Neler Yeni

Yardım AOC 24G2U 144Hz mı yoksa ASUS VG248QG 165 Hz mi almalıyım?

TahaYigit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Taha Yiğit Atasoy
Bütçe
2000
Merhaba, ben yeni bir monitör arayışı içerisindeyim. Monitör için yaklaşık 2.000 TL bütçe ayırdım, 1 2 tane monitör seçtim onları da bu yazıya koyacağım. Öncelikle bilgisayar özelliklerimi vereyim ona göre eleştiri veya öneri yapabilirsiniz.
----------------------------------------
Msi Armor GTX1060 6gb
Intel core i5 8400
8gb ram (8*2 yeni ram aldım ama daha takmadım)
1. Monitör - Tıkla (144hz IPS 1ms 250cd)
2. Monitör - Tıkla (165hz TN 0.5ms 350cd)
TN panel olan bana daha mantıklı geldi, ama neden ucuz olduğunu anlamadım. Pivot özelliğinin olması çok hoşuma gidiyor. İleride eğer yeni monitör alırsam bu monitörü 2. Monitör olarak kullanacağım.
---
Özellikle 2. Monitör üzerine fazla düşündüm, indirime girdiklerinde almayı planlıyorum bilgili arkadaşlardan yorum bekliyorum. Teşekkürler.

En son bir moderatör tarafından düzenlendi:

Nightless

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,597
İsim
Serkan FETVACI
Merhaba, ben yeni bir monitör arayışı içerisindeyim. Monitör için yaklaşık 2.000 TL bütçe ayırdım, 1 2 tane monitör seçtim onları da bu yazıya koyacağım. Öncelikle bilgisayar özelliklerimi vereyim ona göre eleştiri veya öneri yapabilirsiniz.
Msi Armor GTX1060 6gb
Intel core i5 8400
TN panel olan bana daha mantıklı geldi, ama neden ucuz olduğunu anlamadım. Pivot özelliğinin olması çok hoşuma gidiyor. İleride eğer yeni monitör alırsam bu monitörü 2. Monitör olarak kullanacağım.
---
Özellikle 2. Monitör üzerine fazla düşündüm, indirime girdiklerinde almayı planlıyorum bilgili arkadaşlardan yorum bekliyorum. Teşekkürler.

ikisi arasından seçim yapılacaksa
Büyük fark ile 1.Mönitör tercih olması gerekir.

alperenn01

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,516
İsim
Alperen Ceylan
Instagram
Alperen.cyln
Aoc alin bencede

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
TN ekran canlılık bakımından çok kötüdür bunu bilin. Profosyonel (gece gündüz oyun oynayan) oyuncu değilseniz IPS alın.
165 ve144 farksızdır.
0.5 ve 1 msde çok ciddi fak yapmayacaktır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şahsen AOC alırdım

-Cenker

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,323
İsim
Cenker Çaylan
Msi Armor GTX1060 6gb
Intel core i5 8400
---
https://www.hepsiburada.com/asus-tu...ent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.77.6 bunu da tercih edebilirsin..

TahaYigit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Taha Yiğit Atasoy
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aoc'u çok beğendim ama aralarında kalma sebebim ips panellerin (yorumlarından anladığım kadarıyla) fazla bir renk gamı var. Gece gündüz oyun oynamam ama oynadım mı 4-5 saat oynarım. Çerçeve az kalın normal kalın fark etmez ikisinin de çerçevesini de beğendim. Youtube'a içerik üretiyorum. Twitchde oyun yayınları açıyorum (fps). Photoshopta thumbnail yapıyorum ve de oynadığım oyunda (fortnite ağırlıklı) prof turnuvalara katılıyorum. Şu anda kullandığım monitör de tn panel bir monitör renklerinin kötü olduğu hiç gözüme çarpmadı bugüne kadar. Aocda ips panel olduğundan (internete göre) 1ms yazılsa da 4-5 ms arasındaymış.

TN ekran canlılık bakımından çok kötüdür bunu bilin. Profosyonel (gece gündüz oyun oynayan) oyuncu değilseniz IPS alın.
165 ve144 farksızdır.
0.5 ve 1 msde çok ciddi fak yapmayacaktır.

Şahsen AOC alırdım

ikisi arasından seçim yapılacaksa
Büyük fark ile 1.Mönitör tercih olması gerekir.
Aoc monitör normalde 4 ms'miş 1 msprt'ymiş oyun odaklı alıyorum görüntüsü iyi olsa daha iyi olur. Arkadaşın attığı tuf monitör hakkında ne düşünüyorsunuz

Son düzenleme:

Nightless

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,597
İsim
Serkan FETVACI
Aoc'u çok beğendim ama aralarında kalma sebebim ips panellerin (yorumlarından anladığım kadarıyla) fazla bir renk gamı var. Gece gündüz oyun oynamam ama oynadım mı 4-5 saat oynarım. Çerçeve az kalın normal kalın fark etmez ikisinin de çerçevesini de beğendim. Youtube'a içerik üretiyorum. Twitchde oyun yayınları açıyorum (fps). Photoshopta thumbnail yapıyorum ve de oynadığım oyunda (fortnite ağırlıklı) prof turnuvalara katılıyorum. Şu anda kullandığım monitör de tn panel bir monitör renklerinin kötü olduğu hiç gözüme çarpmadı bugüne kadar. Aocda ips panel olduğundan (internete göre) 1ms yazılsa da 4-5 ms arasındaymış.

Aoc monitör normalde 4 ms'miş 1 msprt'ymiş oyun odaklı alıyorum görüntüsü iyi olsa daha iyi olur. Arkadaşın attığı tuf monitör hakkında ne düşünüyorsunuz

Bizzat

https://www.hepsiburada.com/msi-opt...cu-monitor-p-HBV00000OCR45?magaza=Hepsiburada

bu ürünü aldım ben Hepsiburadadan 1340 TL'ye fiyatlar tabi kasım ayından sonra pahalandı 2k olarak düşündüğümüzde pekte uygun bulmuyorum indirim kovalanırsa alınabilir. Ama tabi ki bazıları Curved olarak sevmiyor ama bir çok kişinin önerileri arasında yer alan monitördür Asus Tuf modeli 1500 TL bantlarında önerilen kısımda bolca görebilirsiniz. Gönül rahatlığı ile alınabilir.

Prof ESL

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Msi Armor GTX1060 6gb
Intel core i5 8400
---
AOC 1400 idi ne kadar olmuş ağlıcam valla

Nightless

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,597
İsim
Serkan FETVACI

Aynen kasım indirimleri bitti her şey o kadar fazla uçtu ki cidden tuhaf bir durum.

Yani buradaki maksat kasım indirimindeki fiyatlar çok iyiydi artık o fiyatları bulamazsınız mı oluyor onuda anlamadım cidden :D

Prof ESL

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Aynen kasım indirimleri bitti her şey o kadar fazla uçtu ki cidden tuhaf bir durum.
Hayır kanka 5 ay önce 1400 idi bu arada msi monitörler de düşüyor bazen 1400 e yaz gelince çalışıp alabilirim bir tane 144 hz

Yani buradaki maksat kasım indirimindeki fiyatlar çok iyiydi artık o fiyatları bulamazsınız mı oluyor onuda anlamadım cidden :D
Hayır AOC al bence diyorum ama ne kadar pahalılaşmış

Nightless

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,597
İsim
Serkan FETVACI
Hayır kanka 5 ay önce 1400 idi bu arada msi monitörler de düşüyor bazen 1400 e yaz gelince çalışıp alabilirim bir tane 144 hz

Hayır AOC al bence diyorum ama ne kadar pahalılaşmış

Vallaha ben aldım işte 1340 TL'ye

Vallaha kasım ayı indirimleri güzeldi ama hepsinde diyemem tabi.

Prof ESL

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
975,890
Üyeler
154,305
Son üye