Neler Yeni

Yardım AOC'dan yüzüm neden gülmüyor. Sorun nerede?

furkyy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Furkan ÖZTÜRK
Öncelikle herkese iyi forumlar,

2 sene önce AOC CQ27G2U monitörüne sahiptim, monitörü yeni aldığım zamanlarda DP portu üzerinden görüntü alırken 2k çözünürlükte video izleme ve ya programlar vs kullandığımda hiç bir sorun yok. Fakat oyun oynadığımda ekran dalgalanıp kısa bir süre sonra görüntü gidip gelme sorunu ortaya çıkıyor. Daha sonra bende HDMI üzerinden kullanmaya devam ettim. Orada hiç bir sorun olmadı. Ta ki 1 ay öncesine kadar bu kez monitör hiç görüntü vermemeye başladı. Sonra cihazı garantiye gönderdim. Monitörü değiştirmeye karar verdiler. Yerine AOC q27g2s/eu modelini verdiler. Bu kez dalgalanma yok fakat görüntü kesmeler bu modelde de yapıyor. Garantiye göndermek istemiyorum çok sıkıldım. Önce ki monitörü 2 defa daha yollamıştım önceden.

Bu modellerden kullanan var mıdır sorundan yaşıyan var mı? Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Moonlighter

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
623
İsim
Ahmet
Aslında baya sağlam monitör vermişler elinizde başka kablolar ile veya başka bir ekran kartı dile deneme fırsatı buldunuz mu ? çevremde böyle bir sorun işitmedim o açıdan en azından soru işaretlerini minimuma indirelim.

furkyy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Furkan ÖZTÜRK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aslında baya sağlam monitör vermişler elinizde başka kablolar ile veya başka bir ekran kartı dile deneme fırsatı buldunuz mu ? çevremde böyle bir sorun işitmedim o açıdan en azından soru işaretlerini minimuma indirelim.
Tabi kablo denedim, hatta ups'e de sahibim elektrik konusundada bi sorun yok yani akımdır dalgalanmadır vs etkilenmez. Birde ayrıca bu monitör dışında 2 tane Samsung monitör bağlı bilgisayara onlarda bunlara benzer bi sıkıntı yok

Moonlighter

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
623
İsim
Ahmet
Samsunglar da mı 2k veya 4k ?

byhorozkentli

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru