Neler Yeni

AMD Ryzen Master ile Sisteme En Uygun Undervolt Ayarları Öğrenilir mi?

Mur4t06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
Murat
Herkese merhaba Ryzen 7700 işlemcimin sıcaklığını düşürmek için internette 7600 undervolt ayarı yapan kişiyle aynı ayarları yaptım. Sıcaklık gerçekten düştü ama işlemcinin farklı olması beni acaba sorusuna yönlendirdi.

Mesela arkadaşın 7600 ile yaptığı biosta "all core curve optimizer magnitude" netagive yapıp -30 verdim.

Ryzen master bana "senin sistemine bu değerler en uygun gibi curve değerler bunlar" gibi bir şey sunuyor mu? Atıyorum bu sisteme -25 vereceksin gibi. Çok cahilim bu işlerde

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Nik Flatron
Herkese merhaba Ryzen 7700 işlemcimin sıcaklığını düşürmek için internette 7600 undervolt ayarı yapan kişiyle aynı ayarları yaptım. Sıcaklık gerçekten düştü ama işlemcinin farklı olması beni acaba sorusuna yönlendirdi.

Mesela arkadaşın 7600 ile yaptığı biosta "all core curve optimizer magnitude" netagive yapıp -30 verdim.

Ryzen master bana senin sistemine bu değerler en uygun gibi curve değerleri sunuyor mu? Atıyorum bu sisteme -25 vereceksin gibi. Çok cahilim bu işlerde
Bu soruya bende cevap arıyorum. İşlemci sıcaklığınız ne durumda. Boşta ve oyun vs yükteyken? Bende kule tipi soğutucu var. Hwinfo64 programına göre boşta 49-51 derece arası geziyor. CS2 oynarken max 74 derece ve ortalama 60-65 arası gösteriyor değerleri. Sizin nasıl durum?

Mur4t06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
Murat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu soruya bende cevap arıyorum. İşlemci sıcaklığınız ne durumda. Boşta ve oyun vs yükteyken? Bende kule tipi soğutucu var. Hwinfo64 programına göre boşta 49-51 derece arası geziyor. CS2 oynarken max 74 derece ve ortalama 60-65 arası gösteriyor değerleri. Sizin nasıl durum?
Değeri -30 yaptıktan sonra, Valorantta 80-85 derece'den 65-70 dereceye düştü ama bazen anlık bi Max 75-76dereceye çıkıyor. hemen geri iniyor, Cpu Temp ile Boşta 45-48 derece civarı gidiyor. Ama işte bu değer sıcaklığı götürürken performansı da götürüyor mu diye bi düşündüm. Sonuçta 7600'e yapılan değeri girdim 7700 için bulamadım maalesef. Amd Wraith Prism Soğutucu var bende

Son düzenleme:

Kıvanç🖱️

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,651
İsim
Kıvanç
İlgilendiği Kategoriler
Donanım, Çevre Birimleri, Sistem Toplama, İndirimler
Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Nik Flatron
Değeri -30 yaptıktan sonra, Valorant oynarken genelde 65 derece, ama bazen anlık bi Max 75-77 dereceye çıkıyor. hemen geri iniyor, Cpu Temp ile Boşta 45-48 derece civarı gidiyor. Ama işte bu değer sıcaklığı götürürken performansı da götürüyor mu diye bi düşündüm. Sonuçta 7600'e yapılan değeri girdim 7700 için bulamadım maalesef. Amd Wraith Prism Soğutucu var bende
Benim değerler herhangi bir bios ayarı değişmemiş hali. Şu an için gerek yok gibi bir ayar değişikliğine. Malum önümüz kış havalar soğuyacak kasa içi sıcaklığına etkisi olacaktır.. Ama yaza doğru havalar ısınınca ihtiyacım olacak sorduğunuz sorunun cevabına. Muhtemelen bende sizin yaptığınızı yapacağım.

Mur4t06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
Murat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Benim değerler herhangi bir bios ayarı değişmemiş hali. Şu an için gerek yok gibi bir ayar değişikliğine. Malum önümüz kış havalar soğuyacak kasa içi sıcaklığına etkisi olacaktır.. Ama yaza doğru havalar ısınınca ihtiyacım olacak sorduğunuz sorunun cevabına. Muhtemelen bende sizin yaptığınızı yapacağım.
Sizin ki bios'a dokunmadan bu değerdeyse gayet iyi soğutucunuz işini iyi yapıyor :) Bence de çözüm cevabı gelirse yaza doğru yapmanız daha iyi gelmezse de -30 verin benim gibi :)

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,458
İsim
Hacı

Ryzen master bana "senin sistemine bu değerler en uygun gibi curve değerler bunlar" gibi bir şey sunuyor mu? Atıyorum bu sisteme -25 vereceksin gibi. Çok cahilim bu işlerde
Instagram: haci_sofu yazın yapalım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Nik Flatron

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,458
İsim
Hacı
Teşekkürler hocam akşam bilgisayar başına geçtiğimde yazacağım
Komple -30 vermek performansı bi tık düşürüyor.
Onun yerine GOLD VE SİLVER çekirdeklere bi tık daha az voltaj düşüşü vermek daha doğru olacaktır.

Mur4t06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
Murat
Komple -30 vermek performansı bi tık düşürüyor.
Onun yerine GOLD VE SİLVER çekirdeklere bi tık daha az voltaj düşüşü vermek daha doğru olacaktır.
Hocam valla hiç anlamıyorum. Yaptığım ayarlar böyle o videodan bakarak. PBO ve Curve Optimizer ayarı. Ayrıyetten instagramdan yazdım ordan devam edelim derseniz

Ekler

• IMG-2861.JPG
    IMG-2861.JPG
    2.3 MB · Hit: 62
  • IMG-2862.JPG
    IMG-2862.JPG
    1.8 MB · Hit: 57
Son düzenleme:
Top Bottom