tam olarak bilmiyorum.
Çıkartmaz o tarz oyunlarda ama Warzone girerseniz eyvah...
RDR2 eyvah
Watch Dogs Legion Eyvah

Talha_x23

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Oyunu yüksek ayarlara alırsın sıkıntı çıkmaz. Ben 2600x ile 3070 ti kullanıyordum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Murat Güntepe
Anladım ram düşünürken farklı yerden kurşun yedik :) Peki ram konusunda öneriniz nedir konudakilerden yada aynı marka aynı cl değerine sahip ram işimi görür mü mhz değeri farklı olacak başka dikkat etmem gereken bir konu var mı? Fiyat olarak tek ram alırsam 600 lira diğer yöntem 1000tl ve üzeri olacak.

Top Bottom