Neler Yeni

Arkadaşlar yazılım öğrenmek için kurs aldım belirttiğim tutarı kazanabilir miyim

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Burak Seçgin
Selamlar, ben öğrenciyim ve yıllar öncesinden yazılıma merağım var, sosyal medyada ki yazılım öğren 10.000$ kazan spor yap esprilerinden dolayı değil. Ciddi bir amaçla soruyorum, şuanda meslek lisesindeyim ve derslerimizde yazılım var Otomasyon / Bilişim bölümündeyim. Bu yüzden daha da çok yapmak istiyorum. Şuan olmasa da ileride projeler yapmak da isterim. Bunun için kurs satın aldım acaba hata mı yaptım bilemiyorum, sizce şuan orta, orta ileri veya ileri seviyede öğrenmiş olsam ( kurs bu seviyede ) öğrenci olmama rağmen 5000₺ civarlarında gelir elde edebilir miyim ? Tecrübesi olan veya olmayan herkesten cevap bekliyorum yardımcı olursanız sevinirim :)

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,298
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Eğer 5000₺ kazanacak bir iş, proje geliştirirsen/yaparsan neden olmasın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama yinede sen çok uçma.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Burak Seçgin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eğer 5000$ kazanacak bir iş, proje geliştirirsen/yaparsan neden olmasın.

Ama yinede sen çok uçma.
Şimdi bu ekonomide 5000₺ ne işine yarayacak diyebilirsin ama evet, yanlış yazmadım 5000$ değil 5000₺ civarında gelir elde edebilir miyim her ay bu civarlarda yani.. Proje kısmı dediğim gibi ilerde yapmak istediğim bir şey şuan gece gündüz proje üzerine çalışamam hem okulum devam ediyor vs. vs.

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,298
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Şimdi bu ekonomide 5000₺ ne işine yarayacak diyebilirsin ama evet, yanlış yazmadım 5000$ değil 5000₺ civarında gelir elde edebilir miyim her ay bu civarlarda yani.. Proje kısmı dediğim gibi ilerde yapmak istediğim bir şey şuan gece gündüz proje üzerine çalışamam hem okulum devam ediyor vs. vs.
Yapacağın projeye göre değişir, sana şöyle örnek vereyim. Ben bir süre bir firma için web sitesi yaptım 12000tl aldım ve geliştirmem için bana aylık 1000tl veriyorlardı. Çok bir işi yoktu. Admin paneli ayarlamaları falan yapıyordum.

Ama mesela sen gidip inovatif bir app yazarsan ve bunu satabilirsen 30-40k bile kazanabilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Burak Seçgin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yapacağın projeye göre değişir, sana şöyle örnek vereyim. Ben bir süre bir firma için web sitesi yaptım 12000tl aldım ve geliştirmem için bana aylık 1000tl veriyorlardı. Çok bir işi yoktu. Admin paneli ayarlamaları falan yapıyordum.

Ama mesela sen gidip inovatif bir app yazarsan ve bunu satabilirsen 30-40k bile kazanabilirsin.
30-40k hem TL, hem de tek seferlik değil mi ?

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,298
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
30-40 hem TL, hem de tek seferlik değil mi ?
Dediğim gibi yapacağın işte göre değişir. Bionluk gibi sitelerde arduino projesi kodları yapıp satabilirsin. Tanındıktan sonra aylık 2000tl civarı getiri elde edersin.

Selamlar, ben öğrenciyim ve yıllar öncesinden yazılıma merağım var, sosyal medyada ki yazılım öğren 10.000$ kazan spor yap esprilerinden dolayı değil. Ciddi bir amaçla soruyorum, şuanda meslek lisesindeyim ve derslerimizde yazılım var Otomasyon / Bilişim bölümündeyim. Bu yüzden daha da çok yapmak istiyorum. Şuan olmasa da ileride projeler yapmak da isterim. Bunun için kurs satın aldım acaba hata mı yaptım bilemiyorum, sizce şuan orta, orta ileri veya ileri seviyede öğrenmiş olsam ( kurs bu seviyede ) öğrenci olmama rağmen 5000₺ civarlarında gelir elde edebilir miyim ? Tecrübesi olan veya olmayan herkesten cevap bekliyorum yardımcı olursanız sevinirim :)
Benden sana hedef olsun, eğer üniversitler için site yazarsan parayı kırarsın. Kayıt sistemi, ders ekle çıkar, harç yatırma ekranı, ders programı not ortalama dağılımı ve harf notu ağırlığı barı vs vs vs.

eğer gerçekten bütün üniversitelerde kullanılabilecek yenilikçi ve özelleştirilebilir bir tasarım yaparsan milyoner olursun.

ama salam araştırma yapman gerekiyor onu da baştan uyarayım.

Top Bottom