Neler Yeni

ana kartımda böyle bir ışık yanıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
kaanhte
ışık yanıyor vekılavyenin ışıkları gelmiyor sebebi ne dir ?
WhatsApp Görsel 2023-12-29 saat 22.41.27_4c2022a6.jpg

ThE LoSt

80+ Gold
ışık yanıyor vekılavyenin ışıkları gelmiyor sebebi ne dir ? Alıntıyı görüntüle
Görselde vga ışığı gibi görüyorum bu ışık ekran kartı ile ilgili bir şeyler yolunda gitmiyorsa yanar ve bir eksiklik/hata vardır. Bir şeyde temassızlık veya gevşeklik de olabilir. Ekran kartını çıkarıp düzgün şekilde oturtun ve güç bağlantısını tekrar yapın. Ekran kartı ve monitör bağlantısını da bir kontrol edin, kabloyu farklı portlarda deneyin. BIOS'unuz güncel değilse güncelleyin. RAM'ler de sorun yaratıyor olabilir, onları da anakart kitapçığına göre doğru slotlara takın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
kaanhte
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Görselde vga ışığı gibi görüyorum bu ışık ekran kartı ile ilgili bir şeyler yolunda gitmiyorsa yanar ve bir eksiklik/hata vardır. Bir şeyde temassızlık veya gevşeklik de olabilir. Ekran kartını çıkarıp düzgün şekilde oturtun ve güç bağlantısını tekrar yapın. Ekran kartı ve monitör bağlantısını da bir kontrol edin, kabloyu farklı portlarda deneyin. BIOS'unuz güncel değilse güncelleyin. RAM'ler de sorun yaratıyor olabilir, onları da anakart kitapçığına göre doğru slotlara takın.
ana kart kendisini reseltiyor

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
748
İsim
Baran Kut
Bu ışık ekran kartı ile ilgili bir şeyler yolunda gitmiyorsa yanar ve bir eksiklik/hata vardır. Bir şeyde temassızlık veya gevşeklik de olabilir. Ekran kartını çıkarıp düzgün şekilde oturtun ve güç bağlantısını tekrar yapın. Ekran kartı ve monitör bağlantısını da bir kontrol edin, kabloyu farklı portlarda deneyin. BIOS'unuz güncel değilse güncelleyin. RAM'ler de sorun yaratıyor olabilir, onları da anakart kitapçığına göre doğru slotlara takın.
Hocam meraktan soruyorum da ben de yeni sistem topladım. Açtığım günden beri yanar sonra sönüp sistem açılır. Ne test varsa da yaptım bir problem göremedim ama bunun sistem açılışında yanıp sonra sönmesi de problem midir acaba ?

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,884
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Sistemin halini uzaktan atabilir misin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam meraktan soruyorum da ben de yeni sistem topladım. Açtığım günden beri yanar sonra sönüp sistem açılır. Ne test varsa da yaptım bir problem göremedim ama bunun sistem açılışında yanıp sonra sönmesi de problem midir acaba ?
Hayır hata taraması yapıyor normal sıkıntı yok

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
748
İsim
Baran Kut

ThE LoSt

80+ Gold
Sizin durum normal yanıp söner
Mesaj otomatik birleştirildi:

ana kart kendisini reseltiyor
Görseli çok kaliteli çekmemişsin ledin tam ne led olduğunu anlayamıyorum cpu led mi vga led mi boot led mi bağlantılarında sorun var belli ki tek tek kontrol et güç bağlantılarını kontrol et satalara bak

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
kaanhte
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
rami çıkardım kontrol etiğimde ram de pasa benzer şeyler var
WhatsApp Görsel 2023-12-29 saat 22.49.26_86417f27.jpg

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular