Neler Yeni

Arabamı değiştirmek istiyorum

Kaan Lothbrok

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
773
İsim
kaan emre
Öncelikle merhaba. Ailemizde eskiden ticaretten kullandığımız ancak şu an kullanılmayan bir Ford Tourneo Connect 2009 Model, GLX paket, 110 PS bir ticari araba var. Yaklaşık 1 senedir falan kullanılmadığı için aracı ben kullanıyorum ve bu arabayı satıp kendime daha yeni bir araba almak istiyorum. Bu aracın değeri nedir ve bunu sattığımda üzerine biraz daha ekleyip alabileceğim, bir gence hitap edecek araba önerir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

Araba hakkında:

Araba da sadece ön tampon ve radyatör değişti. Araç 135.000'de. 100.000'de baskı balatalar değişti. Periyodik bakımları km Km'sine yapıldı. Ufak tefek çizikler, gamzeler var. Tavan da hafif güneş solmaları var, aynı solmalardan kaputta da çok az var. Dikkatli bakılmadığı sürece görmek zor.

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Öncelikle merhaba. Ailemizde eskiden ticaretten kullandığımız ancak şu an kullanılmayan bir Ford Tourneo Connect 2009 Model, GLX paket, 110 PS bir ticari araba var. Yaklaşık 1 senedir falan kullanılmadığı için aracı ben kullanıyorum ve bu arabayı satıp kendime daha yeni bir araba almak istiyorum. Bu aracın değeri nedir ve bunu sattığımda üzerine biraz daha ekleyip alabileceğim, bir gence hitap edecek araba önerir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

Araba hakkında:

Araba da sadece ön tampon ve radyatör değişti. Araç 135.000'de. 100.000'de baskı balatalar değişti. Periyodik bakımları km Km'sine yapıldı. Ufak tefek çizikler, gamzeler var. Tavan da hafif güneş solmaları var, aynı solmalardan kaputta da çok az var. Dikkatli bakılmadığı sürece görmek zor.
Araç ortalama 150 bin edeceğini düşünüyorum tabi bu senin yazdıklarına göre yazdım. Üstüne ne kadar koyabilirsin ona göre arabalar önerelim.

Kaan Lothbrok

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
773
İsim
kaan emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Araç ortalama 150 bin edeceğini düşünüyorum tabi bu senin yazdıklarına göre yazdım. Üstüne ne kadar koyabilirsin ona göre arabalar önerelim.
Üstüne fazla koyamam büyük ihtimalle. En fazla 30.000, taş çatlasın 40.000.

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Üstüne fazla koyamam büyük ihtimalle. En fazla 30.000, taş çatlasın 40.000.

Fiat Egea 1.3 Urban
Honda Civic FD6
Renault Fluence Touch donanım ben olsam bu araçlara bakardım 3 ü arasından egea ile fluence temiz bulursam onlara öncelik verirdim çünkü daha yeni araçlar.

• Beğen
Reaksiyonlar: B0ra

Kaan Lothbrok

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
773
İsim
kaan emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Fiat Egea 1.3 Urban
Honda Civic FD6
Renault Fluence Touch donanım ben olsam bu araçlara bakardım 3 ü arasından egea ile fluence temiz bulursam onlara öncelik verirdim çünkü daha yeni araçlar.
Bu Civic'ler nasıldır hocam? Gidiş falan önemli benim için.

mehmet4732

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
475
İsim
mehmet
Egea daha mantıklı

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Lpg takılmamış az yorulmuş bir araç bulabilirsen gidişi üzmeyecektir farklı bir araç almak istersen renault ve fiat dışında tercih edilebilir ama ben olsam 1.3 multijet egea bakardım hem daha yakışıklı hem dizel torku da iyi güzel yürür. Ama yakıt benim için önemli dersen Fluence egea dan daha az yakar.

MrBilgin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,658
İsim
Yavuz

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
150 160 bin civarı edeceğini düşünüyorum. Connecten inip fd6 hondaya binersen fordu çok ararsın çünkü atmosferik seni doyurmaz. Köpek gibi giden connectten inip bence atmosferik bir arabaya binmemelisin.
Egea tarafında 1.6 tercih etmeni öneririm. Bu bantta pek mümkün değil. 1.3 egea almaktansa 1.5 fluence tercih ederdim. 1.3 euro 4 linea ve 1.5 90 hp fluence yakıt olarak fluence daha az yakıyordu. Tabi 110 hp olanda işler değişir.

kyagizzz

80+ Bronze

Araba hakkında:

Bu fiyat bandınd aen iyisi fluence gibi. Uyguna i20 denk getirebilirsin. Ama gidişi üzer.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Araba hakkında:

Hocam senin için biraz baktim simdi. Megane veya clio da bulursan bence onlari tercih et. Fluence bana cok traktör gibi geliyor. Megne bulursan meganı kap. Olmassa clio symbol takilirsin.

ThorJ

80+ Silver
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,785
İsim
alperen
İlgilendiği Kategoriler
Araçlar, Akıllı Telefonlar, Donanım, Dizüstü Bilgisayarlar, Custom ROM
Gidis olarak berbat bir aractir, azicik bile performans ariyorsaniz cok uzer sizi. Atmosferikten oturu suregelen bir hantallik var bu araclarda ama turbo olmadigi icin kolay kolay da ariza yapmazlar.
Laguna 3 onerimdir, saglam ve yere iyi basan bir aractir. Yola basip giderseniz de konfor olarak ustunlugu ile one cikar. Fluence'nin yaninda bambaska bir aractir.
Fluence'yi TCe ve EDC ile bulursaniz baya iyi olur, o ikili Mercedes ortakligi ile gelistirildigi icin hem saglam hem de performans olarak memnun edecektir. Ayrica Laguna da agirligi ve durusu ile saglam bir aractir. Ama Megane agir hasarlilar bile su anda 250-300K bandinda takiliyor. Onun icin onerim kesinlikle Laguna 3.

Kaan Lothbrok

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
773
İsim
kaan emre
Lpg takılmamış az yorulmuş bir araç bulabilirsen gidişi üzmeyecektir farklı bir araç almak istersen renault ve fiat dışında tercih edilebilir ama ben olsam 1.3 multijet egea bakardım hem daha yakışıklı hem dizel torku da iyi güzel yürür. Ama yakıt benim için önemli dersen Fluence egea dan daha az yakar.
Hocam açıkçası yakıt fazla önemli değil. Zaten Connect şehir içi 9 - 10 Litre yaktığı için alışkınım doldurmaya sürekli.

Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Oğuzhan
Al bi tane focus 1.6 tdcı motor sağlam yol tutuş müq az da yakar parça da uygun o kadar pahalı değil bence bu bütçeye öp başına koy
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam açıkçası yakıt fazla önemli değil. Zaten Connect şehir içi 9 - 10 Litre yaktığı için alışkınım doldurmaya sürekli.
1.6 sctı focus olabilir

Top Bottom