Neler Yeni

Arızasız ekran kartını bakım için servise verebilir miyim?

MAER

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Muhammet Altuncu
ASUS TUF GAMING RTX 3070 OC ekran kartımı garantisi bitmeden servise vermek istiyorum. İlk aldığımda oyunlarda 65 dereceyi geçmiyordu fakat son zamanlarda 72 dereceyi görüyor. Termal macun ve pedlerin yenilenmesi için böyle bir şey yapmak istiyorum. Garantisi 3 ay içinde bitecek, bitmeden önce bakım yaptırma şansım var mı acaba. Servisler böyle bir hizmet veriyor mu?

Shaco

80+ Bronze
ASUS TUF GAMING RTX 3070 OC ekran kartımı garantisi bitmeden servise vermek istiyorum. İlk aldığımda oyunlarda 65 dereceyi geçmiyordu fakat son zamanlarda 72 dereceyi görüyor. Termal macun ve pedlerin yenilenmesi için böyle bir şey yapmak istiyorum. Garantisi 3 ay içinde bitecek, bitmeden önce bakım yaptırma şansım var mı acaba. Servisler böyle bir hizmet veriyor mu?
Ücretsiz termal macun değiştirirler diye biliyorum sadece.

• Beğen
Reaksiyonlar: MAER

Ayan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
684
İsim
Mehmet
öncelikle şunu bilin uzun süre kullanılmış bir kartın içi bir kere açılıncada padler parçalanır

padleri değiştirmezler, sadece macunu değitşirirler,

sonuçta macunu yenilenmiş ama padleri mahvolmuş bir karıtn olmuş olur

• Beğen

MAER

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Muhammet Altuncu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Peki sıcaklıkta düşüş olur mu, açılmasına değer mi? Ortalama kaç derece düşer

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,806
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
Verebilirsin bakım için, ASUS'un garantisi iyidir. Pad'i de macunu da değiştirip gönderirler bence. MSI'da aynısını yapmıştım çok memnun kaldım.

Peki sıcaklıkta düşüş olur mu, açılmasına değer mi? Ortalama kaç derece düşer
İlk aldığında 65'miş, 72 olmuş ki bu çok normal hala gayet iyi durumda kartın. Ama ilerleyen zamanlarda daha da artabileceği için sıcaklıklar uzun bir süre daha bunun önüne geçmiş olursun. Hem de 65 olmasa da belki 66-67 dereceler görürsün bakım sonrası.

MAER

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Muhammet Altuncu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Son bir sorum daha olucak bu işlem kaç gün sürer ortalama? Serviste fazla kalır mı?

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,806
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
Son bir sorum daha olucak bu işlem kaç gün sürer ortalama? Serviste fazla kalır mı?
Direkt olarak servise verirseniz çok kısa sürer. Ertesi gün bile teslim alma şansınız var. Kargo ile gidip gelecekse bir aya kadar uzayabilir elinize tekrar gelmesi.

• Beğen
Top Bottom