Neler Yeni

Yardım Artic P14 argb fan iyi midir

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Ahmet
Merhaba kasamdaki ön fanlar içeriye çok hava veremiyor ve ısınma sorunu oluyor bunu için ön fan yerine Artic P14 arg fan alıp takmayı düşünüyorum sizce bu fanın bir faydası olur mu ve iyi bir fan mıdır acaba.

Fan Link:https://app.hb.biz/p4v23edcX0sB

brsokcu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
393
İsim
Barış Okçu
Merhaba kasamdaki ön fanlar içeriye çok hava veremiyor ve ısınma sorunu oluyor bunu için ön fan yerine Artic P14 arg fan alıp takmayı düşünüyorum sizce bu fanın bir faydası olur mu ve iyi bir fan mıdır acaba.

Fan Link:https://app.hb.biz/p4v23edcX0sB
Pressure yerine flow fan al eğer kasan mesh ise. Sana hava vermiyor gibi hissettirir ama pressure fandan daha fazla m^3 hava verir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Ahmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Pressure yerine flow fan al eğer kasan mesh ise. Sana hava vermiyor gibi hissettirir ama pressure fandan daha fazla m^3 hava verir.
Dediğinizi pek anlamadım ama link atabilir misiniz acaba önerdiginiz ürünü bu arada kasam mesh ama öndeki fanlar rampage fanı ve RPM düsük bu yüzden az hava veriyor gibi geldi bana

brsokcu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
393
İsim
Barış Okçu
senin yazdığın p14 gibi modelleri pressure yani basınç fanı olduğu için genellikle radyatörlerde kullanırlar. Kasa içine havayı dağıtmak için ise Flow yani F14 gibi modeller kullanılır. Arcticin bu iki modeli arasında cok cfm farkı yok. Ama flow alman daha iyi olacaktır. Bu biraz kasa yapısı ile de alakalı fanlar uzakta meshin delikleri çok küçük ve sıksa pressure de alabilirsin aslında. Ama kasa içi olarak Flow fan kullanılır F14 gibi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Ahmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
senin yazdığın p14 gibi modelleri pressure yani basınç fanı olduğu için genellikle radyatörlerde kullanırlar. Kasa içine havayı dağıtmak için ise Flow yani F14 gibi modeller kullanılır. Arcticin bu iki modeli arasında cok cfm farkı yok. Ama flow alman daha iyi olacaktır. Bu biraz kasa yapısı ile de alakalı fanlar uzakta meshin delikleri çok küçük ve sıksa pressure de alabilirsin aslında. Ama kasa içi olarak Flow fan kullanılır F14 gibi.
Kasa biraz uzun ve öndeki mesh yerindeki filtreden hava biraz zor giriyor o yüzden P14 tercih edecektim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,809
Üyeler
141,345
Son üye
Hyper16
Top Bottom