Neler Yeni

Arkadaşlar ram i 32GB a yükseltip bu pc yi alacağım. Anakart kaldırır mı?

mhmtw01

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mhmt
Bütçe
01200
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Erdem Taha GEDİK
Rami 32 yapıp bende sipariş verdim pazartesi günü 650 watt gayet yeterli parça kalitesi olarak çok iyi yalnız i5 12400f çok ısınan bir işlemci kule tipi soğutucu alman lazım onu da alırsan keyfine bakarsın istersen bütçe belirt soğutucu önerisi yapayım

mhmtw01

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mhmt
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Rami 32 yapıp bende sipariş verdim pazartesi günü 650 watt gayet yeterli parça kalitesi olarak çok iyi yalnız i5 12400f çok ısınan bir işlemci kule tipi soğutucu alman lazım onu da alırsan keyfine bakarsın istersen bütçe belirt soğutucu önerisi yapayım
Kral soğutucu için 1.5k bütçem varda, bu ürünü alırken termal macun almalımıyım yoksa kendileri sürer mı, kasa zaten 650watt gücünde PSU almaya gerek varmı birde hangi ssd yi seçtin crucial mi kioxia mı

AlevFırtınası

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Alev Fırtınası
Kral soğutucu için 1.5k bütçem varda, bu ürünü alırken termal macun almalımıyım yoksa kendileri sürer mı, kasa zaten 650watt gücünde PSU almaya gerek varmı birde hangi ssd yi seçtin crucial mi kioxia mı
Bilgisayar termal macun sürülü biçimde geliyor. Ama soğutucu takarken kendi stok soğutucusunu çıkarttığında termal macun hava almış olacağı için silip yenisini sürmelisin. Soğutucu alınca yanında termal macun da geliyor. Sadece soğutucu al tak.
Soğutucu olarak da bütçene göre bunlardan birini al. X127, X123'e göre daha f/p. İleride işlemcimi yükseltirim diyorsan ya da soğutucum daha sessiz çalışsın diyorsan 1600 TL olan soğutucuyu alabilirsin.
Dark Freezer X123
Dark Freezer X127
Thermalright Phantom Spirit

Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Erdem Taha GEDİK
Bilgisayar termal macun sürülü biçimde geliyor. Ama soğutucu takarken kendi stok soğutucusunu çıkarttığında termal macun hava almış olacağı için silip yenisini sürmelisin. Soğutucu alınca yanında termal macun da geliyor. Sadece soğutucu al tak.
Soğutucu olarak da bütçene göre bunlardan birini al. X127, X123'e göre daha f/p. İleride işlemcimi yükseltirim diyorsan ya da soğutucum daha sessiz çalışsın diyorsan 1600 TL olan soğutucuyu alabilirsin.
Dark Freezer X123
Dark Freezer X127
Thermalright Phantom Spirit
Kral dark ın soğutucuları lga 1700 e uymuyor bende x123 alacaktım ama uymadığı için almadım

Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Erdem Taha GEDİK
Vay be bunu 50 kişiye önerdim bir tanesi de çıkıp uyumlu mu diye sormadı helal valla :D
Hocam herkesin hatası olabilir hatırlarsınız bende kioxia yerine crucial ı alacaktım hatırlarsınız sizin sayenizde bu hatadan döndüm crucial ın okuma yazma hızını görünce direkt onu almak istedim araştırmadan

AlevFırtınası

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Alev Fırtınası
Hocam herkesin hatası olabilir hatırlarsınız bende kioxia yerine crucial ı alacaktım hatırlarsınız sizin sayenizde bu hatadan döndüm crucial ın okuma yazma hızını görünce direkt onu almak istedim araştırmadan
Reis cevabı düzenledim tekrar oku yanlış anlaşılma olmasın :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Erdem Taha GEDİK

AlevFırtınası

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Alev Fırtınası
Hocam ben x123 için demiştim x127 için de aynısını düşündüm
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve şimdi kontrol ettiğimde lga 1700 desteği gözükmüyor
Bakayım

Hocam ben x123 için demiştim x127 için de aynısını düşündüm

Ve şimdi kontrol ettiğimde lga 1700 desteği gözükmüyor
Haklıymışsın harbiden uyumlu değilmiş daha yeni fark edilmesi baya tuhaf

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Erdem Taha GEDİK
Bakayım

Haklıymışsın harbiden uyumlu değilmiş daha yeni fark edilmesi baya tuhaf
Hocam bende i5 12400f olduğu için araştırdım x123 hoşuma gitti ama biraz eski olduğu için soket uyumlu değilmiş x127 de aynı şekil uygun olarak x123 duo uyumlu ama oda çift fan olduğu için ramlere baskı yapar diye almadım bin lira altında en mantıklı soğutucu strong m4-12x pro başka alternatif yok veya 1100-1200 gibi paralar verilecek

AlevFırtınası

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Alev Fırtınası
Hocam bende i5 12400f olduğu için araştırdım x123 hoşuma gitti ama biraz eski olduğu için soket uyumlu değilmiş x127 de aynı şekil uygun olarak x123 duo uyumlu ama oda çift fan olduğu için ramlere baskı yapar diye almadım bin lira altında en mantıklı soğutucu strong m4-12x pro başka alternatif yok veya 1100-1200 gibi paralar verilecek
Oha o neden o kadar ucuz 400 lira ne

Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Erdem Taha GEDİK
Oha o neden o kadar ucuz 400 lira ne
Bende çok uygun buldum kaptım hemen kullananların neredeyse hepsi çok beğenmiş stok faydan çok daha sessizmiş ve ortalama 15 derece fark oluyormuş 4 bakır borulu olması da güzel bir şey kargoya verildi bilgisayar da geldiğinde test edeceğim

Top Bottom