Neler Yeni

Yardım AMD Ryzen 9 5900X yüksek sıcaklık sorunu

meppy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Tunahan
Merhaba,
Thermaltake TH360 ve AMD Ryzen 9 5900X ikilisini kullanmaktayım. Boştayken 80-90 dereceleri seyrediyor. Voltaj düşürme işe yarar mı yoksa zaten uygun voltajda mı?

(NOT: Bu bilgisayarı 1.5 ay önce satın aldım 1.5 aydır bir sorun yoktu bi anda böyle olmaya başladı. Virüs felan girmiştir diye format attım hala aynı.)

Kasa içi ve Ryzen Master görüntüleri:
Ryzen Master Basic View:
Ryzen Master Advanced View:
Ekran Alıntısı.PNG

BIOS CPU Sıcaklık Artış:
Kasa içi video:

Yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkürler.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,354
İsim
Hacı
Termal macun ne kullandınız?

meppy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Tunahan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,354
İsim
Hacı
Dahası  
Reaksiyon skoru
213
İsim
Mert YÜKSEL
Soğutucu iyi oturmuş mu kontrol eder misin?

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,334
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
İşlemcin boşta 90 derece oluyorsa sorun undervolt falan değil. Ya pompa arızalı ya da montajda hata yapılmış demektir.

cancan1135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
275
İsim
can
Merhaba,
Thermaltake TH360 ve AMD Ryzen 9 5900X ikilisini kullanmaktayım. Boştayken 80-90 dereceleri seyrediyor. Voltaj düşürme işe yarar mı yoksa zaten uygun voltajda mı?

(NOT: Bu bilgisayarı 1.5 ay önce satın aldım 1.5 aydır bir sorun yoktu bi anda böyle olmaya başladı. Virüs felan girmiştir diye format attım hala aynı.)

Ryzen Master Basic View:
Ryzen Master Advanced View: Alıntıyı görüntüle
BIOS CPU Sıcaklık Artış:
Kasa içi video:

https://www.technopat.net/2022/07/13/hydra-overclock-araci-radeon-gpu-destegi-aliyor/ bu konuda açıklaması var hocam , pcde şifre varsa kaldırın programın kendini tamamlaması yaklasık 3-4 saat sürüyor açıp kapatıyor sifre olursa başa sarar. Programın işlemciyi tanıması bitince 4 adet mod sunuyor undervolt normal vsvs modlar arsında gecıs yaparak oc modunu açsanız dahi şuan kullandığınızdan 15 derece civarı serin çalışır fakat sizin asıl sorununuz muhtemelen termal macunun yenilenme vakti geldi bu arada eski ctr programının yeni hali sadece 5bin serisi işlemcilerde kullanılıyor son olarak soğutucunun montajında hata olsaydı en başta bu sorunu alırdınız mantıken soğutucu arızalanmış olabilir bir ihtimal

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
:)
Merhaba,

Ryzen Master Basic View:
Ryzen Master Advanced View: Alıntıyı görüntüle
BIOS CPU Sıcaklık Artış:
Kasa içi video:

Sorunu Çözebildinizmi acaba aynı sorunu bende yaşıyorum eğer çözdüyseniz banada yardımcı olabilirmisiniz ?

kalinux.1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
ali tekin
sıvı soğutmada sorun olabilir
sıvı soğutmadan tıkırtılı sesler geliyorsa sorun ordadır garantisi varsa servise göndermebilirsin.

bu tarz bir ses 😬

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,688
Üyeler
140,682
Son üye
xPuuL
Top Bottom