Neler Yeni

Yardım Apu işlemcili bilgisayar vs Performans işlemci önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Fatih Sarıkan
Merhaba arkadaşlar. Aranıza yeni katılmaktan dolayı mutluyum .

Yeni topladığım sistem ile ilgili işlemci konusunda fikir almak isterim. Çok oyun oynamayı seven veya bunun bağımlısı biri değilim(şu kadar fps görüntü bu kadar hz) gibi detay takıntılarım yok ama keyfi olarak oynadığım hikayeli oyunlar var. Crysis veya Last of part us gibi.

Daha önceki bilgisayarım da ryzen 5 5600x vardı ve zotac 3060 ekran kartı kullanıyordum. O zaman sistemi kurduğum da iyi bir görüntü almak için mutlaka ekran kartı olmalı mantığı ile almıştım sisteme ekran kartını.

Benim için önemli olan bilgisayarın hızlı olması ve performanslı çalışması.
Yenilediğim sistem içersinde yeni bir ekran kartı alıp almama konusunda kararsızım.

Sizce Ryzen 7 8700G apu işlemcisi alıp ekran kartız bilgisayarı kullansam uzun vade de beni üzer mi ve istediğim performans verimini alır mıyım ? (16mb ön bellek olması düşündürücü)

Yada Ryzen 7 7800x işlemci alıp idareten alıp bir süre sonra ekran kartı almalı mıyım? (Ön belleği çok iyi ama bir oyun işlemcisi)

Daha önce ekran kartı kullandığım için bu konu kafamı karıştırdı açıkçası . Topladığım sistemi size yazıyorum. Topladığım sistem ve işlemci öneriniz için Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler şimdiden

Monitör : Msi mag 27QRF WQHD flat ekran
Kasa : Msi mag pano pz1000 White
Anakart: Msi B650 Zero Project
RAM : Corsair vengeance 2x16GB 6000 MHZ DDR5
Ssd: Kioxia Exceria Pro 1TB 7300-6400MB M.2
PSU: MSI MAG A750GL PCIE5 750W 80+ GOLD
Soğutma: MSI MAG CORELIQUID E360 ARGB

Son düzenleme:

man a man

80+ Bronze
APU sistemler günlük kullanım için gayet iyiler 8700g de gayet güçlü bir işlemci fakat god of war, the last of us gibi büyük oyunları oynatmaz

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Fatih Sarıkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
APU sistemler günlük kullanım için gayet iyiler 8700g de gayet güçlü bir işlemci fakat god of war, the last of us gibi büyük oyunları oynatmaz
Sizce 8600G alıp bir kaç ay sonra rtx 3060 veya 4070 gibi ekran kartı ile kullanmak mı yoksa

7800x3d alıp 3060 veya 4070 ile kullanmak mı?

Ekran kartı alacak bütçem şimdilik olmadığı için apu işlemciye yöneldim. Günlük kullanımda ciddi fark var mıdır bu iki işlemci arasında

man a man

80+ Bronze
Sizce 8600G alıp bir kaç ay sonra rtx 3060 veya 4070 gibi ekran kartı ile kullanmak mı yoksa

Ekran kartı alacak bütçem şimdilik olmadığı için apu işlemciye yöneldim. Günlük kullanımda ciddi fark var mıdır bu iki işlemci arasında
Günlük işler için gereksiz güçlü bu parçalar. Sadece tarayıcıda gezeceksiniz arada oyun oynayacaksan eski bilgisayar fazlasıyla yeterli sizin için

Son düzenleme:

LaZz61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
870
İsim
mehmet ali oğuz
nası oynatmıyor ben 5600g ile ikisini de oynamıştım. :rolleyes:

LaZz61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
870
İsim
mehmet ali oğuz

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,696
İsim
Orkun

7800X3D'de de grafik birimi mevcut hocam. Ekran kartı takmadan da bilgisayarı kullanıp oyun oynayabilirsin. Ha direk belki bir 8600G kadar güçlü olmayabilir belki de daha da güçlüdür test videolarına bakmak lazım. Ben almadan önce araştırmıştım biraz fena değildi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Fatih Sarıkan
Günlük işler için gereksiz güçlü bu parçalar. Sadece tarayıcıda gezeceksiniz arada oyun oynayacaksan eski bilgisayar fazlasıyla yeterli sizin için

Sosyal medya işi ile uğraşıyorum Photoshop Adobe premier gibi programlar ile uğraştığım için arada render de yapmam gerekebiliyor . Biraz iş biraz oyun diyebiliriz Ryzen 9 7900x3d yi öneren de çok bu sebeble işlemci konusu benim için Arap saçı oldu :)

Top Bottom