Neler Yeni

Yardım Arkadaşlar id cooling 214xt soğutucum için termal macun

ANtiQ08

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
246
İsim
Furkan
Thermal Grizzly Kryonaut TG-K-001-RS 1gr Yüksek Performans Termal Macun
İle kullanacağım sıkıntı çıkarırmı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemcin 5600x

milenix

80+ Gold
Çıkmaz. Dikkatli sür. Fazla/az sürmemeye dikkat et.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,760
İsim
Murat Orhan

İşlemcin 5600x
Neden sıkıntı çıkarsın hocam sorun çıkmaz. Ama o macunu boşuna alıyorsunuz. Mx4 şu durumda cidden çok daha mantıkli ve daha uzun süre kullanırsınız 4 gr

ANtiQ08

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
246
İsim
Furkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Neden sıkıntı çıkarsın hocam sorun çıkmaz. Ama o macunu boşuna alıyorsunuz. Mx4 şu durumda cidden çok daha mantıkli ve daha uzun süre kullanırsınız 4 gr
Hocam sıvı metal aliminyumla tepkimeye girip çürütebiliyor ondan dolayı sordum ve mx 4 almak isteseydim zaten şuan bu konuşma geçmiyor olacaktı az çok bilgi sahibiyim kullanmadığım için forum açtım

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,760
İsim
Murat Orhan
Hocam sıvı metal aliminyumla tepkimeye girip çürütebiliyor ondan dolayı sordum ve mx 4 almak isteseydim zaten şuan bu konuşma geçmiyor olacaktı az çok bilgi sahibiyim kullanmadığım için forum açtım
Ben hiç curudugune şahit olmadim öyle birseyde olacağını sanmıyorum. Ek olarak keşke macunu pahalı almaktansa soğutucuyu as500 falan yapsaydınız.

214xt ile sorun çıkmaz.

ANtiQ08

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
246
İsim
Furkan
Ben hiç curudugune şahit olmadim öyle birseyde olacağını sanmıyorum. Ek olarak keşke macunu pahalı almaktansa soğutucuyu as500 falan yapsaydınız.

214xt ile sorun çıkmaz.
Hocam sistemi parça parça alıyorum ve her gün yeni bir fikirim oluyor ne yapsam diye bir ton şey düşünürken araya kaçanlardan bunlar sıvı soğutma desteğim olsa anakart ve kasada 360 veya 240 lık alacağım direkt ama dediğim gibi biraz aceleye geldi

214xt ile sorun çıkmaz.
Macun pahalı almamım sebebi sistemi ben kullanmayacağım bir kere yapayım sonrasını ben uğraşmayım kafasında ilerliyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,760
İsim
Murat Orhan
Hocam sistemi parça parça alıyorum ve her gün yeni bir fikirim oluyor ne yapsam diye bir ton şey düşünürken araya kaçanlardan bunlar sıvı soğutma desteğim olsa anakart ve kasada 360 veya 240 lık alacağım direkt ama dediğim gibi biraz aceleye geldi

Macun pahalı almamım sebebi sistemi ben kullanmayacağım bir kere yapayım sonrasını ben uğraşmayım kafasında ilerliyorum
Pahalı alsan da tekrar 1 yıl sonra aynı şekilde macun değiştireceksin 3 yıl o macun gitmeyecek yani

ANtiQ08

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
246
İsim
Furkan
Pahalı alsan da tekrar 1 yıl sonra aynı şekilde macun değiştireceksin 3 yıl o macun gitmeyecek yani
Hocam bu sefer ben değiştirmeyeceğim macun olursa bana değiştittiricekler uğraşmak istemediğim için zaten 1gr alıcam

Dikkat ederim hocam peki başka yapmam veya yapmamam gereken bir şey var mı

Herkes aliminyum
Herkes aliminyum soğutucularla kullanmayın yazmiş hocam sizce kullanayammı?

Son düzenleme:

Burak Aksoy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
847
İsim
Burak
Hocam bu sefer ben değiştirmeyeceğim macun olursa bana değiştittiricekler uğraşmak istemediğim için zaten 1gr alıcam

Dikkat ederim hocam peki başka yapmam veya yapmamam gereken bir şey var mı

Herkes aliminyum
Herkes aliminyum soğutucularla kullanmayın yazmiş hocam sizce kullanayammı?
alimünyum soğutucularda kullanabilirsiniz sıvı metal macun olmadığı sürece termal macunların bileşenlere bir zararı yoktur.

Burak Aksoy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
847
İsim
Burak
Sıvı metal hocam
O zaman etkileşim olur. Sıvı metali işlemcinize kullanmanızı önermem yani ısı bandı kullanmıcaksanız illaki sokete falan akabilir çok tehlikeli sorun çıkarabilir.
Birde işlemciniz amd ise bildiğim kadarıyla işlemci çipi ile metal bloğunun arasında sıvı metal kullanılıyor o yüzden termal macun kullanmanız daha risksiz olur.

ANtiQ08

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
246
İsim
Furkan
O zaman etkileşim olur. Sıvı metali işlemcinize kullanmanızı önermem yani ısı bandı kullanmıcaksanız illaki sokete falan akabilir çok tehlikeli sorun çıkarabilir.
Birde işlemciniz amd ise bildiğim kadarıyla işlemci çipi ile metal bloğunun arasında sıvı metal kullanılıyor o yüzden termal macun kullanmanız daha risksiz olur.
Bakıyorum hocam sıvı metal mi macunmu diye

Macun büyük ihtimalle hocam

Burak Aksoy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
847
İsim
Burak
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular