Neler Yeni

Araba çok yakıyor (1.2tsi)

Vitor Pereira

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Mk6 jetta sahibiyiz 1.2 tsi 105hp motor var ortalama normal tüketime bakınca 6.1 lt tüketim olduğunu gördüm. Fakat bizim aracımız uzun yolda 7 şehir içi 8.5 lt yakıyor. LPG Yok. Aracı zaten sakin sürüyoruz gazlama desen yok hep düşük devirde tutuyoruz. Ustaya sorduk hiç bir sorun yok dedi ne gösterirse onu yakar dedi kendisi zaten volkswagen grubunun ustasıdır. Bu tüketim nasıl düşer ne yapabiliriz? LPG taktırmak istemiyorum motorun gücünü çok alıyor zaten 1.2 araç dahada ölmesin.
Çözüm önerilerine açığım.

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,028
İsim
uwu
Mk6 jetta sahibiyiz 1.2 tsi 105hp motor var ortalama normal tüketime bakınca 6.1 lt tüketim olduğunu gördüm. Fakat bizim aracımız uzun yolda 7 şehir içi 8.5 lt yakıyor. LPG Yok. Aracı zaten sakin sürüyoruz gazlama desen yok hep düşük devirde tutuyoruz. Ustaya sorduk hiç bir sorun yok dedi ne gösterirse onu yakar dedi kendisi zaten volkswagen grubunun ustasıdır. Bu tüketim nasıl düşer ne yapabiliriz? LPG taktırmak istemiyorum motorun gücünü çok alıyor zaten 1.2 araç dahada ölmesin.
Çözüm önerilerine açığım.
LPG + yazılım

corez

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
130
İsim
Mert Uysal
bence yakıt degerleri normal , cupra fermontor sehir ici 12 litre 2.0 motor hafif gazlamalı ortalama

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,984
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Hafif gazlamalı ve devirli kullanıyorsan normal o değerler. 1.2 motorda da devirsiz olmuyor zaten.

Lunchx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
818
İsim
Hasan Ciftci
Hocam her arac normal belirlenen yakit degerinden bir kac litre fazla yakiyor ayrica yakitinizin normal oldugunu dusunuyorum.

Lunchx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
818
İsim
Hasan Ciftci

Vitor Pereira

80+ Silver
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
LPG + yazılım

bence yakıt degerleri normal , cupra fermontor sehir ici 12 litre 2.0 motor hafif gazlamalı ortalama

Hafif gazlamalı ve devirli kullanıyorsan normal o değerler. 1.2 motorda da devirsiz olmuyor zaten.

Hocam her arac normal belirlenen yakit degerinden bir kac litre fazla yakiyor ayrica yakitinizin normal oldugunu dusunuyorum.

cupraya 25litre bile yaktırıyorum katalog degerinin 3 katı :D basmayla ilgili tamamen

Evet aynen dediginiz gibi bizde o degerlerde geziniyoruz 🥲

Herkese çok teşekkürler

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,028
İsim
uwu
1.5blueDci hariç hocam karma 100km de 4.8lt gösteriyor bizde ki 5/5.2 lt arası yakıyor (shell in yakıtıyla ucuz mazot olunca 6.5lt ye kadar çıkıyor)

Vitor Pereira

80+ Silver
En İyi Cevap
1
1.5blueDci hariç hocam karma 100km de 4.8lt gösteriyor bizde ki 5/5.2 lt arası yakıyor (shell in yakıtıyla ucuz mazot olunca 6.5lt ye kadar çıkıyor)
Bizde 1.5 ecoblue mk4 focus vardı 4.1lt yakıyordu karmada. O arabadan sonra bize 8lt fazla geldi. Yakıtın tedarikçisine göre değişiyor biz ya petrol ofisinden yada shellden alıyoruz.

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,028
İsim
uwu
Bizde 1.5 ecoblue mk4 focus vardı 4.1lt yakıyordu karmada. O arabadan sonra bize 8lt fazla geldi. Yakıtın tedarikçisine göre değişiyor biz ya petrol ofisinden yada shellden alıyoruz.
Shell de katkı maddesi varmış dizeller daha sağlıklı gaz yiyor babamın kaportacı arkadaşı var kangoo su var 1.5dci 250k yada 350k km de araba daha hiç sorunu çıkmadı 0 aldığı günden beri bizdede 1.6tdi caddy vardı eskiden araba 80k km de 3 yıl önce flndı 25k masraf çıktı takım değişecekti (ne değişti hatırlamıyorum)sonra sadece birinin arızalı olduğu ortaya çıkınca 3k mı ne gittiydi (babam o zamanlar en ucuz mazotu alıyordu ama artık shell dışı almıyor)

Top Bottom