Neler Yeni

Anakart USB sorununu nasıl tespit edebilirim?

Qr1m

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Kerim Efe Ay
Tespit etmekten kastım sorunun USB'den kaynaklı olduğuna emin olmak öncelikle. PC'yi sıfırladım, anakartı söküp taktım, pinleri söküp taktım. Hiçbiri işe yaramadı. Anakarta taktığım kulaklık(Logitech G535 lightspeed) cızırtı yapıyor, başka cihazda denedim sorunsuz çalışıyor. Bir de TP-Link cihazım var internet için her gün farklı bir problemi oluyor. Bir gün bağlantı kopup geri geliyor portu değiştiriyorum biraz götürüp aynısını yapıyor. Bazen USB 3.0'ı 3.0 olarak görmüyor. Bazen yavaş internet veriyor. Bazen 5GHz görmüyor. Şu anda da bağlı olduğum 5GHz dışı başka hiçbir ağ gözükmüyor ağ sekmesinde. Sorun anakart dışı bir yerde olabilir mi? Anakarttaysa da garantisi duruyor ama garanti işi uzun sürer diye kendi yapabileceğim bir şeyse yollamak istemiyorum. Garantisi varken tamirciye versem sorun çıkar mı mantıksız mı olur ne diyorsunuz?

Drsağbırakmayan

80+ Bronze
Biosun ve driverlar güncelse ve başka PC de denediğinde bu sorunlar olmuyorsa anakart ile alakalı sorun olabilir son olarak topraklı priz ve başka bir PSU takarak denemen gerekli

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
993,417
Üyeler
157,067
Son üye
gokhandinc
Top Bottom