Neler Yeni

Amd Sapphire Pulse RX 6600 ekran kartı için işlemci anakart önerisi

misfit

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,629
İsim
misfit
Son gelen bios güncellemesiyle desteklediğini öğrendim fakat asıl sorum a320 ile kullandığımda sorun yaşar mıyım herhangi bir sıkıntı teşkil eder mi yani hiç değilse bir dönem anakartı yenileyene kadar a320 ile kullansam problem yaşar mıyım bunu öğrenmek istiyorum ayrıca ilginize teşekkürler
Son güncellemeyi bilmiyorum ama ben böyle bir sisteme A320 önermiyorum. 5600X yerine 5600 alırsan B550'ye bütçen yetiyor.

Krstsrt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Kürşat
Üstteki arkadaş dedi aklıma geldi. Henüz işlemciyi almadıysan kesinlikle onun yerine bunu tercih et.
Az da olsa bir performans farkı olduğunu gördüm daha önce de rx6600 ile testini görmediğimden almakta çekindim açıkçası
Mesaj otomatik birleştirildi:

İntel Düşünür Müsünüz ?
i5 11400f +b560 Güzel Bir İkili Olur. 4K Civarına Her ikisini de alırsınız.
Ryzen taraftarıyım ama çok fazla intel önerisinde bulunan oldu bu durum beni düşündürdü

misfit

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,629
İsim
misfit
Az da olsa bir performans farkı olduğunu gördüm daha önce de rx6600 ile testini görmediğimden almakta çekindim açıkçası
Bunu bi izle knk. Hem bütçen de zorlanıyor, ben 5600 almanı tavsiye ediyorum. Aralarında neredeyse fark yok, gidip o kadar para vermeni istemem.

akmehmet

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
yaşar ataman

Ryzen taraftarıyım ama çok fazla intel önerisinde bulunan oldu bu durum beni düşündürdü
kral zorlasan %5 performans farkı var aradakı fiyat farkına değer mi a320 yetersiz kalır r5 5600 alırsan yanına güzel bi b550 anakart alırsın sıkıntı olmaz. Ama yine senin kararın tabi

seloyldz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
210
İsim
seloyldz
Son gelen bios güncellemesiyle desteklediğini öğrendim fakat asıl sorum a320 ile kullandığımda sorun yaşar mıyım herhangi bir sıkıntı teşkil eder mi yani hiç değilse bir dönem anakartı yenileyene kadar a320 ile kullansam problem yaşar mıyım bunu öğrenmek istiyorum ayrıca ilginize teşekkürler
olmaz hocam bios ile oluyosa kullanırsın sıkıntı olmaz yeni anakart alıncada dikre tak açlıştır yani

Apu Mühendisi

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,088
İsim
Lydranx

Hatta 12400f de Alabilirsiniz . Ama Bütçenizi Aşar Anakart İle birlikte.
Bence 11400f +b560 En Mantıklısı

byhorozkentli

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,476
İsim
Deniz Bey
A320'ler Ryzen 5000 serisini desteklemiyor. Anakart olarak en iyi seçenek bütçeni zorlamak istemediğin için giriş seviyesi bir B550 olacaktır. Ayrıca PCI 4.0 ile kullanmış olursun ekran kartını, B550 alırsan tabii.
mosvet soğutucusu olmayan anakart nedense boş bi kart gibi geliyor s2h da bile varken içime sinmiyor bu kart :D

misfit

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,629
İsim
misfit
mosvet soğutucusu olmayan anakart nedense boş bi kart gibi geliyor s2h da bile varken içime sinmiyor bu kart :D
Bana da çok çıplak geliyor mosfet olmayan kartlar fakat B550'den söz ediyoruz:D

seloyldz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
210
İsim
seloyldz

hocam hani arkadaşlar intel öneriyor diye almayın içinize hangisi siniyosa onu alın derim bi tık düşük olsun içime sinen olsun ben öyleyim yani yerinde olsam öyle yaparım

Krstsrt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Kürşat

byhorozkentli

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,476
İsim
Deniz Bey
Bana da çok çıplak geliyor mosfet olmayan kartlar fakat B550'den söz ediyoruz:D
mesala bende s2h var 6600 xt sipariş ettim 5600 de sipariş ettim burda sordum arkadaşlara anakart için yeterli dediler zaten s2h ucuz bi kart yani bilemedim :D

Top Bottom