Neler Yeni

Ani hareketler ve derin nefes aldığım zaman baş dönmesi yaşıyorum

Foxt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
620
İsim
.
dostlar son bir kaç aydır Lustral kullanıyordum, doktor tavsiyesi ile bırakma kararı aldım. Aslında her şey burada başladı; bıraktıktan birkaç gün sonra ani sağa veya sola baktığımda, hızlı hareketler yaptığım da, ayağa kalktığımda, yatağa yattığım ve hatta oturduğum da bile ani bir baş dönmesi ve denge kaybı yaşıyorum. Durumu anlayamadığım için şuanlık doktora başvurma gereği duymadım, bilgili arkadaşlar yorumlayabilirse çok sevinirim :peepokalp: :peepo2: :peepo2:
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ek olarak herhangi bir sert düşme, kafa darbesi, veyahut sert bir darbe almadım. Aktif olarak vücut geliştiriyorum.

Revntron

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
624
İsim
Serdar BULUT
Hocam önce bi nörolojiye git onun dışında yediklerinle alakalı olabilir belki.

Foxt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
620
İsim
.
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam önce bi nörolojiye git onun dışında yediklerinle alakalı olabilir belki.
Nöroloji için az önce randevu aldım, belirtilere ve gördüklerime göre psikolojik vertigo olma ihtimali varmış.

meDira

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Muhammed Demiraslan
Hocam diyaliz hastasıyım. Nabız ve tansiyon kaynaklı olabilir. Şekerli ürünlere dikkat edin. Kan değerlerinizide kontrol ettirin. Oksijen gitmiyor olabilir.
Bunlara ek olarak aynı zamanda psikiyatri hastasıyım ben de, ani ilaç bırakma ya da düzenli dahi olsa yan etki yapabilir.

Nöroloji için az önce randevu aldım, belirtilere ve gördüklerime göre psikolojik vertigo olma ihtimali varmış.
Bunlar dışında doktor daha doğru olacaktır.

emir147

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
641
İsim
Emir Acar
Ben de baş dönmesi nedeniyle birkaç doktora başvurmuştum bir sorun çıkmadı en son psikiyatriye gittim psikolojik olabilir diye prozac adında antidepresan yazdı 2 haftadır kullanıyorum baş dönme sorunum azaldı

Foxt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
620
İsim
.
Hocam diyaliz hastasıyım. Nabız ve tansiyon kaynaklı olabilir. Şekerli ürünlere dikkat edin. Kan değerlerinizide kontrol ettirin. Oksijen gitmiyor olabilir.
Bunlara ek olarak aynı zamanda psikiyatri hastasıyım ben de, ani ilaç bırakma ya da düzenli dahi olsa yan etki yapabilir.

Bunlar dışında doktor daha doğru olacaktır.
Cevap için teşekkür ederim hocam acil olarak randevu aldım <3

Ben de baş dönmesi nedeniyle birkaç doktora başvurmuştum bir sorun çıkmadı en son psikiyatriye gittim psikolojik olabilir diye prozac adında antidepresan yazdı 2 haftadır kullanıyorum baş dönme sorunum azaldı
Hocam bu tarz ilaçları kullanmaktan çekiniyorum, Antidepresan kullanımını anksiyete için almıştım fakat sorunları ilaçlar olmadan da çözebileceğimi düşünüyorum.

Opehlia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
228
İsim
deniz asik
Belki ama belki Vertigo olabilir kesin değil.

• Beğen
Reaksiyonlar: Foxt

Foxt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
620
İsim
.

meDira

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Muhammed Demiraslan
Bipolar olup, psikikolojiye aşırı ilgim olsada insan gerçekten bir yere kadar ilaçların desteği olmadan da çözebiliyor. Mesela ben, geçen 4 yıl boyunca sanki ilaçsız yapamayacakmışım gibi hissederdim. Bu vesile ile sürekli ilaçları suistimal ettim. Ama son 1.5 yıldır, nefroloji ile direkt olarak kestim. Ani kesmiş olmama rağmen hiçbir sorunla karşılaşmadım. Tabii eksikliğini en az 1 ay hissettim ve ölmek istedim. Bunlar dışında hocam, rutin kan kontrollerinizi yaptırın. Özellikle kreatinin, fosfor ve potasyum. Söylemeyi unuttum parathormon değerlerinizi gösterin. Sonra gerekirse hocaların önerileri ile diyet programları yapın. Çikolata ve şekerlere dikkat edin. Spor yapmıyorsanız portein alımınıza dikkat edin. Çok yeme alışkanlığınız var ise bol su ile sık WC ihtiyacınızı giderin. Ha bir de çok klişe ama uykularınıza dikkat edin. Sağlıkcakla🙋‍♂️🤗

Opehlia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
228
İsim
deniz asik
teşekkür ederim hocam gün için de acil servise başvuracağım fakat nöroloji için ek bir randevu aldım.
Vallahi zamanında ben de baş dönmesi için gitmiştim hatta mesela konsolda oyun oynarken menüyü hızlıca aşağı indirdiğimde bayılacak veya düşecek gibi oluyordum doktora gittiğimde sonuç ne olmuştu hatırlayamadım ama bi teşhiş konamamıştı. (Vertigo dahil). Şu an böyle bir sorunum kalmadı umarım senin de kalmaz.

• Muhteşem
Reaksiyonlar: Foxt

Foxt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
620
İsim
.
Bipolar olup, psikikolojiye aşırı ilgim olsada insan gerçekten bir yere kadar ilaçların desteği olmadan da çözebiliyor. Mesela ben, geçen 4 yıl boyunca sanki ilaçsız yapamayacakmışım gibi hissederdim. Bu vesile ile sürekli ilaçları suistimal ettim. Ama son 1.5 yıldır, nefroloji ile direkt olarak kestim. Ani kesmiş olmama rağmen hiçbir sorunla karşılaşmadım. Tabii eksikliğini en az 1 ay hissettim ve ölmek istedim. Bunlar dışında hocam, rutin kan kontrollerinizi yaptırın. Özellikle kreatinin, fosfor ve potasyum. Söylemeyi unuttum parathormon değerlerinizi gösterin. Sonra gerekirse hocaların önerileri ile diyet programları yapın. Çikolata ve şekerlere dikkat edin. Spor yapmıyorsanız portein alımınıza dikkat edin. Çok yeme alışkanlığınız var ise bol su ile sık WC ihtiyacınızı giderin. Ha bir de çok klişe ama uykularınıza dikkat edin. Sağlıkcakla🙋‍♂️🤗
öneriler için çook teşekkür ederim :blobdance: :peepokalp: :peepokalp: :peepokalp: :peepokalp:

emir147

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
641
İsim
Emir Acar
Cevap için teşekkür ederim hocam acil olarak randevu aldım <3

Hocam bu tarz ilaçları kullanmaktan çekiniyorum, Antidepresan kullanımını anksiyete için almıştım fakat sorunları ilaçlar olmadan da çözebileceğimi düşünüyorum.
Hocam en iyisi ilaçsız kendi kendinize çözebilmeniz olur zaten. Ben çok araştırdım artık ne olacaksa olsun deyip başladım yapacak bir şey yok

Eggg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
Ege Uzun
Bence asıl antidepresan ilaçlar sağlık sorunları yapıyor. Gerçekten ciddi bi hastalığınız yoksa (alzheimer şizofreni gibi) hiç bir zaman kullanılmasını önermem depresyonun ve piskolojik hastalıkların çözümü sorunun kökünü bulmaktır yoksa ilaçlarla sadece kendini uyuşturuyor insan.

Top Bottom