Neler Yeni

AMD/Radeon Yazılım Güncelleştirmesi (20.5.1) (Görüşüm)

Faveouls

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,126
İsim
Emre
Ekran kartım:RX 580 8GB(Gigabyte)

Öncelikle sürüm notlarını paylaşayım ve onun üzerinden konuşayım.

AMD Radeon Adrenalin 2020 Edition 20.5.1 Sürüm Notları
  • 1-Radeon Software çökmesine ve Hibrit Grafik sistem yapılandırmalarında yaşanan sorunlar giderildi.
  • 2-Sınırlı sayıda ekranda, bir oyunun başlatılması, sistemin yeniden başlatılmasını gerektiren kesintili bir siyah ekrana neden olan hata giderildi.
  • 3-AMD Link’in rastgele veya aralıklı bağlantı kesilmesiyle karşılaşılan bir sorun düzeltildi.
  • 4-Overwatch’da bir maça katılırken kesintili bir çökme veya siyah ekranla karşılaşılan sorunlar giderildi.
  • 5-Radeon RX 5700 serisi grafik ürünlerinde performans metrikleri bindirmesinde yanlış bellek saatleri bildirilen sorunlar giderildi.
  • 6-Radeon RX 5500 serisi grafik ürünlerine sahip bazı Hibrit Grafik sistem yapılandırmaları, sürücü kurulumunda mavi ekranla karşılaşılan bir sorun giderildi.
Sürüm notu değerlendirmem:
1-Radeon software çökme sorunu ile karşılaşmadım ama yapılandırma ile ilgili fps iyileştirmesi olduğunu düşünüyorum.Önceden 700-750 max. fps idi.Güncelleme ile 846 oldu max. fps.(CS:GO aynı ayarlarda aynı haritada)
2-Kesintili bir siyah ekran olayı genel olarak karşılaştığım bir olaydı ve asıl güncelleme kararını alma nedenim bu idi.Güncelledikten sonra böyle bir sorun ile kesinlikle karşılaşmadım.
3-AMD Link uygulamasını kullanmadım hiç.Bilmiyorum durumu nedir.
4-Overwatch'da böyle bir sorun ile karşılaşmadım açıkcası ben ama forumlarda görmüştüm.Düzeldi sanırım bu güncelleme ile.
5-RX 580 Kullanıyorum :)
6-RX 580 Kullanıyorum :)

Benim düşüncelerim bunlardır.Ben geçilmemesi gereken bir sürüm diye duyuyordum hep ama 1 haftadır hiçbir sıkıntı yaşamadım aksine iyileşmeler oldu.Bu sürümden korkan ya da daha önce sorun yaşayan arkadaşlar için görüşlerimi sunmak istedim.Teşekkürler, İyi Forumlar...

Pilavli Borek

80+ Bronze
Dostum bu konuyu yarın sabah tekrar açar mısın insanların fikrini merak ediyorum

Faveouls

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,126
İsim
Emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Son düzenleme:
Top Bottom