Neler Yeni

AMD Chipset/SSD yazma hızı düşürme sorunu (YARDIM)

Güneş

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Mehmet Eren Güneş
Arkadaşlar merhaba, elimde ADATA SU630 240GB ssd var. SSD ilk geldiğinde temiz kurulum yapıp tüm sürücüleri güncelledim. Ve yazma hızının 20-30 MB'lere düştüğünü gözlemledim. İlk başta sorunun internette de gördüğüm üzere kronik olduğunu düşündüm. Ancak yine de şansımı denemek istedim. Bunun üzerine yeniden sıfır format atıp sürücüleri kurmadan test yaptım. Ve yazma hızının 450-470 MB seviyesinde olduğunu gözlemledim. Bunun üzerine sorunun hangi driverdan kaynakladığını bulmak için uğraşmaya başladım. Her yeni driver kuruşumda cihazı yeniden başlatıp sıfırdan test yaptım. Yaklaşık 1 saat uğraş ve 5 sıfır kurulum sonucu sorunun AMD Chipset driver kurulumu sonrasında oluştuğunu kesin olarak gözlemledim. Şu anda driverleri Windows kurdu ve disk sıkıntısız ancak bu sefer de chipset driverlarımı güncelleyemediğim için performans düşüşü alacağımı düşünüyorum. Ne yapsam bilemedim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

• İşlemci: AMD Ryzen 3 3100
  • Ekran kartı: Gigabyte Windforce GTX 1650 GDDR6 OC (rev2.0)
  • Anakart: Gigabyte A320M-S2H (rev2.0)
  • RAM: XPG Gammix D30 8 GB 3000MHz.
  • SSD: Adata SU630 240GB.

!ROGStrix!

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Arkadaşlar merhaba, elimde ADATA SU630 240GB ssd var. SSD ilk geldiğinde temiz kurulum yapıp tüm sürücüleri güncelledim. Ve yazma hızının 20-30 MB'lere düştüğünü gözlemledim. İlk başta sorunun internette de gördüğüm üzere kronik olduğunu düşündüm. Ancak yine de şansımı denemek istedim. Bunun üzerine yeniden sıfır format atıp sürücüleri kurmadan test yaptım. Ve yazma hızının 450-470 MB seviyesinde olduğunu gözlemledim. Bunun üzerine sorunun hangi driverdan kaynakladığını bulmak için uğraşmaya başladım. Her yeni driver kuruşumda cihazı yeniden başlatıp sıfırdan test yaptım. Yaklaşık 1 saat uğraş ve 5 sıfır kurulum sonucu sorunun AMD Chipset driver kurulumu sonrasında oluştuğunu kesin olarak gözlemledim. Şu anda driverleri Windows kurdu ve disk sıkıntısız ancak bu sefer de chipset driverlarımı güncelleyemediğim için performans düşüşü alacağımı düşünüyorum. Ne yapsam bilemedim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

• İşlemci: AMD Ryzen 3 3100
  • Ekran kartı: Gigabyte Windforce GTX 1650 GDDR6 OC (rev2.0)
  • Anakart: Gigabyte A320M-S2H (rev2.0)
  • RAM: XPG Gammix D30 8 GB 3000MHz.
  • SSD: Adata SU630 240GB.
Ssd kronik sorunlu hocam

Vesemir Dayı

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
27,580
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Discord
Vesemir#0538
Ssd kronik sorunlu anakartla falan alakalı değil.

Güneş

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Mehmet Eren Güneş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
SSD sorunlu demeden bir yazıyı okusanız keşke. Şu an sıkıntısız ancak chipset güncelleyemiyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
939,459
Üyeler
147,734
Son üye
yosunlukedy