Neler Yeni

Arctic-LF2-240-argb Pull-Push vs Arctic-LF2-280-argb hangisini tercih etmeliyim?

TRecoN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
248
İsim
Aytaç Şükrü YALÇIN
Selamlar. ARCTIC LF2 240 ARGB model sıvı soğutmayı amazon.com.tr den satın aldım. Ürün fanında kusur olduğu için iade veya değişim edeceğim için bir şey sormak istiyorum.

Ürünü alış amacım sessizlik ve iyi soğutma. Ürünü alırken Amazon Germany den de Aynı fanlardan 3erli 2paket aldım. Pull-Push yapmak için bu sesi artırır mı daha düşük devirlerde daha iyi sessizlik ve daha iyi bir soğutma sağlar mıyım?

Yoksa direkt ARCTIC LF2 280 ARGB model sıvı soğutmayı 140mm lik fanlar daha güçlü ve daha sessiz oldukları için pull push yapmadan kullanmak daha mı mantıklı olur.

Sonuç olarak OC rekorları kırmayacağım. En iyi sessizlik güzel bir soğutma arayışı içerisindeyim.

Aşağıdaki Ürünleri aldım 3lü fan hariç diğerleri geldi.

Amazon.com.tr PRIME
- ARCTIC Liquid Freezer 2 240 ARGB Sıvı Soğutma

1645997351480.png

Amazon.com.tr Amazon Germany
- ARCTIC P12 PWM PST ARGB 0dB 3lü Value Pack

1645997396336.png

Ek olarak anakartım da ARGB portu bir tane olduğu için alttaki ürünü aldım. ( Tavsiye ederim işini çok iyi yapıyor. )

GittiGidiyor

- ARGB RGB Led 3 Pin 11 Port Fan Çoklayıcı 4847p Sata Power 5V Güç Şerit Hub Splitter

1645997229804.png

Pull-Push için bu model üründe içerisinden uzun radyator fan vidası çıkmadığı için aşağıdan bu ürünü aldım.

n11
- Uzun Kasa Fanı Vidası - Fan Vidası - Siyah - M5 30mm - 10 Adet

1645997272101.png

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
5600x için mi bütün bunlar sağlam overclock yapmayı düşünmüyorsan çok masrafa gerek yok bence on numara soğutucu zaten

TRecoN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
248
İsim
Aytaç Şükrü YALÇIN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tam devirde çok ses yapıyor sanırım youtubedaki videolarda gördüğüm karşılaştırma videolarında. Arctic lf2 ARGB modelleri hem baş sıralarda performansta hemde en sessizleri.

Amacım en sessiz soğutmayı sağlamak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

240mm ile Pull-Push mu mantıklı olur yoksa 280mm ile normal kullanım mı.

Tabi XPG Invader Kasam 280mm desteklemiyor ama 2x 140mm fan destekliyor bir şekilde oturturum 280mm olanı. Yada ilerde kasa falan değiştirirsem keşke 280mm olanı baştan alsaydım demek istemiyorum.

Ne yapmalıyım sizce.

5600x için mi bütün bunlar sağlam overclock yapmayı düşünmüyorsan çok masrafa gerek yok bence on numara soğutucu zaten
takoz brons sample r5 3600 vardı daha önce. Ne soğutabiliyordum ne performans alabiliyordum. Bir sinirle letgodan sattım. İtopya kampayadan 5600x aldım. Çok şükür Gold Sample ürün geldide kafam rahat artık bu konuda.

Toshiba p300 2tb aldım almaz olaydım o kadar sesli bir HDD ki anlatamam ya o yüzden sesten bıktım hocam, beni anlamışsınızdır zaten ses yapan şeylerden kurtulmaya çalışıyorum. ve en sessiz şekilde güzel soğutma ve performans almaya çalışıyorum.

işlemci olarak anakartı değiştirmedikçe 5600x ten yukarı bir işlemci daha almam sanırım daha yukarısına ihtiyacım yok işlemci olarak artık bir şey değiştirirsem ekran kartı alırım sadece o kaldı upgrade edebileceğim.

@cfranko @bana beko derler hocalarım selamlar sizlerin bir fikri olabilir mi acaba ne önerirsiniz?

240mm pull-push vs 280mm sessizlik ve performans olarak farkının tecrübe ve deneyimi olan var mıdır acaba bu konuda soruma yanıt bulabileceğim?

Son düzenleme:

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
Tam devirde çok ses yapıyor sanırım youtubedaki videolarda gördüğüm karşılaştırma videolarında. Arctic lf2 ARGB modelleri hem baş sıralarda performansta hemde en sessizleri.

Tabi XPG Invader Kasam 280mm desteklemiyor ama 2x 140mm fan destekliyor bir şekilde oturturum 280mm olanı. Yada ilerde kasa falan değiştirirsem keşke 280mm olanı baştan alsaydım demek istemiyorum.

Ne yapmalıyım sizce.

takoz brons sample r5 3600 vardı daha önce. Ne soğutabiliyordum ne performans alabiliyordum. Bir sinirle letgodan sattım. İtopya kampayadan 5600x aldım. Çok şükür Gold Sample ürün geldide kafam rahat artık bu konuda.

Toshiba p300 2tb aldım almaz olaydım o kadar sesli bir HDD ki anlatamam ya o yüzden sesten bıktım hocam, beni anlamışsınızdır zaten ses yapan şeylerden kurtulmaya çalışıyorum. ve en sessiz şekilde güzel soğutma ve performans almaya çalışıyorum.

işlemci olarak anakartı değiştirmedikçe 5600x ten yukarı bir işlemci daha almam sanırım daha yukarısına ihtiyacım yok işlemci olarak artık bir şey değiştirirsem ekran kartı alırım sadece o kaldı upgrade edebileceğim.

@cfranko @bana beko derler hocalarım selamlar sizlerin bir fikri olabilir mi acaba ne önerirsiniz?

240mm pull-push vs 280mm sessizlik ve performans olarak farkının tecrübe ve deneyimi olan var mıdır acaba bu konuda soruma yanıt bulabileceğim?
Ses çok sevmiyorsan bence ilk normal 2 fan ile dene soğutmayı düşük devirde yeterli gelmezse o zaman en fan alırsın

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory

Ne yapmalıyım sizce.

Sessiz olsun istiyorsan 280 al, ses seviyesi senin için fark etmiyorsa ve kabul edilebilir bir miktarda daha ucuz ise 240 al. Ancak şunu söylemeliyim ki fazla radyatör her zaman iyidir, toplam 720mm radyatör alanına sahibim ama keşke daha fazla alsaydım diyorum.

Son düzenleme:

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,765
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker

TRecoN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
248
İsim
Aytaç Şükrü YALÇIN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sessiz olsun istiyorsan 280 al, ses seviyesi senin için fark etmiyorsa ve kabul edilebilir bir miktarda daha ucuz ise 240 al. Ancak şunu söylemeliyim ki fazla radyatör her zaman iyidir, toplam 720mm radyatör alanına sahibim ama keşke daha fazla alsaydım diyorum.
çok sessiz olsun istiyorum ancak şöyle bir durum var. üstte 240mm. önde 240 360mm radyatör desteği var. Ancak sadece önde 2x140mm fan desteği mevcut. Pull-push yapmadan kasaya sığıyor bunu ölçtüm biçtim.

Amazon.com.tr den alıcam uymazsa kullanmadan iade ederim diye düşünüyorum. Zaten aldığım 240mm olanda fan sorunu var iade veya değişim yapıcam.

1645999832363.png

benim kafamı şurası karıştırıyor. Kasanın ön panelinde fan veya radyatör montajı yaptığımız alanın tasarımı çok kötü 2x 140mm fanlar buraya denk geline kenar kısımları metal plaka denk gelmiş olucak neredeyse.

1646000246075.png

@cfranko hocam XPG Invader kasanın ön panelinde 280mm de sorun yaşar mıyım sizce hava açıklıkları dar olduğu için. Emin değilim ama ileride belki kasayı değiştirebilirim.

Son düzenleme:
Top Bottom