Neler Yeni

AMD işlemciyle Cyberpunk oynayanlar kesin baksın!!!

münşi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
Ramazan Karatopcu
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak Fırsatlar, İşlemci, Ekran Kartı
AMD ve SMT destekli bir işlemci ile Cyberpunk 2077 oynuyorsanız ve darboğazdan şikayetçiyseniz oyun AMD işlemcilerde SMT desteklemediği için bunu yaşıyorsunuz. Darboğaz yaşaamıyorsanız bile işlemciniz oyunda tam güçüyle çalışamıyor. Abdullah beyin yaptığı gtx1050, 1650super, 1660super ve 5500xt testlerinde söylediği gibi. "r3 3100 1660super ile şehirde darboğaz yapıyor". Neden çünkü oyun bu işlemci 4core 8thread olmasına rağmen 4core 4thread bir r3 3400g imiş gibi algılıyor. Ya da 6/12 r5 3600 varsa r5 3500 gibi 6/6 işlemci olarak algılıyor ve sanal izlekleri kullanmıyor. Görev yöneticisinden kontrol edebilirsiniz.
Çözüm çok basit:
Bu konu hakkında Abdullah beyden de bir paylaşım bekliyorum. Gerek sosyal medyadan gerekse forum üzerinden bu durum belirtilmeli.

münşi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
Ramazan Karatopcu
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Güncel

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Eskiden şehirde 45 FPSe falan düşüyordu ve ekran kartı kullanımı yüzde 80 e kadar düşüyordu.

Şimdi bu SMT şeyini yaptım bir de üstüne ekran kartıma +130 Core Clock ve +1000 Memory clock verip overclock yaptım artık ekran kartı kullanımı hep %100 ve Şehirde 60 FPS altına düşmüyorum genelde 80 FPS civarı bayağı iyi oldu

Bitcoin

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Bu tarz bir olayı GTA da yapsam performans yükselişi olur mu? O kadar çok drop yiyorumki dakikada 3 4 kere Ekran kart kullanımı düşüp çıkıyor.

Aşık Diktatör

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,271
İsim
Furkan Daşcı
AMD ve SMT destekli bir işlemci ile Cyberpunk 2077 oynuyorsanız ve darboğazdan şikayetçiyseniz oyun AMD işlemcilerde SMT desteklemediği için bunu yaşıyorsunuz. Darboğaz yaşaamıyorsanız bile işlemciniz oyunda tam güçüyle çalışamıyor. Abdullah beyin yaptığı gtx1050, 1650super, 1660super ve 5500xt testlerinde söylediği gibi. "r3 3100 1660super ile şehirde darboğaz yapıyor". Neden çünkü oyun bu işlemci 4core 8thread olmasına rağmen 4core 4thread bir r3 3400g imiş gibi algılıyor. Ya da 6/12 r5 3600 varsa r5 3500 gibi 6/6 işlemci olarak algılıyor ve sanal izlekleri kullanmıyor. Görev yöneticisinden kontrol edebilirsiniz.
Çözüm çok basit:
Bu konu hakkında Abdullah beyden de bir paylaşım bekliyorum. Gerek sosyal medyadan gerekse forum üzerinden bu durum belirtilmeli.
Hocam bunu sen bulmuşsun eyw ama cd projektin el atmadı lazim

Bay Kunduz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,301
İsim
Berke
bunun uygulama olmadan yapma ihtimali var mı acaba?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eskiden şehirde 45 FPSe falan düşüyordu ve ekran kartı kullanımı yüzde 80 e kadar düşüyordu.

Şimdi bu SMT şeyini yaptım bir de üstüne ekran kartıma +130 Core Clock ve +1000 Memory clock verip overclock yaptım artık ekran kartı kullanımı hep %100 ve Şehirde 60 FPS altına düşmüyorum genelde 80 FPS civarı bayağı iyi oldu
hocam oyununuz steamde mi bir sıkıntısı var mı steamden yapmanın vac gibi?

Son düzenleme:

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
bunun uygulama olmadan yapma ihtimali var mı acaba?
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam oyununuz steamde mi bir sıkıntısı var mı steamden yapmanın vac gibi?
Benim Cyberpunk korsan o yüzden yorum yapamayacağım.

Bay Kunduz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,301
İsim
Berke

münşi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
Ramazan Karatopcu
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kral sesimizi duydu video geldi arkadaşlar. Abdullah beyi nasıl etiketliyoruz?

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,627
İsim
Eren Yeager
İki gündür bu konuyu araştırıyordum zaten bugün yayınladim videosunu
Çözüm çok basit:
Abdullah abinin paylaştığı videoda ki çözümü uyguladım şehir içindeyken çok fazla darboğaz oluyor hala yükseğe alsam bile droplanmalar devam ediyor altta ki sistemimde ama şehirin dışındayken çöl tarafındayken düşükte bile besliyor ekran kartım acaba bende mi bir sıkıntı var ne dersiniz

münşi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
Ramazan Karatopcu
İlgilendiği Kategoriler
İki gündür bu konuyu araştırıyordum zaten bugün yayınladim videosunu
Vay kardeşim nihayet gördün beni be. Sana neden ulaşamıyorum ben? Instagram'dan "hadi soru sorun" diyosun soruyorum cevaplamıyorsun. "Hadi tahmin edin bu işlemci ne" diyosun herkesin tahminini paylaşıyosun bizi görmüyosun. Ramazan Karatopcu ismini engelledin sanırım?
Senin videolarını Facebook üzerinde ve forumlarda donanım sohbeti olan forumlarda paylaşıyorum sürekli. Özellikle HTsiz ya da SMTsiz işlemci önerenlere karşı Donanımhaber, Technopat ve burada "münşi" adıyla yazıyorum donanım üzerine. Mesleğim öğretmenlik ama sürekli sistem topluyorum. Senin o birkaç saatte biten stoklrdan 50 tane aldırmışımdır en az. Duy sesimi kardeşim be :)

jerycho

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Samet Maden
Çözüm çok basit:
dostum bende ryzen 5 3500 ve rtx 2070 var. aşırı derecede darboğaz yapıyor işlemci kullanımının %96 yı gördüğü oluyor. belirtilen işlemleri yapmayı deniyorum fakat bu kodları hxd de arattığım zaman çıkmıyorlar. bu konuda yardımcı olabilir misin ?

Top Bottom