Neler Yeni

Araba Kış Lastiği Hakkında

LordHasan

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Dostlar arabaya kış lastiği almıştım bugün teslim edildi.
Lastiğin yanlarında M + S yazıyor ve de kar tanesi var. Bu lastik 4 mevsim mi yoksa kış lastiği mi ? Bilgisi olan var mıdır?
Benim bildiğim M+ S olunca 4 mevsim lastik oluyordu ama bu lastiği kış lastiği diye aldık

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,868
İsim
Emir Yusuf
M + S (MUD + SNOW yani ÇAMUR VE KAR)
Lastiğin sadece bu zeminlerde daha iyi performans verdiğini belirtir. Özellikle kış lastiklerinde olmasına karşın bazı yazlıklarda da görülebilir.
4 mevsimlik denilebilir kısaca.

LordHasan

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Lastiğin sadece bu zeminlerde daha iyi performans verdiğini belirtir. Özellikle kış lastiklerinde olmasına karşın bazı yazlıklarda da görülebilir.
Yani kışlık diyebilir miyiz lastiğe?

Lastik GoodYear Ultragrip 8 MS

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,868
İsim
Emir Yusuf
Yani kışlık diyebilir miyiz lastiğe?

Lastik GoodYear Ultragrip 8 MS
Evet. Bir forumda lastikten şu şekilde bahsedilmiş.
1690882458173.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Yine başka bir kullanıcı
1690882708089.png

LaZz61

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
797
İsim
mehmet ali oğuz

Goodyear UltraGrip 8 Kış Lastiği model lastik aldım kangoo aracıma trabzon da yaşıyorum dağlık alanlar çamur kar gezmeyi seviyorum çoğu durumda zincirsiz gezebildim. Lakin yağmurlu havalarda kanalsız yapısı sebebi ile lastik suyu tutuyor ses yapıyor ayrıca frenlemede kötü kışı atlatır atlatmaz direk aynı marka 4 mevsim lastiklerimi takıyorum kar harici kullanmanı tavsiye etmiyorum. 4 mevsimleri takınca konforum gene dağda taşta tepede işimi fazlası ile görüyor. Yağmurda şehir içinde de çok memnun ediyor güvenle sürüp gidiyorum. Bu arada 4 mevsim lastikler dede m + s yazıyor ama kışın denedim çok yerde kaldım çıkamadım :)

Goodyear 86H XL Eagle Sport 4Seasons​

Mert

80+ Silver
Açıklama tam olarak bu. Yalnızca şu detay hatalı, hiçbir yaz lastiğinde bu ibare yer almaz.

LordHasan

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Goodyear UltraGrip 8 Kış Lastiği model lastik aldım kangoo aracıma trabzon da yaşıyorum dağlık alanlar çamur kar gezmeyi seviyorum çoğu durumda zincirsiz gezebildim. Lakin yağmurlu havalarda kanalsız yapısı sebebi ile lastik suyu tutuyor ses yapıyor ayrıca frenlemede kötü kışı atlatır atlatmaz direk aynı marka 4 mevsim lastiklerimi takıyorum kar harici kullanmanı tavsiye etmiyorum. 4 mevsimleri takınca konforum gene dağda taşta tepede işimi fazlası ile görüyor. Yağmurda şehir içinde de çok memnun ediyor güvenle sürüp gidiyorum. Bu arada 4 mevsim lastikler dede m + s yazıyor ama kışın denedim çok yerde kaldım çıkamadım :)

Goodyear 86H XL Eagle Sport 4Seasons​

Teşekkürler bilgi için hocam.
Ama ben iç anadoluda yaşıyorum sürekli kar yağmıyor kışın kar dışında soğukta da takılı kalacak illa ki, frenleme çok kötü mü?
Eğer öyleyse iade edeyim

LaZz61

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
797
İsim
mehmet ali oğuz
Teşekkürler bilgi için hocam.
Ama ben iç anadoluda yaşıyorum sürekli kar yağmıyor kışın kar dışında soğukta da takılı kalacak illa ki, frenleme çok kötü mü?
Eğer öyleyse iade edeyim
frenlemeyi 4 mevsime göre kıyaslayınca kötü ıslak zeminde 3 4 kere trafik ani durunca hafif frenlesem de kaydı sert 4 mevsimle sert bassamda duruyor kaymadan :( tecrübelerimi paylaştım çok hızlı eriyor diyorlar bakalım 2. kışı atlattım hala sağlamlar.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
935,795
Üyeler
147,013
Son üye
lğauajkak
Top Bottom