Neler Yeni

Anakart CPU LED Işığı Yanıyor

Eminertekin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,562
İsim
Emin Ertekin
merhabalar uzun zamandır msi z270 tomahawk anakart kullanıyordum ve bu anakartı satmaya karar verdim bende elimdeyken anakartta bir sıkıntı yoktu ancak sattığım arkadaşda bir süre bilgisayarı kullanmış sonra bilgisayar bi anda reset atıp kendiliğinden cpu led ışığı yanmaya başlamış sizce çözümü nedir?

Eminertekin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,562
İsim
Emin Ertekin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Muhammed0147

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
486
İsim
Muhammed Yertüm
merhabalar uzun zamandır msi z270 tomahawk anakart kullanıyordum ve bu anakartı satmaya karar verdim bende elimdeyken anakartta bir sıkıntı yoktu ancak sattığım arkadaşda bir süre bilgisayarı kullanmış sonra bilgisayar bi anda reset atıp kendiliğinden cpu led ışığı yanmaya başlamış sizce çözümü nedir?
ram ler i tek tek takıp çalıştırmayı deneyin bu da olmuyorsa her ram ı sıra sıra ve farklı yuvalara takıp deneyin

Eminertekin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,562
İsim
Emin Ertekin
ram ler i tek tek takıp çalıştırmayı deneyin bu da olmuyorsa her ram ı sıra sıra ve farklı yuvalara takıp deneyin
alan arkadaşta farklı farklı ramler ile denemiş ve hiçbir türlü açamamış ama benim elimde iken anakart sorunsuzdu

Muhammed0147

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
486
İsim
Muhammed Yertüm

TR-SALİHAYCUN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
salih
Hıı tmm anladım sorunun basit bir işlem şimdi psu gücünü kes sonra bios pilli varya onu bir cıkart ters tak psu gücünü aç ama çalıştırma 1 dk 5dk felan bekle sonra yine cıkart düzelt çalıştır düzelir bu olmazsa işlemci grafik kartı var ise ekran kartına takma anakartın üzerinden dene olmadı ise ekran kartına dene ekran kartına olduğu vakit anla ki işlemcinin grafik kartı yok görüntü vermiyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

alan arkadaşta farklı farklı ramler ile denemiş ve hiçbir türlü açamamış ama benim elimde iken anakart sorunsuzdu
Arkadaşın sorunu ise ddr4 olmasına dikkat etmesi lazım ddr4 yerine ddr3 taksa calışmaz

Eminertekin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,562
İsim
Emin Ertekin
Hıı tmm anladım sorunun basit bir işlem şimdi psu gücünü kes sonra bios pilli varya onu bir cıkart ters tak psu gücünü aç ama çalıştırma 1 dk 5dk felan bekle sonra yine cıkart düzelt çalıştır düzelir bu olmazsa işlemci grafik kartı var ise ekran kartına takma anakartın üzerinden dene olmadı ise ekran kartına dene ekran kartına olduğu vakit anla ki işlemcinin grafik kartı yok görüntü vermiyor
farklı psu ile denedik olmadı bios pilini deniyeceğiz ekran kartını söktük ondan da olmadı sonra yeniden taktık yine bir şey yok malesef

Arkadaşın sorunu ise ddr4 olmasına dikkat etmesi lazım ddr4 yerine ddr3 taksa calışmaz
ddr4 anakarta ddr4 ram zaten girmez corsair vegance rgb pro ve gskill ripjaws ram ile denmiş

alan arkadaş i7 6700k ile kullanmak için almış ama ben sorunsuzca i5 7500de kullandım anakart ilk açılıp sorunsuz du sonra otomatik reset attığından işlemciden şüpheliyim sizce?

TR-SALİHAYCUN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
salih
Psu deneme gerek yok sadece bios pilini ters tak 1 5 dk felan bekle sonra ters takılmış olan pili cıkart düzelt olur mutlaka

Eminertekin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,562
İsim
Emin Ertekin

Eminertekin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,562