Neler Yeni

amd rx 6700 xt mi rtx 3060 ti mı

Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
bedirhan
oyun geliştirmeyi düşünüyorum oyunda az olsada animasyon olucak render için hangisi daha iyi olur renderın görüntüsü açısından
renderın süresi önemli değil görüntüde sıkıntı olur mu ona göre amd alacağım oyun da oynayacağım çünkü

Dahası  
Reaksiyon skoru
129
İsim
HasHoca
oyun geliştirmeyi düşünüyorum oyunda az olsada animasyon olucak render için hangisi daha iyi olur renderın görüntüsü açısından
renderın süresi önemli değil görüntüde sıkıntı olur mu ona göre amd alacağım oyun da oynayacağım çünkü
Bence AMD alma .

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
417
İsim
Gorkem Yavuz
Render işi varsa 3060ti
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence AMD alma .
AMD alınır ama adamın işi gereği Nvidia daha mantıklı olur

Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Gökay
Render ve benzeri işlemlerde Nvidia daha stabil diye okumuştum

Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
bedirhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Render işi varsa 3060ti
Mesaj otomatik birleştirildi:

AMD alınır ama adamın işi gereği Nvidia daha mantıklı olur
renderın süresi benim için önemli değil 30 50 saniye fark olur en fazla diye düşünüyorum
görüntü açısından sıkıntı yapar mı animasyonda amd yoksa

rahat ol, nvidia alabilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
233
İsim
Hüseyin Umut Yüksel
Oyun geliştirmek ile kafanda canlanan şeyin ne olduğunu bilmiyorum. "Merak ediyorum oyun geliştirmeyi, tutorial izleyip öğreneceğim" diyorsan hepsi olur. Hangisini tercih ettiğinin bir önemi yok ikiside işini görür.(3D modelleme yapacaksan Nvidia yazılımlar ile daha iyi çalışıyor) Hobiden öteye giderim ileride diyorsan, yada zaten belli bir seviyeye geldiysen önünde derya deniz bir alan var ve yapacağın işe göre her şey değişir. Genel anlamda Nvdia tarafı daha risksiz bir seçim olacaktır ancak iki ekran kartı arasında da vram farkı var. Oyun geliştireceksen vram tarafı önemli. Yüksek vramli kartlar tercih edilir, ediliyor hangi tarafta yüksek vramli kartı daha uyguna bulduysan onu al geç. İyi bir oyun motoru kullanacağım dersen de ekran kartı kadar cpu da çok önemli. Ssd zaten sisteminde vardır artık standart haline geldi. Ram tarafında 16gb yetmez Unreal Engine 5 gibi bir oyun motoru kullanıyorsan. Ram yüzünden hevesin kaçmasın minimum 32gb tutmaya çalış. İşlemci tarafında intel i5, ryzen 5 başlangıç için yeterli olur. Orta seviyede intel i7 ve ryzen 7 kullanman gerekir. Bu ikisi arasında vram farkından dolayı 6700 xt daha mantıklı olur.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
978,761
Üyeler
154,799
Son üye
q8lava
Top Bottom