Neler Yeni

ANAKARTTAKİ JACK GİRİŞİNDEN SES GELMİYOR

4lparslan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Alp
bundan 1 hafta önce bilgisayarımın şifresini unuttum ve sıfırladım rx570 kartımın fanları calismadigi icin bin türlü şey denedim ekran karti driveri güncelledim olmadi en son çare biosu güncelledim ve güncelledikten sonra yine düzelmedi bu sefer de ses gelmemeye başladı monitörümdeki jack girişine kulaklıgımı takdıgımda ses geliyor fakat anakarttaki jack girişine taktıgımda ses gelmiyor sizce sorun ne ? (anakartım yeni 2-3 ay oldu)

Hydranoid

80+ Bronze
bundan 1 hafta önce bilgisayarımın şifresini unuttum ve sıfırladım rx570 kartımın fanları calismadigi icin bin türlü şey denedim ekran karti driveri güncelledim olmadi en son çare biosu güncelledim ve güncelledikten sonra yine düzelmedi bu sefer de ses gelmemeye başladı monitörümdeki jack girişine kulaklıgımı takdıgımda ses geliyor fakat anakarttaki jack girişine taktıgımda ses gelmiyor sizce sorun ne ? (anakartım yeni 2-3 ay oldu)
Garantiye gönderin ya da 100-150 liralık usbye dönüştürücü gibi bir şey alabilirsiniz ama çözüm olur mu bilmiyorum. Bir de merak ettiğim şey şu hangi marka G ile başlayan mı?

Hydranoid

80+ Bronze
Nereden biliyorum ama aynısı başıma gelmişti garantiye göndermiştim ben de düzelmişti ama garantiden gelince üstünde tuhaf bir
şry vardı beleş fiyata satmıştım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sıfır anakartları bozuk beş para etmeyen bir marka

4lparslan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Alp
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Nereden biliyorum ama aynısı başıma gelmişti garantiye göndermiştim ben de

Sıfır anakartları bozuk beş para etmeyen bir para
bence pek anakartla sorun yok gibi yazılımsal bi sorun

Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
Burhan Bey
Muhtemelen ses çıkış aygıtını değiştirmen gerekiyor. Şuan monitör üzerinden alıyorsun sesi, sağ dip saatin oradaki ses simgesine sağ tıklayıp ses çıkış aygıtını kontrol et.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Yağız
bios ayarlarını kurcalamış galiba sıfırlasa düzelir mi?

Hydranoid

80+ Bronze
Sağ alttan ses açma kapama yeri var ya oraya gelin sol tıklayın üstte seçenekler çıkacak onları deneyin

4lparslan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Alp
Muhtemelen ses çıkış aygıtını değiştirmen gerekiyor. Şuan monitör üzerinden alıyorsun sesi, sağ dip saatin oradaki ses simgesine sağ tıklayıp ses çıkış aygıtını kontrol et.
değiştiriyorum yine gelmiyo

Monitörünüzde hapörler veya hoparlör var mı?
monitörümde hopörlör yok ama jack girişi var oraya kulaklık takıyorum ses geliyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
Burhan Bey
Anakartın sesle ilgili driverını kurdunuz dimi? Kasa ön paneldeki ses jackı çalışıyor mu?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,971
Üyeler
156,414
Son üye
poem
Top Bottom