Neler Yeni

AMD beni üzme- Mesh Shading Teknolojisi!

ravenddS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Mehmet Can
Ndivia önce ray tracing özelliğine çok yatırım yaptı donanım + yazılım şeklinde ilmek ilmek işledi şuan ekmeğini yiyor amd herşeyi yazılımla halletmeye çalışıyor şuan mesh shading tenolojisini kullanan oyunlar çıkmaya başladı bazı arkadaşlar kafayı vram olayına kafayı takmış daha doğrusu bozmuşlar 1080 ti vram olarak + kas gücü olarak hala çok güçlü kart ama yeni nesil oyunlardaki teknolojileri desteklemediği için patlıyor amd bu yolda ilerliyor vram vram diye yangın yapan arkadaşlar yarın patlarsa şaşırmam :)
Kanka dediğinden az çok bir şey anladım yanlış değilsem.
Eğer AMD'nin kartları teknoloji yetersizliğinden patlarsa (6000 serisi ve üstünün parlayacağını sanmıyorum) NVidia'da VRAM yetersizliğinden patlar zaten. Ki 4070Ti'a 12GB VRAM koymak ne olursa olsun yüzsüzük bence.
Şey kafası var sanırım, sonuçta satılıyor ne yaparsam yapayım.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Alan wake 2 de RTX 2000 ve RX 5000 serisinden önceki kartların canı çıkıyor biraz daha yaniş RTX 2000 ve dengi kartlar ile üzerinde sıkıntı yok daha bence. Alan wake için ise evet yeni teknoloji falan cart curt eski kartlar RX 400-500 GTX 1000 ve öncesi baya canı çıkıyor ama onun dışında dediğin RX 6000 serisi kartların canı çıkıyor kısmında ise oyunun optimizesinin berbat olmasındandır. Oyunda ormanda sağdan sola baksan RTX 4060 la bile 5-10 FPS oynuyor minimum, optimizasyon çöp.

Malesef asıl sorun günümüzde yeni çıkan oyunların gittikçe daha rezil optimizasyonda olması, teknolojilerden falan önce bu optimizasyon çözülmeli.

alikorkut

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Korkutali avar
Kanka dediğinden az çok bir şey anladım yanlış değilsem.
Eğer AMD'nin kartları teknoloji yetersizliğinden patlarsa (6000 serisi ve üstünün parlayacağını sanmıyorum) NVidia'da VRAM yetersizliğinden patlar zaten. Ki 4070Ti'a 12GB VRAM koymak ne olursa olsun yüzsüzük bence.
Şey kafası var sanırım, sonuçta satılıyor ne yaparsam yapayım.
Katılıyorum.

TLPA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Talip Avcı
GTA 6 SIZINTI VİDYOLARI İÇİN:
Arkadaşlar burada sızıntı videolar var, bence aslında en düşük grafikler GTA V seviyesinde olacak, bu Mesh Shading gibi özellikler için kapalı-açık seçenekleri olacak. Bana göre Nvidia GTX 2XXX ve AMD RX 5XXXX serisi kartlar bir şekilde bu oyunu oynatacak. Ben zaten RTX kullanan birisi değilim çünkü benim için grafikten çok FPS önemli. Malum yeni oyunlarda mevcuttaki bütün kartlar terliyor, AAA oyunda Ray Tracking kolay kolay açmam.

Sapphire Nitro+ AMD RX 6900 XT GPU 'm var, GTA 6 'nın çıkışına müteakip gerekirse güncellerim. Sonuçta masaüstü bilgisayar değil mi? Sökülüp takılabiliyor. Hatta işlemci ve bellekleri de bu duruma müteakip güncellemeyi düşünüyorum. 3. Nesil AM5 'ler bu sırada piyasada olur zaten, düşüncem bu yönde.

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,391
İsim
Selim
hocalarım rockstar gta v deki optimizasyonu yaparsa min rx5500xt 8gb/1660 olacağını düşünüyorum çünkü rockstar online kısımdan para kazanıyor optimizasyon ne kadar iyi olursa o kadar düşük kartlar oynatabilecek üstte min dediğim hikaye kısmı için online için 2060/rx5600xt fln olur diye tahmin ediyorum
GTA 5 grafiğinde GTA 6 oynarız o sistemle 👍 bana göre 7 serisinde en iyi grafikleri alacağız ve muhtemelen bu oyunlar artık saf güç değil dlss ya da fsr üzerinden sistem önerisi yapacaklar. Yeni nesil oyunlar çok güçlü ve dlss ya da fsr olmadan 4k da yüksek FPS almak çok zor ve firmalar boşuna yatırım yapmıyor bu alanlara çünkü ekran kartını 4090 yapmak yerine 4070 yapıp dlss filan kullanın mantığı ile gidiyorlar. Tabii bu iddialar bir fikir

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,371
İsim
uwu
GTA 5 grafiğinde GTA 6 oynarız o sistemle 👍 bana göre 7 serisinde en iyi grafikleri alacağız ve muhtemelen bu oyunlar artık saf güç değil dlss ya da fsr üzerinden sistem önerisi yapacaklar. Yeni nesil oyunlar çok güçlü ve dlss ya da fsr olmadan 4k da yüksek FPS almak çok zor ve firmalar boşuna yatırım yapmıyor bu alanlara çünkü ekran kartını 4090 yapmak yerine 4070 yapıp dlss filan kullanın mantığı ile gidiyorlar. Tabii bu iddialar bir fikir
Hocam acıyor mu açıyor min demişim zaten fhd için önerilen 3070 fln olur

Existentia

80+ Silver
hocalarım rockstar gta v deki optimizasyonu yaparsa min rx5500xt 8gb/1660 olacağını düşünüyorum çünkü rockstar online kısımdan para kazanıyor optimizasyon ne kadar iyi olursa o kadar düşük kartlar oynatabilecek üstte min dediğim hikaye kısmı için online için 2060/rx5600xt fln olur diye tahmin ediyorum
Bu fikir saçmalık çünkü adamlar pcye çıkış tarihi vermedi bile min sistem 2060 olucak 1000 serisi / amd 5000 serisi falan zor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gta 6 çok güzel bir oyun olacak orası kesin ama PS 5i de zorlamaz bence rahat bir şekilde açar yüksek ayarda
ps5 çağ dışı kalmış antika donanımıyla uçak kaldırmaz inş öyle bir zorlayacak ki görün yani upscaling yok ray tracing yok şu an o kadar yüksek grafikli olmayan oyunları bile zar zor açıyor

TahinPekmez

80+ Silver
Bu fikir saçmalık çünkü adamlar pcye çıkış tarihi vermedi bile min sistem 2060 olucak 1000 serisi / amd 5000 serisi falan zor

ps5 çağ dışı kalmış antika donanımıyla uçak kaldırmaz inş öyle bir zorlayacak ki görün yani upscaling yok ray tracing yok şu an o kadar yüksek grafikli olmayan oyunları bile zar zor açıyor
Katılıyorum adamlar yaptımı 10 yılı baza alıyorlar düşük sistem tutacaklarını sanmıyorum. Alan wake 2 ortada. Bildim bileli GTA 5 açarmı diye sorup sistemi öyle alıyorlardı, GTA6 içinde aynısı olacak bence. bu oyunu açıyorsa hepsini açar mantığı devam eder. Nvidia 4000, 2024 de çıkması beklenen 5000 serisi ve PS5 pro GTA6 ve vb. oyunları taşıyacak yine.

OufGuy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
OufGuy
O sırada AMD Adrenaline Preview version ile RX 6600 de AFMF açıp Tüm Oyunlarda 2Katı FPS alan ben 😂

Yaptığım oyunlar:
Battlefield 2042
Chivalry 2
League of Legends
CS2
Destiny 2
Path Of Exile
Hatta Roblox??? (Evet, normalde çalışmıyor ama yolunu buldum ve paylaştım! )

Dikkat!: AFMF gecikme arttırıyor!

ama Monitör Hz'inden fazla FPS alınca hissettiğimi düşünmüyorum, Hatta AFMF açınca Battlefield oynarken oyun daha akıcı ve hatta daha güzel gözüküyor bana.

Bence AMD teknoloji ile Nvidia'dan daha fazla ilerleyicek gibi.

RoyPien09

80+ Bronze
Yeni nesil kart olduktan sonra bunların bir önemi yok.

Bu arada fsr 3 modu çoğu şeyi değiştirebilir.

Alan wake 2 de RTX 2000 ve RX 5000 serisinden önceki kartların canı çıkıyor biraz daha yaniş RTX 2000 ve dengi kartlar ile üzerinde sıkıntı yok daha bence. Alan wake için ise evet yeni teknoloji falan cart curt eski kartlar RX 400-500 GTX 1000 ve öncesi baya canı çıkıyor ama onun dışında dediğin RX 6000 serisi kartların canı çıkıyor kısmında ise oyunun optimizesinin berbat olmasındandır. Oyunda ormanda sağdan sola baksan RTX 4060 la bile 5-10 FPS oynuyor minimum, optimizasyon çöp.

Malesef asıl sorun günümüzde yeni çıkan oyunların gittikçe daha rezil optimizasyonda olması, teknolojilerden falan önce bu optimizasyon çözülmeli.

Başlığı genel olarak yayıyorlar işte böyle. Amd'de bu teknoloji olmasa nanaymis ne alakası var. Kart güçlü olduktan sonra her türlü oyun çalışır

Optimizasyon leş oyunların

TahinPekmez

80+ Silver
Top Bottom