Neler Yeni

Arctic Freezer 34 e-Sports Duo, 13600KF'yi soğutmada yeterli olur mu?

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
609
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Oyunları, Bilgisayar Donanımları, Yazılım-Programlama, Kitap Okumak vs.
Selamlar. Yakın tarihte 13600KF işlemci upgradesi yapacağım.
Aklıma takılan tek soru, elimdeki şu an kullandığım Arctic Freezer 34 e-Sports Duo işlemci soğutucu, MX-4 termal macunu ile birlikte bu işlemciyi başarılı bir şekilde soğutur mu?
Yoksa sıvı soğutmaya falan ihtiyacım olur mu?

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
609
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Oyunları, Bilgisayar Donanımları, Yazılım-Programlama, Kitap Okumak vs.
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yeni almadım zaten hocam 2 senedir elimde kullanıyorum ürünü. 12400F ile mükemmel çalışıyor işlemciyi buz gibi yapıyor ama 13600KF yi bilemedim, emin olmak için sormak istedim.

Etoow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
268
İsim
Ertuğrul
Yeni almadım zaten hocam 2 senedir elimde kullanıyorum ürünü. 12400F ile mükemmel çalışıyor işlemciyi buz gibi yapıyor ama 13600KF yi bilemedim, emin olmak için sormak istedim.
asiri sikinti cikaracaigni dusunmuyorum ama buz gibi de yapmaz yani

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
609
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
asiri sikinti cikaracaigni dusunmuyorum ama buz gibi de yapmaz yani
Yani şu anlık yeni bir soğutucuya yatırım yapmaya bütçem yok. 4k monitör, 850w gold modüler psu, 7700xt ekran kartı falan derken bütçe kalmadı soğutucuya. Eğer idarese ederse bir süre sonrasında sıvı soğutmaya geçerim 240mm lik.

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,223
İsim
Kerem Çavuş
Yani şu anlık yeni bir soğutucuya yatırım yapmaya bütçem yok. 4k monitör, 850w gold modüler psu, 7700xt ekran kartı falan derken bütçe kalmadı soğutucuya. Eğer idarese ederse bir süre sonrasında sıvı soğutmaya geçerim 240mm lik.
Peerless assasin arcticten ucuz ve performans olarak 240mm sıvıdan farkı yok kasana sığıyorsa al geç

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
609
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Peerless assasin arcticten ucuz ve performans olarak 240mm sıvıdan farkı yok kasana sığıyorsa al geç
Dostum, elimdeki Arctic soğutucuyu "yeni" almadım zaten 2 sene önce 900 TL ye aldım hala daha elimde kullanıyorum sorunsuz, sormak istediğim şey 13600KF ile beni bir süre idare eder mi sorun olur mu? Sormamın sebebini de bir üstte belirttim zaten diğer şeylere upgrade yapmaktan soğutucuya ekstra bütçem kalmadı şimdilik. Peerless Assassin kaliteli biliyorum zaten kasama yükseklik olarak uyar ama anakartım ile uyumlu olacağını zannetmiyorum anakartım mATX. Şu anki soğutucu bile ram tarafında tam sınırda kalıyor değmiyor ramlere ama sınırda yani, o soğutucunun benim anakartımda ram tarafında tam oturmayacağını, sorun olacağını düşünüyorum bu sebepten onun yerine 240mm sıvı soğutma alırım bütçem olduğunda.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,364
İsim
Hacı
Yeterli olur.

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,223
İsim
Kerem Çavuş
Dostum, elimdeki Arctic soğutucuyu "yeni" almadım zaten 2 sene önce 900 TL ye aldım hala daha elimde kullanıyorum sorunsuz, sormak istediğim şey 13600KF ile beni bir süre idare eder mi sorun olur mu? Sormamın sebebini de bir üstte belirttim zaten diğer şeylere upgrade yapmaktan soğutucuya ekstra bütçem kalmadı şimdilik. Peerless Assassin kaliteli biliyorum zaten kasama yükseklik olarak uyar ama anakartım ile uyumlu olacağını zannetmiyorum anakartım mATX. Şu anki soğutucu bile ram tarafında tam sınırda kalıyor değmiyor ramlere ama sınırda yani, o soğutucunun benim anakartımda ram tarafında tam oturmayacağını, sorun olacağını düşünüyorum bu sebepten onun yerine 240mm sıvı soğutma alırım bütçem olduğunda.
Pardon ben almadım deyince sıfırdan alcaksın sandım yeterli olur gerek yok 240 lığa

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,000
Üyeler
140,742
Son üye
ahmetsyhglu
Top Bottom