Neler Yeni

AOC 23.6" C24G2AE Yeni gelen monitörde aşırı ghosting problemi

methjane

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Mertcan ÖZKAN
Merhaba arkadaşlar
İtopyadan indirimle almıs olduğum monitör elime ulaştı fakat piksel ve ghosting testlerini yaptığımda pikselde sıkıntım yok fakat ekran aşırı derecede bir ghosting mevcut overdrive yi mediumada ceksem strongdada kullansam off da yapsam aynı değişen bişi olmuyor siyah bir ghost bırakıyor arkasında valorant falan oynarken ekran akıcı değilde komple hayaletmis gibi gözüküyor VA panellerde genellikle bu oluyor diyolar değişim yapılır mı? bunun icin ne yapmam gerekiyor sizce

WhatsApp Image 2020-12-01 at 20.13.00.jpeg

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,075
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Tamam anladık VA panellerde normal ama seninki bi' ayrı anormal, mutlaka değişim iste.

methjane

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Mertcan ÖZKAN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,075
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler

methjane

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Mertcan ÖZKAN

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,075
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Direk mail attımda dönüs yaparlarsa geri göndericem telefonları bu saatte aktif değil
Duyduğum kadarıyla oranın müşteri desteği sıkıntıymış şimdiden bol şans.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Tunahan Ege
ben de aynı monitörü aldım bende de çok fazla ghosting oluyor. Sanırım değiştircem, ayarlardan bişeyler yapmaya çalıştım ama etki etmedi. Sen değiştirebildin mi ilgilendiler mi ?

methjane

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Mertcan ÖZKAN
ben de aynı monitörü aldım bende de çok fazla ghosting oluyor. Sanırım değiştircem, ayarlardan bişeyler yapmaya çalıştım ama etki etmedi. Sen değiştirebildin mi ilgilendiler mi ?
Malesef ilgilenen olmadı kaç kere aradım bakmadılar mail bile attım kimse dönmedi biraz araştırdımda VA panellerde sdaece siyahlarda aşırı olabiliyor cünkü normal renklerde problem yok valorant cs go tarzı oyunlarda gözü fazla yormuyo veya ben alıştım yani zamanla

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Tunahan Ege
Malesef ilgilenen olmadı kaç kere aradım bakmadılar mail bile attım kimse dönmedi biraz araştırdımda VA panellerde sdaece siyahlarda aşırı olabiliyor cünkü normal renklerde problem yok valorant cs go tarzı oyunlarda gözü fazla yormuyo veya ben alıştım yani zamanla
Tahmin etmiştim geri dönmeyeceklerini, artık mecbur alışacağız. Peki sen ayarlardan falan düşürmenin bi yolunu buldun mu ya da kabloyu değiştirince sorun düzeldi mi ? Çünkü ben ürünü alırken kimse ghosting falan yazmamıştı eğer sadece bizde oluyorsa monitörle ilgisi yok demektir.

methjane

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Mertcan ÖZKAN
Tahmin etmiştim geri dönmeyeceklerini, artık mecbur alışacağız. Peki sen ayarlardan falan düşürmenin bi yolunu buldun mu ya da kabloyu değiştirince sorun düzeldi mi ? Çünkü ben ürünü alırken kimse ghosting falan yazmamıştı eğer sadece bizde oluyorsa monitörle ilgisi yok demektir.
Kabloda denedim 1ms de yaptım aynı ama şöyle 1 sene VA panel kullanmıs kişilerin bile pclerine baktığımda onların gözüne takılmayan benim gözüme takılıyordu yani aklım sürekli ghostingde olunca daha cok görüyorsun alısınca sıkıntı olmuyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Tunahan Ege
Kabloda denedim 1ms de yaptım aynı ama şöyle 1 sene VA panel kullanmıs kişilerin bile pclerine baktığımda onların gözüne takılmayan benim gözüme takılıyordu yani aklım sürekli ghostingde olunca daha cok görüyorsun alısınca sıkıntı olmuyo
Evet sanırım alışınca sıkıntı olmuyor. Abime söylediğimde o sorunu farketmemiş bile. 5 saat falan battlefield 5 oynadı
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben şunda kararsız kaldım bu ghosting bir arıza mı yoksa monitörün kendiliğinden mi var

methjane

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Mertcan ÖZKAN
Evet sanırım alışınca sıkıntı olmuyor. Abime söylediğimde o sorunu farketmemiş bile. 5 saat falan battlefield 5 oynadı
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben şunda kararsız kaldım bu ghosting bir arıza mı yoksa monitörün kendiliğinden mi var
VA ve İPS panellerin genelinde oluyormus şans işi gibi hani ölü piksel cıkmadıda bu cıktı ama aşırı derecede olanlar bile var internetten baktığımda benimki bi tık daha az gibi zamanla alısırsın ama değiştirmek icin dene tabi ben 15 20 gün bekleyip bu sorun değil diyip geri yollarlar diye daha uğrasmıyorum her türlü fazlasıyla işimi görüyor suan

Top Bottom