Neler Yeni

Araba ile hızlı kalkış nasıl yapılır?

ÖmerS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
307
İsim
Ömer SARLUGİL
Öncelikle merhaba. Geçen de arkadaşımın Caddy'si ile hafif bir yarıştık. Kalkışta arabayı hafif bağırtıp patinaj çekerek çok hızlı bir şekilde kalktı. Nasıl yaptığını soruyorum yarışı kazandığım için söylemiyor da. Tam olarak bu hızlı kalkış işi nasıl oluyor? Debriyajdan ayağını birden çekip gazı mı veriyor? Şimdiden teşekkürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aracım dizel bu arada.
aracını seviyorsan böyle bişey yapma baskı balata, şanzıman, lastiğin anasını ağlatmaya ne gerek var bide ilk hızlanmada çok yüklenmemek lazım motora, sen anlamazsın ama motorun ömrünü azaltır

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Shadow 99
Debrijayda dururken deviri 3000 e falan geitr arkadan itiş değilse daha yüksekte olur kaymaz sonra debrijaydan çek birden çakal kalkışı olur

Kaan Lothbrok

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
773
İsim
kaan emre
aracını seviyorsan böyle bişey yapma baskı balata, şanzıman, lastiğin anasını ağlatmaya ne gerek var bide ilk hızlanmada çok yüklenmemek lazım motora, sen anlamazsın ama motorun ömrünü azaltır
Eski zaten benden başka kullanan yok.

Söylemek istediğimi bu arkadaş videonun 6. dakikasında yapmış.

Son düzenleme:

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Öncelikle merhaba. Geçen de arkadaşımın Caddy'si ile hafif bir yarıştık. Kalkışta arabayı hafif bağırtıp patinaj çekerek çok hızlı bir şekilde kalktı. Nasıl yaptığını soruyorum yarışı kazandığım için söylemiyor da. Tam olarak bu hızlı kalkış işi nasıl oluyor? Debriyajdan ayağını birden çekip gazı mı veriyor? Şimdiden teşekkürler.

Aracım dizel bu arada.
En yüksek tork devrine kadar gaz verip ani kalkış yapıyor. Esp devreye girmesi daha iyi olur yoksa sarar gidemessin boy boy fark atar.
Kısaca launch control yapıyor işte.

Kaan Lothbrok

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
773
İsim
kaan emre
En yüksek tork devrine kadar gaz verip ani kalkış yapıyor. Esp devreye girmesi daha iyi olur yoksa sarar gidemessin boy boy fark atar.
Kısaca launch control yapıyor işte.
Ani kalkışı nasıl yapıyor. Debriyajı birden mi bırakmak lazım?

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Esp ile çok seri hızlanamazsınız. Lastik biraz yanmaya başladığında esp hemen gazınızı keser.
Hocam esp kapatırsa daha da sarar her türlğ geçilir ama bunu da hesaba katalım. Sarmayı bıraktığında direk 2'e atması lazım

Ani kalkışı nasıl yapıyor. Debriyajı birden mi bırakmak lazım?
Debriyajdan hızlı çekiyor hocam.
Bu videoda anlatıyor. Bulursam pedal videosunu atarım

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,980
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
ARABANI SEVİYORSAN YAPMA!!

Devri 3.300 RPM'e getirdikten sonra debriyajı çok hızlı olmayacak şekilde ama olabildiğince hızlı bırak. Bu durum lastiklerin yola tutunmasını ve aracın hızlı kalkmasını sağlar.

Hasar gören parçalar:

Lastik
Debriyaj
Akslar

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Esp kapatılınca olay tamamen sürücüye kalıyor.
Hocam daha fazla sarar . Esp açık kalırsa en azından sarmasını sönümler. Ama dediğiniz gibi esp kapatıp dengeli giderse neden olmasın

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,451
Üyeler
156,492
Son üye
merababenberat
Top Bottom