Neler Yeni

Yardım amd ekran kartı çöküyor

murat eren

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
murat eren dikmener
arkadaşlar selamlar pc ye format atım full ekran video izlerken yada oyun oyarken alt tab altığmda ekran siyah oluyor mausu hareket etiğinde düzeliyor bazen ekran siyah olup direk ekran kartı çalışmayı durduryo pc tekrar başlatılıyormuş gebi fan sesleri geliyor 1sn sonra ekran geliyor amd bug sekemsi açılıyor tum uygulamalar kapanıyor nasıl çözerim

sistem:rx6500xt ryzen 3 4300ge 500wgüç kaynağı

Nvidia Mx130

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,833
İsim
Erdem
İlgilendiği Kategoriler
Futbol
Sürücü kaç?

flakesxd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Efe Funda
Overclock yaptınmı hiç?

Ybeyaz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
Yusuf Beyaz
arkadaşlar selamlar pc ye format atım full ekran video izlerken yada oyun oyarken alt tab altığmda ekran siyah oluyor mausu hareket etiğinde düzeliyor bazen ekran siyah olup direk ekran kartı çalışmayı durduryo pc tekrar başlatılıyormuş gebi fan sesleri geliyor 1sn sonra ekran geliyor amd bug sekemsi açılıyor tum uygulamalar kapanıyor nasıl çözerim

sistem:rx6500xt ryzen 3 4300ge 500wgüç kaynağı
Bilgisayarı güvenli modda başlatıp sürücü temizliği yapıp ardından uygun sürücüyü tekrar yükleyebilir misin? Sorunun sürücü olmasına kesin gözüyle bakıyorum.

Nvidia Mx130

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,833
İsim
Erdem
İlgilendiği Kategoriler
Futbol

valoo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
138
İsim
isim soyisim
Ekran kartı driver'ını burdan indir Windows 11 ya da 10 hangisini kullanıyorsan ona tıkla AMD Software: Adrenalin Edition yazan 641 mb olan sürücüyü indir. Sonra ddu programını burdan Germany'e tıkla indir. İnternet bağlantısını kesip ddu programını aç sağ taraftan ekran kartını seç amd'yi sol taraftanda clean and restart'ı seç temizle ve yeniden başlat seçeneği en üsteki seçeneği seç bilgisayar yeniden açılıncada yeni indirdiğin sürücüyü kur.

Son düzenleme:

dexmete

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
421
İsim
Metehan
21.9.3 ya da 21.9.2 kullanıyosundur muhtemelen

murat eren

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
murat eren dikmener
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartı driver'ını burdan indir Windows 11 ya da 10 hangisini kullanıyorsan ona tıkla AMD Software: Adrenalin Edition yazan 641 mb olan sürücüyü indir. Sonra ddu programını burdan Germany'e tıkla indir. İnternet bağlantısını kesip ddu programını aç sağ taraftan ekran kartını seç amd'yi sol taraftanda clean and restart'ı seç temizle ve yeniden başlat seçeneği en üsteki seçeneği seç bilgisayar yeniden açılıncada yeni indirdiğin sürücüyü kur.
Bilgisayarı güvenli modda başlatıp sürücü temizliği yapıp ardından uygun sürücüyü tekrar yükleyebilir misin? Sorunun sürücü olmasına kesin gözüyle bakıyorum.
yaptım ama yine oldu bu lol dekyen altab atınca giti ekran ama amd bug fix ekranı çıkmadı bu sefer

palwark

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Emin
@Emmree Hocamın daha önce bana yaptığı öneridir. Senin için uyarladım. Bu adımları uyguladğında sorunun çözülür umarım.

1) Öncelikle https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-601 bunu indirin, ardından ekran kartınızın https://www.amd.com/en/support/prev...d-radeon-rx-6500-series/amd-radeon-rx-6500-xt 23.8.2 sürümünü indirin.
2) İnternet bağlantınızı kesin, önce Amd Uninstallerı kullanın, güvenli moda girmek isteyecek uyarı olarak verdiği her şeye evet deyin, ardından (internet kablosunu takmayın halen), indirdiğiniz 23.8.2 sürümünü kurun ve sistemi yeniden başlatın. (Kurduktan sonra takabilirsiniz internet kablosunu.)
3) Masaüstü geldikten sonra Radeon Software'a girip oradan kullanıcı profilini Standart olarak seçin ve başka ayara dokunmayın.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
987,107
Üyeler
156,128
Son üye
tanaylight
Top Bottom