Neler Yeni

Yardım Hangi termal macunu alıyım

Arsek

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
814
İsim
mehmet yahya kara
İlgilendiği Kategoriler
ISS önerilerinde, Driver ile ilgili konularda, Donanımsal herhangi bir arızada etiketlerseniz seve seve yardımcı olurum
Discord
.arsek

hangisini almam lazım laptop için kullanacağım

mx 6 mi kryonaut mu beyler ?

Son düzenleme:

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Thermal grizzly öneririm.

Farway

80+ Silver
MX6 kullandım memnun kaldım ama ben de Kryonout öneririm.

Arsek

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
814
İsim
mehmet yahya kara
İlgilendiği Kategoriler
ISS önerilerinde, Driver ile ilgili konularda, Donanımsal herhangi bir arızada etiketlerseniz seve seve yardımcı olurum
Discord
.arsek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dahası  
Reaksiyon skoru
224
İsim
keday samur
leptap için pahalı ve en iyi termal macun almayın. çünkü gerek yok. wipaste c2 gibi fp ucuz bir macun alabilirsiniz.

nedenine geleyim. leptaplarda daha iyi macun daha iyi sonuçlar vermez.
macun çip yüzeyi ile bakır arasında sıcaklığı iletir. ancak leptaplarda sorun macunda değil bakırda, bakırın dar bir kasa içinde olmasında. leptapın tdp'si 40-60watt belki. yüksek seviyeli macunlar 250watt üstü ısıyı bakıra atmak (bakırın da düzgün soğutulduğunu düşünürsek) kullanılır.

yani sen 50 liralık macun yerine 450 liralık macun sürünce belki 1-2 derece fark eder ya da etmez, ama kalitelisinden yaptım en iyisinden aldım diye kendimizi kandıracağız.

illa bir şeyi kaliteli yapmak istersen termal pad'leri değiştir. ekran kartı memory ram'lerin üzerinde.

Farway

80+ Silver
peki cooler master onerirmisiniz ?

daha once thermal grizzly nin hydronut modelini kullandim guzel performans verdi
Önermem cooler masterın ürünlerinden sadece 1 tanesi öneriliyordu o da aklımda değil kroynout varken gerekte yok bence
Mesaj otomatik birleştirildi:

leptap için pahalı ve en iyi termal macun almayın. çünkü gerek yok. wipaste c2 gibi fp ucuz bir macun alabilirsiniz.

nedenine geleyim. leptaplarda daha iyi macun daha iyi sonuçlar vermez.
macun çip yüzeyi ile bakır arasında sıcaklığı iletir. ancak leptaplarda sorun macunda değil bakırda, bakırın dar bir kasa içinde olmasında. leptapın tdp'si 40-60watt belki. yüksek seviyeli macunlar 250watt üstü ısıyı bakıra atmak (bakırın da düzgün soğutulduğunu düşünürsek) kullanılır.

yani sen 50 liralık macun yerine 450 liralık macun sürünce belki 1-2 derece fark eder ya da etmez, ama kalitelisinden yaptım en iyisinden aldım diye kendimizi kandıracağız.

illa bir şeyi kaliteli yapmak istersen termal pad'leri değiştir. ekran kartı memory ram'lerin üzerinde.
Leptap değil Laptop.
Bilgi de yanlış, kaliteli macunun iletim gücü her türlü daha iyidir. 2 Derece senin işlemcinin GHZ düşürme sınırından aşşağı tutacak? Ayrıca kullanılan macuna göre 8 derece hatta sıvı metalle 10-11 derece farklar oluyor. Ayrıca da Termal Macun'un ömrüde kaliteye dahil. Isınınca akan sümük gibi macunlarda gördü bu gözler o yüzden kalite iyidir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
224
İsim
keday samur
Önermem cooler masterın ürünlerinden sadece 1 tanesi öneriliyordu o da aklımda değil kroynout varken gerekte yok bence
Mesaj otomatik birleştirildi:

Leptap değil Laptop.
Bilgi de yanlış, kaliteli macunun iletim gücü her türlü daha iyidir. 2 Derece senin işlemcinin GHZ düşürme sınırından aşşağı tutacak? Ayrıca kullanılan macuna göre 8 derece hatta sıvı metalle 10-11 derece farklar oluyor. Ayrıca da Termal Macun'un ömrüde kaliteye dahil. Isınınca akan sümük gibi macunlarda gördü bu gözler o yüzden kalite iyidir.

okuduğunu anlayamıyorsun. sıkıntı macunda değil. sıkıntı soğutmada. soğutma bloğunun ısısı ile çipin ısısı çok yakın ve yüksek. aradaki fark macunla ilişkili. bu leptaplarda çip 96 derecede bakır 88 derecede git en iyi macunu sür belki 2 derece farkeder.

ThE LoSt

80+ Silver

mx 6 öneririm kullanıyorum memnunum

Farway

80+ Silver
okuduğunu anlayamıyorsun. sıkıntı macunda değil. sıkıntı soğutmada. soğutma bloğunun ısısı ile çipin ısısı çok yakın ve yüksek. aradaki fark macunla ilişkili. bu leptaplarda çip 96 derecede bakır 88 derecede git en iyi macunu sür belki 2 derece farkeder.
Isıyı bakıra verdiği için bakırın ısınması normal değil mi?

Muddi

80+

mx 6 mi kryonaut mu beyler ?
Alseye t9 13w

ege001

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,749
İsim
ege erdem demirelli
KRYONAUT veya HYDRONAUT al. ikisi neredeyse denk bir birlerini geciyorlar.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,396
Üyeler
141,440
Son üye
kadiryumlu
Top Bottom