Neler Yeni

Anakart Önerisi Alabilir miyim?

Hunterr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Veli AVCI
Merhaba Arkadaşlar.Öncelikle hepinize selamlar.
Arkadaşlar benim masaüstü bilgisayarım yaklaşık 5 yıl önce yandı ve şuan masa üstü bilgisayarım olmadığı için tektek parça halinde toplamaya çalışacağım.(İnşAllah 5 yılda toplarım:))
Öncelikle asgari ücretle çalışan biriyim .Bunları açıkça yazıyorum ki bütçemi sizlere iyi anlatabilme ve ona göre tavsiye alma.Donanımdan pek fazla anlamıyorum.Buranında iyi bir donanım forumu Youtuber kardeşimizden bildiğim için buraya sorayım dedim.
Önce bir anakart ,daha sonra eğer durumum uygun olursa 7-8 ay sonra (tabi bu anakartın fiyatına bağlı)işlemci ve daha sonra aynı veya daha uzun ay/yıl dilimlerinde diğerlerini toplama çalışacağım.Benimkisi düz mantık olduğu için ve her donanıum anakarta çakıldığı için ilk anakartla başlayayım diye düşünüyorum.Belki de sizler gibi profesyoneller için yanlış olabilir ,bunun için kusura bakmayın.
Belki yazdıklarım kimilerine komik gelecek belkide tii ye alınacağım lakin,eldeki imkanlar ile yavaş yavaşta olsa başlamak istiyorum.Zaten ne zaman tam birini alıp başlayayım diyorum, dolar fırlıyor.İnşAllah bunu yazdım diye dolar yine fırlamaz,bu sefer hayal olur her şey.
Dipnot olarak evliyim bekar olsam daha kısa zamanda toplardım belki.Şimdiden önerileriniz için teşekkür ederim.

Vesemir Dayı

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
27,581
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Discord
Vesemir#0538
Merhaba Arkadaşlar.Öncelikle hepinize selamlar.
Arkadaşlar benim masaüstü bilgisayarım yaklaşık 5 yıl önce yandı ve şuan masa üstü bilgisayarım olmadığı için tektek parça halinde toplamaya çalışacağım.(İnşAllah 5 yılda toplarım:))
Öncelikle asgari ücretle çalışan biriyim .Bunları açıkça yazıyorum ki bütçemi sizlere iyi anlatabilme ve ona göre tavsiye alma.Donanımdan pek fazla anlamıyorum.Buranında iyi bir donanım forumu Youtuber kardeşimizden bildiğim için buraya sorayım dedim.
Önce bir anakart ,daha sonra eğer durumum uygun olursa 7-8 ay sonra (tabi bu anakartın fiyatına bağlı)işlemci ve daha sonra aynı veya daha uzun ay/yıl dilimlerinde diğerlerini toplama çalışacağım.Benimkisi düz mantık olduğu için ve her donanıum anakarta çakıldığı için ilk anakartla başlayayım diye düşünüyorum.Belki de sizler gibi profesyoneller için yanlış olabilir ,bunun için kusura bakmayın.
Belki yazdıklarım kimilerine komik gelecek belkide tii ye alınacağım lakin,eldeki imkanlar ile yavaş yavaşta olsa başlamak istiyorum.Zaten ne zaman tam birini alıp başlayayım diyorum, dolar fırlıyor.İnşAllah bunu yazdım diye dolar yine fırlamaz,bu sefer hayal olur her şey.
Dipnot olarak evliyim bekar olsam daha kısa zamanda toplardım belki.Şimdiden önerileriniz için teşekkür ederim.
Bütçeniz ne kadar anakart için?

PaLaaX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,820
İsim
𝓐𝓭ı 𝓨𝓸𝓴 𝓝𝓪𝓶ı 𝓥𝓪𝓻
Discord
𝑃𝑎𝐿𝑎𝑎𝑋#7322
Dün b450 anakart sipariş verdim siz nasıl bir şey arıyorsunuz ? ve bütçe

Hunterr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Veli AVCI
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar bahsettiğim gibi asgari ücretle çalışan biriyim ve ev geçindiriyorum.Yani bütçeme uygun olabilecek bir anakart almak istiyorum.Yani ne çok yüksek (çünkü diğer parçaları çok daha uzun zamanda toplayabilirim) ne de çok düşük.Yani dediğim gibi donanımdan pek anlamıyorum ama en azından m2 slotu ve yeni sitemlere uyacak uygun fiyata bir anakart olursa iyi olur diye düşünüyorum.

Hunterr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Veli AVCI
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dün b450 anakart sipariş verdim siz nasıl bir şey arıyorsunuz ? ve bütçe
Pala hocam , bu anakartı tam yazar mısnız size zahmet ,amd mi intel mi?araştırıyorum hem intelde hemde amd de var.Yani bu tür bir anakart aldığımda mesela ilerde ram,ekran kartı,işlemci yükseltmesi rahat yapabilir miyim.Aldığnız anakartın linkini atmanız mümkün mü acaba?Şimdiden teşekkürler...

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
969,673
Üyeler
153,269
Son üye
berkant6482
Top Bottom