Neler Yeni

Arc 750 sıcaklık sınırlanırsa ne olur?

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Söylemek istemiyorum
Arc 750 ekran kartı kullanıyorum geçen girdim RDR2 hikaye başlangıc da ekran kartı 87 derece falan oldu bugunde Spider-Man Remastered da denedım aynısı oldu. Ekran kartı panelinden sıcaklıgı sınırlayabiliyorum sınırlarsam ne olur zararı var mıdır, bir de kaça sınırlamamı tavsiye edersiniz zararı yoksa?

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-06-11 220821.png
    Ekran görüntüsü 2024-06-11 220821.png
    41.6 KB · Hit: 32

zerolite

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,323
İsim
Mertcan
İlgilendiği Kategoriler
Kripto
Arc 750 ekran kartı kullanıyorum geçen girdim RDR2 hikaye başlangıc da ekran kartı 87 derece falan oldu bugunde Spider-Man Remastered da denedım aynısı oldu. Ekran kartı panelinden sıcaklıgı sınırlayabiliyorum sınırlarsam ne olur zararı var mıdır, bir de kaça sınırlamamı tavsiye edersiniz zararı yoksa?
Sınırlayınca büyük ihtimalle sistem kendini kapatır diye düşünüyorum, bence sınırlamayın. 87-90 dereceler bu sıcaklarda normal gibi

efeamaefe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
231
İsim
efe can
Hocam 87 fazla gibi. Ben max 81-82 gördum. Rdr2de oynadım

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
569
İsim
ozan başaran
sıcaklığı sınırlamaktansa undervolt işlemi yapabilirsiniz. eğer tam ayarını tutturursanız performanstan kayıp vermeden 7-8 derece düşürebilirsiniz.
gtx 1650ti laptopum undervolttan önce 83 dereceye ulaşıp frekansı düşürüyordu undervolttan sonra 76 derecelerde geziyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Söylemek istemiyorum
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sınırlayınca büyük ihtimalle sistem kendini kapatır diye düşünüyorum, bence sınırlamayın. 87-90 dereceler bu sıcaklarda normal gibi
83 e sınırlasam yinede kapanırmı yoksa sadece performans mı düşer

zerolite

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,323
İsim
Mertcan
İlgilendiği Kategoriler
Kripto
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Söylemek istemiyorum
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben kapanır diye düşünüyorum, denemekten bir şey olmaz bir deneyin ama ben kapatır diye düşünüyorum.
Kapanırsa pc ayarı sıfırlayıp açılıyormu yoksa ben bişey mi yapmam lazım veya msı afterburner dan fan hızını falan artırırsam sıcaklık düşer mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

sıcaklığı sınırlamaktansa undervolt işlemi yapabilirsiniz. eğer tam ayarını tutturursanız performanstan kayıp vermeden 7-8 derece düşürebilirsiniz.
gtx 1650ti laptopum undervolttan önce 83 dereceye ulaşıp frekansı düşürüyordu undervolttan sonra 76 derecelerde geziyor
Nasıl yaptın anlatabilir misiniz

Rusty_Cohle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
670
İsim
Rusty
87 derece ekran kartı bence çok çok yüksek sıcaklıklar ki ben 70 dereceyi bile kötü gözü ile bakıyorum. Bu kullanımda ilerde ekran kartına donanimsal zarar gelebilir dikkat etmen de fayda var

Huseyinatik

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
373
İsim
Hüseyin Atik
Sınırlama olursa bence performans kaybı olur.

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
569
İsim
ozan başaran
Kapanırsa pc ayarı sıfırlayıp açılıyormu yoksa ben bişey mi yapmam lazım veya msı afterburner dan fan hızını falan artırırsam sıcaklık düşer mi

Nasıl yaptın anlatabilir misiniz
hocam msi afterburner ve heaven benchmark indirin ilk başta
şu video işinize yarayabilir ama ben yinede ufaktan anlatayım
özetle bu adamın yaptığı şey arkada heaven benchmark açıkken ekran kartının hızını (grafikte sol tarafta görebileceğiniz gibi) azaltmadan voltaj değerlerini kısıyor. her seferinde -25 mV azaltarak (mV değerleri grafiğin aşağısında gözüküyor) sistemin crash verdiği noktada duruyor. sizde bu değerler farklı olacaktır. benchmark uygulamasının grafik ayarlarını ultra yapıp açın ve yavaş yavaş ekran kartının mV değerini her seferinde -25 mV olacak şekilde kısın. örneğin benim 1650 ti laptopum normalde 1050 mV değerinde çalışıyordu fakat ben hızını azaltmadan sadece mv değerini azaltarak 950 mV'a düşürdüm ve kartın 7 derece daha soğuk çalışmasını sağladım.
stabil noktayı bulmak için 4-5 defa benchmark uygulaması crash yiyebilir hatta bilgisayarınız bile kapanabilir fakat hiç dert etmeyin sisteminize en ufak bir zararı yok.
bol bol video izleyin öğrenirsiniz çok basit bir şey.

hocam msi afterburner ve heaven benchmark indirin ilk başta
şu video işinize yarayabilir ama ben yinede ufaktan anlatayım
özetle bu adamın yaptığı şey arkada heaven benchmark açıkken ekran kartının hızını (grafikte sol tarafta görebileceğiniz gibi) azaltmadan voltaj değerlerini kısıyor. her seferinde -25 mV azaltarak (mV değerleri grafiğin aşağısında gözüküyor) sistemin crash verdiği noktada duruyor. sizde bu değerler farklı olacaktır. benchmark uygulamasının grafik ayarlarını ultra yapıp açın ve yavaş yavaş ekran kartının mV değerini her seferinde -25 mV olacak şekilde kısın. örneğin benim 1650 ti laptopum normalde 1050 mV değerinde çalışıyordu fakat ben hızını azaltmadan sadece mv değerini azaltarak 950 mV'a düşürdüm ve kartın 7 derece daha soğuk çalışmasını sağladım.
stabil noktayı bulmak için 4-5 defa benchmark uygulaması crash yiyebilir hatta bilgisayarınız bile kapanabilir fakat hiç dert etmeyin sisteminize en ufak bir zararı yok.
bol bol video izleyin öğrenirsiniz çok basit bir şey.
undervoltunuzun bittiğini düşündüğünüz zaman ekran kartınızı en çok zorlayacağını düşündüğünüz oyunu full ayarlarda açıp bi yarım saat test edin. eğer crash vermiyorsa doğru yaptınız demek

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,837
Üyeler
156,528
Son üye
apoow
Top Bottom