Neler Yeni

Çözüldü✓ arc a750 ekran kartında yaşadığım problem

thepublicman

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,556
İsim
Kadir
Ekran kartını yaklaşık 25 gündür kullanıyorum hazır sistemle aldım yaşadığım birkaç sorun var problemi yaşayıp çözen varsa iletebilir mi?

1. Bilgisayarı açtıktan bir süre sonra (genelde birkaç saat sonra) bazı oyunları oynamak için açtığımda sanki ekran kartım çalışmıyormuş gibi FPS drop (Fifa 23 hiç oynanmıyor bilgisayar sanki donuyor) veya "grafik aygıtı başlatılamadı (League of Legends" gibi hatalar alıyorum. Bu hataları gerekli güncellemeleri yapmama rağmen çözemedim. Bilgisayarı kapatıp açtığımda ilgili oyunlar düzgün çalışıyor ama kapatıp açmadığım sürece problem devam ediyor ve bu durum kullanım açısından olumsuz etki bırakıyor. Kapatıp açınca verdiği performans çok iyi ama yapmazsam düzelmiyor kimi zamanda bu problemi hiç yaşamıyorum.

Problemi çözen var mıdır?

-Selamlar problemi çözdüm en azından iki gündür sorun yaşamıyorum.
Driverpack ile driverları güncelledim iki ayrı intel driverı ve framework vs güncelledi bahsettiğim FPS drop ve oyundan atmayı şuan yaşamıyorum, tekrar yaşarsam bu yazıyı güncellerim.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
96
İsim
Burak Pirin
Ekran kartını yaklaşık 25 gündür kullanıyorum hazır sistemle aldım yaşadığım birkaç sorun var problemi yaşayıp çözen varsa iletebilir mi?

1. Bilgisayarı açtıktan bir süre sonra (genelde birkaç saat sonra) bazı oyunları oynamak için açtığımda sanki ekran kartım çalışmıyormuş gibi FPS drop (Fifa 23 hiç oynanmıyor bilgisayar sanki donuyor) veya "grafik aygıtı başlatılamadı (League of Legends" gibi hatalar alıyorum. Bu hataları gerekli güncellemeleri yapmama rağmen çözemedim. Bilgisayarı kapatıp açtığımda ilgili oyunlar düzgün çalışıyor ama kapatıp açmadığım sürece problem devam ediyor ve bu durum kullanım açısından olumsuz etki bırakıyor. Kapatıp açınca verdiği performans çok iyi ama yapmazsam düzelmiyor.

Problemi çözen var mıdır?
Sanırım bir çözümü yok intel ekran kartı almasaydiniz keşke daha yeni çıktı ve sürücüleri oturmadı böyle sorunlar çok normal çözümü olacağını sanmıyorum çünkü kimsede adam akıllı Intel ekran kartı yok

thepublicman

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,556
İsim
Kadir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sanırım bir çözümü yok intel ekran kartı almasaydiniz keşke daha yeni çıktı ve sürücüleri oturmadı böyle sorunlar çok normal çözümü olacağını sanmıyorum çünkü kimsede adam akıllı Intel ekran kartı yok
aldığım fiyata daha iyi sistem yoktu bu problemde çok sorun değil ama bir çözümü mutlaka vardır. Performans açısından hiç sıkıntı yaşamıyorum çünkü

Dodo93

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
298
İsim
Doğan gelişigüzel
oyunların uyum problemı olabilir kart yeni yazılım geldikçe güncelleme yapın ve yurtdışı forumlara bakın başına gelen illa vardır ve oynadığınız oyunların forum desteklerıne bakın kullanan sayısı az olduğu için zamanla düzeltmeler gelicektir illa ki amd içinde aynıları söyleniyordu kı hala söyleniyor bence fp olarak amd üstüne yok bugun kendımde amd kullanıyorum ufak tefek yazılım problemlerı oluyor bazen kararlı sürüme geçiyorum devam nvıdıa geçmem yanı intelede şans verilmeli bu seri çıkardığı kartların performansı gayet güzel amd gibi fp kartlar çıkarmaya devam edip birde yazılımları iyileştirirse gayet güzel olur rekabet son kullanıcıya yarar her zaman nvıdıa fan boyluğa gerek yok

forvet09

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Ahmet KAvalcı
Yeğene aldık, herhangi bir problem yok.
Fh5, rdr2, mw2, pes2021, ac walhalla.

milenix

80+ Gold
İntel'in ilk kartları. Daha yeni yeni oturuyor. 1-2 aya güncellemelerle çözülür tahminimce.
Mesaj otomatik birleştirildi:

oyunların uyum problemı olabilir kart yeni yazılım geldikçe güncelleme yapın ve yurtdışı forumlara bakın başına gelen illa vardır ve oynadığınız oyunların forum desteklerıne bakın kullanan sayısı az olduğu için zamanla düzeltmeler gelicektir illa ki amd içinde aynıları söyleniyordu kı hala söyleniyor bence fp olarak amd üstüne yok bugun kendımde amd kullanıyorum ufak tefek yazılım problemlerı oluyor bazen kararlı sürüme geçiyorum devam nvıdıa geçmem yanı intelede şans verilmeli bu seri çıkardığı kartların performansı gayet güzel amd gibi fp kartlar çıkarmaya devam edip birde yazılımları iyileştirirse gayet güzel olur rekabet son kullanıcıya yarar her zaman nvıdıa fan boyluğa gerek yok
AMD asla ve asla Nvidia'ya rakip olamadı. Herşeyde hep geri kaldı.

thepublicman

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,556
İsim
Kadir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ne kadara aldınız merak ettim.
i3 12100F sistemle aldım 10.147 TL, ekran kartı 3000 TL'ye denk gelmiş oldu.
Rampage X-FORCE 600W 80 Plus Bronze Tempered Camlı RGB ATX Gaming Kasa
GoodRam 16GB(2x8GB) IRDM RGB 3600MHz CL18 DDR4 Siyah Dual Kit Ram
GIGABYTE H610M H 3200MHz DDR4 Soket 1700 M.2 HDMI D-Sub mATX Anakart
MLD M300 500GB NVME 2280 Gen3x4 M.2 SSD (3300MB Okuma / 3100MB Yazma)

Intel Core i3 12100F 4.3GHz 12MB Önbellek 4 Çekirdek Soket 1700 10nm İşlemci

İntel'in ilk kartları. Daha yeni yeni oturuyor. 1-2 aya güncellemelerle çözülür tahminimce.

Büyük ihtimal DX11-10-9 probleminden kaynaklı oluyormuş yaşadığım problem, itopyaya da ilettim bakalım.
Yazılım konusunda %100 haklısınız ama saf güç konusunda geri kaldığını düşünmüyorum özellikle 6xxx serisinde

Dodo93

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
298
İsim
Doğan gelişigüzel

geride olması rakip olmadığı anlamına gelmez ki :)) o zaman intelede rakip olmadı vs vss böyle uzar gider para bizim gibi ülkelerde fp oranı önemlidir ryzen işlemcilerle amd ekran kartları ile bunları yapıyor mu yapıyor ben buna bakarım amerıkalı ıngılız vs ne kullanıyor umrumda değil onlarım alım gücü ile bizim ki bir değil çünkü ben amd en ıyısıdır demıyorum ama yaptıkları başardıkları işler ortada am4 soket ile 5 nesil işlemci verdi adamlar intel hala anakart değişsin dursun nvıdıa desen keza öyle vram vermez fıyatlar ayrı yukardan gidiyor şirket ortağımıyım değilim alırım amd geçerim yarın intel daha uyguna daha ıyı ekran kartı verir yazılımı düzelmiş olur kendini kanıtlar intel ekran kartı alır geçerim ben para faydaya bakarım gerisi boş iş fan boyluğa gerek yok rekabet her zaman iyidir son kullanıcıya yarar

ReyMysterio619

80+ Bronze
i3 12100F sistemle aldım 10.147 TL, ekran kartı 3000 TL'ye denk gelmiş oldu.
Rampage X-FORCE 600W 80 Plus Bronze Tempered Camlı RGB ATX Gaming Kasa
GoodRam 16GB(2x8GB) IRDM RGB 3600MHz CL18 DDR4 Siyah Dual Kit Ram
GIGABYTE H610M H 3200MHz DDR4 Soket 1700 M.2 HDMI D-Sub mATX Anakart
MLD M300 500GB NVME 2280 Gen3x4 M.2 SSD (3300MB Okuma / 3100MB Yazma)

Intel Core i3 12100F 4.3GHz 12MB Önbellek 4 Çekirdek Soket 1700 10nm İşlemci

Büyük ihtimal DX11-10-9 probleminden kaynaklı oluyormuş yaşadığım problem, itopyaya da ilettim bakalım.
Yazılım konusunda %100 haklısınız ama saf güç konusunda geri kaldığını düşünmüyorum özellikle 6xxx serisinde
Üstüne çok az daha koyup 3060 alsaydınız kafanız rahat olurdu en azından

thepublicman

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,556
İsim
Kadir
Üstüne çok az daha koyup 3060 alsaydınız kafanız rahat olurdu en azından
çok az koyulmuyor ki en kötü 3060 sistem 13.000 TL altı yok. 3000 TL farka değecek performans farkı da yok A750 ile 3060 denk şuan aldığım değerlere göre yorumluyorum DLSS hariç.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
949,823
Üyeler
149,627
Son üye
Jeso
Top Bottom