Neler Yeni

Anakart ram slotu, işlemci pini sorunu

feroki22

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ferhat Geyikçi
Termal macunumu yenilemek üzere işlemcimi elime aldığımda temizlerken 1 tane pini yamulttuğumu farkettim sonrasında bunu yok sayıp macunu sürüp fanı takıp pcyi başlatmaya çalıştığımda pcnin açılmadığını, ekran gelmemek üzere sürekli pcnin yeniden başlatıldığını gördüm haliyle. Sonrasında bilgisayarcıya gidip işlemci pininin yamuk olduğunu söyledim o da düzeltti taktı fakat yine de pc çalışmadı aynı şekil restart atıp duruyordu. Ardından adam ekranın gelmediğini görünce ramleri çıkartıp başka bir ram taktığında bilgisayarın çalıştığını gördü ve ramlerimin yandığını söyledi. Ben de ramimin daha sabah çalıştığını herhangi bir şey olmadığını söyleyince ramleri tek tek denedik 1.slota takınca 2si de rahatça çalışıyordu ama 2.slota takıldığında bilgisayar hiç açılmıyordu bile yani ikisini aynı anda takamıyordum sadece 1.slota takabiliyordum. Bilgisayarcıya sorduğumda bu sefer anakartımın 2.slotunun yandığını söyledi devre falan yaptığını fakat ben düşünmüyorum. Denemeden bilinemez elbet fakat sizce sorun anakartımın 2.ram slotunun yanması mıdır yoksa işlemcimin 2.ram slotunu besleyen pinin çalışamadığından kaynaklı mıdır bu sorun ona göre işlemciyi veya anakartı değiştireceğim. pinimin sadece 1 tanesi yamuldu ve eğerki sorun anakarttaysa anakartı değiştiricem işlemcimin pininden kaynaklı bir sorunsa 4 ram slotlu bi anakart alıp 3. ve 4.slotları değerlendirmek istiyorum.
Sistemim şu şekil :
R3 2200G
VEGA 8 Ekran kartı
16 GB RAM 3000 MHZ (Artık 8)
A320 M PRO VD/S

Top Bottom