Neler Yeni

Çözüldü✓ ARGB kontrolcüye argb fan bağlama

Thadox

80+ Bronze
Canlar bende sanırım görseldeki ile aynı olan bir kontrolcü var, gücü sata dan alıyor. Ana kartta ARGB veya RGB desteği yok ancak bu alet sayesinde egzoz fanının hızını ve rengini kumandadan ayarlayabiliyorum. ARGB bir cpu soğutucu alıp buna bağlasam rengini istediğim gibi egzoz fanı ve ön panelde ki argb şerit ile senkronize yapabilir miyim. Ama kontrolcüdeki tüm bağlantılar 6 pinli fan diyor ve baktığımda takacak yer göremedim pek. Hani kısaca elimde böyle bir ürün var ve bu varken neden renksiz almak yerine argb almayayım diye düşünüyorum. Eğer buna takmak için bir kablo vs gerekiyorsa söyler misiniz. Almak istediğim ürün budur.

Ekler

• resim_2023-05-26_113012358.png
    resim_2023-05-26_113012358.png
    101 KB · Hit: 94

freygasm

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,313
İsim
yusuf ecer

Thadox

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
214xt 3 ping argb kablosuna sahip. Yani elinizdeki kontrolcüye onu takamazsınız
hocam kontrolcünün M/B kısmında tamda görseldeki gibi bir kablo var (görselde vdg kısmından 3 kablo çıkıyor ancak elimdekinde 2 kablo çıkıyor bilginize). Acaba bu kablodan faydalanabilir miyim. Soğutucunun argb kablosunu buna bi ara kablo gibi bir şeyle bağlasam.

Ekler

• resim_2023-05-27_191135961.png
    resim_2023-05-27_191135961.png
    53.1 KB · Hit: 52

guhaze

80+
hocam kontrolcünün M/B kısmında tamda görseldeki gibi bir kablo var (görselde vdg kısmından 3 kablo çıkıyor ancak elimdekinde 2 kablo çıkıyor bilginize). Acaba bu kablodan faydalanabilir miyim. Soğutucunun argb kablosunu buna bi ara kablo gibi bir şeyle bağlasam.
nasıl çözdün hocam. benim de anakartımda argb portu yok. elimde argb kontrolcü de yok. 2 adet argb fanım var. bunların ledlerini yakmak istiyorum. sadece argb bir kontrolcü alsam ve sata ile güç verip fanları bu kontolcüye bağlasam benim iş çözülür mü ? rengi nereden ayarlarım ?

Thadox

80+ Bronze
nasıl çözdün hocam. benim de anakartımda argb portu yok. elimde argb kontrolcü de yok. 2 adet argb fanım var. bunların ledlerini yakmak istiyorum. sadece argb bir kontrolcü alsam ve sata ile güç verip fanları bu kontolcüye bağlasam benim iş çözülür mü ? rengi nereden ayarlarım ?
CPU soğutucuyu mecburen renksiz aldım çünkü anakartta argb portu yoktu bende çok uğraşmak istemedim (Full siyah aldım ve çok hoş duruyor açıkçası). Ancak sonrasında argb fan aldım fanları kontrolcüye bağladım. Kumanda ile kontrol ediyorum. Alırken fan ve kontrolcünün uyumlu olmasına dikkat et. Mesela kontrolcüm 6 pinli fanalrı destekliyordu bende o yüzden 6 pinli fanlar aldım.

guhaze

80+
CPU soğutucuyu mecburen renksiz aldım çünkü anakartta argb portu yoktu bende çok uğraşmak istemedim (Full siyah aldım ve çok hoş duruyor açıkçası). Ancak sonrasında argb fan aldım fanları kontrolcüye bağladım. Kumanda ile kontrol ediyorum. Alırken fan ve kontrolcünün uyumlu olmasına dikkat et. Mesela kontrolcüm 6 pinli fanalrı destekliyordu bende o yüzden 6 pinli fanlar aldım.
fanların gücünü cpu fan soketinden alıyorum ve soğutucuyu kullanıyorum. ARGB özelliğinden de faydalanmak istiyorum. bunun için bildiğiniz bir aparat var mı ?

Thadox

80+ Bronze
fanların gücünü cpu fan soketinden alıyorum ve soğutucuyu kullanıyorum. ARGB özelliğinden de faydalanmak istiyorum. bunun için bildiğiniz bir aparat var mı ?
Benim bildiğim yok ama araştırarak bir şeyler bulabilirsin bence. Şu zamanlarda her şey için çözüm satıyorlar.

guhaze

80+
Benim bildiğim yok ama araştırarak bir şeyler bulabilirsin bence. Şu zamanlarda her şey için çözüm satıyorlar.
Anlaşılan Argb portu olan bir anakart almak lazım. Bir de 2 fani birbirine bağlamak için bir aparat. Sırf ışık için de buna gerek yok. Neyse ddr5 tarafına geçersem ileride o zaman ilgilenirim ışıklandırma ile. Teşekkür ederim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

Forum istatistikleri

Konular
992,374
Üyeler
156,915
Son üye
cvbfgtf6575
Top Bottom