Neler Yeni

AMD Radeon HD 6510 Overlock soruları

Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Erkan Şahin
Arkadaşlar benim Erkan kartım AMD Radeon HD 6510 işlemci Intel i7 3. Nesil 8gb ram arkadaşlar ekran kartına overlock yapsam ne olur ekran kartı yanar diyenler var bilgisayar patlar diyen var bişey olmaz sadece ömrünü kısaltır diyen var ne yapmalıyım çünkü her oyunda düşük FPS alıyorum enazindan 60 fps üstüne cikiyim

yahyabatu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
365
İsim
yahya batu bakaray
Arkadaşlar benim Erkan kartım AMD Radeon HD 6510 işlemci Intel i7 3. Nesil 8gb ram arkadaşlar ekran kartına overlock yapsam ne olur ekran kartı yanar diyenler var bilgisayar patlar diyen var bişey olmaz sadece ömrünü kısaltır diyen var ne yapmalıyım çünkü her oyunda düşük FPS alıyorum enazindan 60 fps üstüne cikiyim
bende de HD6570 var ben yaptığımda pc kendini kapıyordu bende ayarları geri çektim düzeldi sende dene istersen ufak ufakk arttırarak

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Ben Hd4850 yaptım. Arada bazen donuyordu sonra kendiliğinden düzeldi. Ayarı fazla kaçırınca görüntü gidiyordu nedenini sonradan öğrendim. Bios üzerinden kendini korumaya alıyormuş. Birader Toxic modelinin biosunu yazmıştı.
Gpu (çekirdek hızı) 625 MHz den 700 MHz e
VRAM (bellek hızı) 700 MHz den 1000 MHz e yükselmişti. Sonra fazla kullanmadan kartı değiştirdik . O.c yapmadan 1080p Ets2 oynayamıyordum.
Not: Overclock işlemini daha fazla FPS için değil,FPS 30 u sabitleyerek kartın Gpu kullanımı düşürerek yapıyordum. Çünkü Gpu sürekli %100 kullanırsa ısınmanın önüne geçmenin yolu yoktu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu iki videoyu izledikten sonra ayrıntıları anlatabilirim.

Top Bottom