Neler Yeni

Çözüldü✓ AMD ekran kartlarında wattman sorunu çözümü(Kendi deneyimlerim)

aydin.

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Merhaba :)
Aylardır wattman sorunu çeken biri olarak size sorunu nasıl giderdiğimi ve neler yaşadığımı bahsedeceğim.
Ekran kartım R7 370'ti ve oyunlara girerken,oyundayken,masaüstünde vs ekran sürekli gidip geliyordu ve bir anda ekran gidiyordu.Pc çalışıyor fakat res atmadan herhangi bir görüntü gelmiyordu.
Hatta bazen bilgisayarı açmaya çalışıtğımda hiç görüntü gelmiyordu ekran kartını slotundan çıkartıp tekrar takıyordum veya sürekli res atarak bilgisayarı açmayaı başarıyordum.Amd'nin bu hatası yüzünden (TEŞEKKÜRLER AMD) Ekran kartı takma yerindeki vida yerleri açılma yaptı ve vidayı sert bir şekilde sıkmadan kanıttırmadan ekran kartı düz durmuyor.Şimdi yeni kasa almak için para birikitiriyorum:(
Velhasıl kelam,sorunumu şu şekilde çözdüm Ekran kartının MEMCLOCK hızını 100birim altına veya daha fazla altına çekerek:
Normal hali:
unknown (1).png

Benim sorunu düzeltmek için kullandığım :
unknown.png

Eğer sizde sorun hala devam ederse Adrenalin Software'yi sürekli kontrol edin güncelleme yapa yapada sorunu çözebilirsiniz.her şey zaman gerekir sabretmeniz lazım eğer garanti hakkınız varsa benim önerim garantiye yollayın direk hiç başınız ağrımasın.
Ben 2.el almıştım o yüzden bu kadar uğraştım :)

alex jensen

80+ Silver
çoğu zaman wattman uv ile çözülür onaylandı ben tarafından

Marshal

80+ Bronze
En İyi Cevap
3
çoğu zaman wattman uv ile çözülür onaylandı ben tarafından
Undervolt değil underclock ile çözülür. Voltaj değeri yetmediği için bu hata alınır zaten genelde.
Evet bende uv yaptım ama kesin çözüm olmayabiliyor.Eski kartlarda OC'ye abandıkları için wattman verebiliyor
Senin yaptığın undervolt değil underclock. Frekans değerlerini azaltmışsın voltajı ellememişsin.

aydin.

80+ Gold
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Undervolt değil underclock ile çözülür. Voltaj değeri yetmediği için bu hata alınır zaten genelde.

Senin yaptığın undervolt değil underclock. Frekans değerlerini azaltmışsın voltajı ellememişsin.
Hee doğru :D

alex jensen

80+ Silver

hyr bende uv ile çözüldü -100 voltaj vermiştim -100 core clock

Marshal

80+ Bronze
En İyi Cevap
3

Marshal

80+ Bronze
En İyi Cevap
3
Top Bottom