Neler Yeni

Anakarttan cızırtı sesi geliyor

Roex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Berat Özdemir
Arkadaşlar PC'yi 3 hafta önce aldım kısa süre önce bu sorunu birden yaşamaya başladım bilgisayar açıldığı anda cızırtı sesi geliyor bütün fanları durdurdum tekrar denedim fakat sorun hala aynı BIOS ayarları ve PC'yi resetledim sorun hala devam ediyor mouseyi hareket ettirdikçe ses daha çok artıyor ve bu ses beni PC'den soğuttu yardımcı olur musunuz
İşlemci: i5 12400F.
Anakart: Gigabyte H610M-K
RAM: Lexar ares DDR4 8x2 16 GB RAM.
Ekran kartı: Gainward ghost OC RTX4060 Ti.
Kasa ve PSU: Rampage Fusion Rainbow 650W +80 Plus.

Sesi kaydettim:https://drive.google.com/drive/folders/1pUC17-PA3U2ALGQpW4ELK3z1Gs3OwJzO

marvexy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Utku Katipoğlu
Arkadaşlar PC'yi 3 hafta önce aldım kısa süre önce bu sorunu birden yaşamaya başladım bilgisayar açıldığı anda cızırtı sesi geliyor bütün fanları durdurdum tekrar denedim fakat sorun hala aynı BIOS ayarları ve PC'yi resetledim sorun hala devam ediyor mouseyi hareket ettirdikçe ses daha çok artıyor ve bu ses beni PC'den soğuttu yardımcı olur musunuz

Sesi kaydettim:https://drive.google.com/drive/folders/1pUC17-PA3U2ALGQpW4ELK3z1Gs3OwJzO
Bu sesin anakarttan geldiğini nasıl anladınız? Ekran kartı veya psu'dan da olabilir.

proxy_22

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Efe
Hocam bu sese benzer bir ses benim kasanın arkasından da geliyor daha 5 ay falan oldu sistemi alalı tüm parçalar sıfır. Eğer sistem çalışıyorsa sıkıntı yapacağını düşünmüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu sesin anakarttan geldiğini nasıl anladınız? Ekran kartı veya psu'dan da olabilir.
Hocam bu ses benim kasanın arkasından da geliyor bende psu dan geldiğinden şüpheliyim psu dan bu sesin gelmesi bir problem doğuruyor mu yoksa normal bir şey mi?

marvexy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Utku Katipoğlu
Hocam bu sese benzer bir ses benim kasanın arkasından da geliyor daha 5 ay falan oldu sistemi alalı tüm parçalar sıfır. Eğer sistem çalışıyorsa sıkıntı yapacağını düşünmüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bu ses benim kasanın arkasından da geliyor bende psu dan geldiğinden şüpheliyim psu dan bu sesin gelmesi bir problem doğuruyor mu yoksa normal bir şey mi?
Sesin sebebini tam olarak bilemem fakat yüksek ihtimal coil whine'dır. Garantiye gönderseniz sorun yok deyip iade eder. Çözümü de yenisini almak ama şans işi, sesin herhangi bir zararı yok sadece insanı sinir eder. Kulaklıklarda bile olabiliyor bu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Kenan Kahraman
benim kasada da cızırtı sesi geliyordu çözüm ekran kartına fanına kablo değiyorsa yitin ben öyle düzelttim

proxy_22

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Efe
Sesin sebebini tam olarak bilemem fakat yüksek ihtimal coil whine'dır. Garantiye gönderseniz sorun yok deyip iade eder. Çözümü de yenisini almak ama şans işi, sesin herhangi bir zararı yok sadece insanı sinir eder. Kulaklıklarda bile olabiliyor bu.
Aynen hocam coil whine var benim ekran kartımda ama oyunlarda geliyor sadece o cızırtı, onun dışında ekran kartı yük altında değilken kasanın arkasına kulağımı yakınlaştırınca duyabildiğim bi cızırtı var çok sesli değil hafif böyle

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mahmud Said ERDEM

merhabalar oyuna gırdıgınız zaman ses artıyordur buyuk ıhtımalle bunun adı coıl whıne ekran kartında olan elektrık bobınler arasında gecerken bobın sayısı az olunca ses yuksek oluo bobın sayısı fazla olursa ses az olur bobın basına dusen elektrık azalacagında herhangı bır sorun yok bu seste bendede aynı sorun vardı zamanında arastırmıstım

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
327
İsim
Gorkem Yavuz
Bende var mesela. Dediğiniz gibi sadece ses. Enazından ekran kartın sana diyorki: ben yaşıyorum kankkiiiiii diyo. Tabi bende hep olmuyor.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,758
İsim
Hacı
Harddisk var mı?

Top Bottom