Neler Yeni

Arctic Liquid Freezer II 280 rgb bağlantı sorunu

shadowzen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
halil tutkuşu
Selamlar herkese,
Yeni topladığım pcye aldığım sıvı soğutucunun bağlantısını yapamadım tam olarak.
Anakart
Kasa
Sorunum şöyle arkadaşlar;
Sıvı soğutucunun üzerinden 2 adet bağlantı kablosu çıktı. Tahminimce birisi fan diğeri ise rgb kontolü için. Fan bağlantısını anakartta "Pump fan 1" isimli sokete taktım. Her şey stabil bir şekilde çalışıyor. Yalnız kasamın içinde rgb kontrolcü var ve sıvı soğutucunun boşta kalan rgb kontrolcü olarak tahmin ettiğim kabloyu nereye bağlayacağımı bilmiyorum. Sıvı soğutucunun rgb si doğal olarak çalışmıyor şu anda. Ek olarak sıvı soğutucunun da rgb kontrolcüsü var ve onuda bağlayamadım. Sorum şu:
1-Sıvı soğutucunun rgb kablosunu nasıl bağlamalıyım?
2-Sıvı soğutucunun rgb kutusunu nasıl bağlamalıyım?
Bu iki sorum hakkında hiç bir fikrim yok
Kasanın içindeki rgb kontrolcü

Ekler

• rgb1.jpg
    rgb1.jpg
    2.5 MB · Hit: 18
  • rgb2.jpg
    rgb2.jpg
    3.2 MB · Hit: 15
  • rgb3.jpg
    rgb3.jpg
    3.1 MB · Hit: 16

Subzero.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
s1000rr
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar.müzik.motorsiklet.spor
sıvı soğutmanızın marka modeli nedir?

shadowzen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
halil tutkuşu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Epiktetos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
İshak Çakır
Bende 240lık modeli var anakartım MSI b650 . Fan girişini CPU fan girişine taktım ,RGB girişini de rainbow yazan girişe sorun olmadı.

shadowzen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
halil tutkuşu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bende 240lık modeli var anakartım MSI b650 . Fan girişini CPU fan girişine taktım ,RGB girişini de rainbow yazan girişe sorun olmadı.
Dediğinizi yaptım rgb ler çalıştı(benim anakartta jrgb soketi oluyormuş).Yalnız kasadaki tüm rgbleri nasıl kontrol edebilirim şimdi?

Epiktetos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
İshak Çakır
Dediğinizi yaptım rgb ler çalıştı(benim anakartta jrgb soketi oluyormuş).Yalnız kasadaki tüm rgbleri nasıl kontrol edebilirim şimdi?
Bende Corsair'in kontrolcüsü var şöyle bağladım ben . güç kablosunu kontrolcüye bağladıktan sonra ,fanların rgb girişlerini kontrolcüye fan girişlerini de sys_fan girişlerine bağlayarak hallettim .

Top Bottom