Neler Yeni

Anakart cpu dram ve vga ışıkları yanıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Berat
Arkadaşlar ramları çıkarttım taktım yine de işe yaramadı anakartım msi b150m bazooka işlemci i3 6100 tüm ışıkları sırayla yanıyor monitöre ekran gelmiyor
image.jpg

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,508
İsim
Emre Zengin
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Berat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartını çıkar tak yaptın mı?
Onuda çıkartıp taktım silgi ile ramları sildim ekran kartını sildim ram soketlerini değiştirip taktım bi ara klavye ile mousenin bile ışığı yanmıyordu ama kablosunu çıkarıp takıyordum yanması için bunun sebebi nedir bi anda gitti ve tüm ışıkları yanmaya başladı

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,508
İsim
Emre Zengin
Onuda çıkartıp taktım silgi ile ramları sildim ekran kartını sildim ram soketlerini değiştirip taktım bi ara klavye ile mousenin bile ışığı yanmıyordu ama kablosunu çıkarıp takıyordum yanması için bunun sebebi nedir bi anda gitti ve tüm ışıkları yanmaya başladı
Bir bilgisayarı kapat bakalım. PSU kablosunu çıkar. Kasanın üstünde USB bellek vb. bir şey kalmasın. Ondan sonra RAM'leri ve ekran kartını çıkar. Çıkardıktan sonra JBAT1 yazan 2 pinli yere tornavida yardımıyla 2 pine aynı anda 5-10 saniye değdir. Ondan sonra RAM'leri ve ekran kartını takıp sistemi çalıştır.
Ekran Görüntüsü (81).png

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Berat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bir bilgisayarı kapat bakalım. PSU kablosunu çıkar. Kasanın üstünde USB bellek vb. bir şey kalmasın. Ondan sonra RAM'leri ve ekran kartını çıkar. Çıkardıktan sonra JBAT1 yazan 2 pinli yere tornavida yardımıyla 2 pine aynı anda 5-10 saniye değdir. Ondan sonra RAM'leri ve ekran kartını takıp sistemi çalıştır.Alıntıyı görüntüle
Klavye mouse herşeyi çıkartıyorum bilgasayar kapalı vaziyette dediğin pinlere tornavida ile değdiricem dimi ikisine başka bir şey yapmicam doğru mu anlamışım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir bilgisayarı kapat bakalım. PSU kablosunu çıkar. Kasanın üstünde USB bellek vb. bir şey kalmasın. Ondan sonra RAM'leri ve ekran kartını çıkar. Çıkardıktan sonra JBAT1 yazan 2 pinli yere tornavida yardımıyla 2 pine aynı anda 5-10 saniye değdir. Ondan sonra RAM'leri ve ekran kartını takıp sistemi çalıştır.Alıntıyı görüntüle
Bu arada şimdi PC yi açtığımda sadece vga yanıp sönüyor kapattığımda cpu yanıp sönüyor

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,508
İsim
Emre Zengin
Klavye mouse herşeyi çıkartıyorum bilgasayar kapalı vaziyette dediğin pinlere tornavida ile değdiricem dimi ikisine başka bir şey yapmicam doğru mu anlamışım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada şimdi PC yi açtığımda sadece vga yanıp sönüyor kapattığımda cpu yanıp sönüyor
Aynen öyle yap.

Top Bottom