Neler Yeni

Yardım Asansör çalışınca internet kopması

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Bu konuyu bir kere daha açmıştım ve bir şekilde çözmüştüm. Tekrardan aynı sorunla karşlılaşıyorum. Biraz forumlara baktım ve asansörün manyetik alanından modemin etkileniyor olabiliceğini okudum ve üst katım makine dairesi olduğu için mantıklı geldi fakat aklıma takılan soru bu sorunla 1-2 hafta karşılaşıyorum kendi kendine düzeldikten 1-2 hafta sonra tekrar yapmaya başlıyor. Asansör çalışınca DSL ışığım sönüyor ve durduğu anda tekrardan geliyor. Genellikle online oyunlar oynadığım için aşırı bir sinir bozucu hal alıyor. Sağolsunlar komşularım yasak varken bile günde 15-20 defa asansör kullanıyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• Beğen
Reaksiyonlar: Jaws

Jaws

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
225
İsim
Emre Şimşek
Instagram
emresmskk
Steam
Jexansx
Bu konuyu bir kere daha açmıştım ve bir şekilde çözmüştüm. Tekrardan aynı sorunla karşlılaşıyorum. Biraz forumlara baktım ve asansörün manyetik alanından modemin etkileniyor olabiliceğini okudum ve üst katım makine dairesi olduğu için mantıklı geldi fakat aklıma takılan soru bu sorunla 1-2 hafta karşılaşıyorum kendi kendine düzeldikten 1-2 hafta sonra tekrar yapmaya başlıyor. Asansör çalışınca DSL ışığım sönüyor ve durduğu anda tekrardan geliyor. Genellikle online oyunlar oynadığım için aşırı bir sinir bozucu hal alıyor. Sağolsunlar komşularım yasak varken bile günde 15-20 defa asansör kullanıyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Cat 6 kablo kullanmayı dene o kabloların izole sistemi baya gelişmiş oluyor manyetik dalgaları engeller gibi ama emin değilim :)

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cat 6 kablo kullanmayı dene o kabloların izole sistemi baya gelişmiş oluyor manyetik dalgaları engeller gibi ama emin değilim :)
Şu illetten kurtulacaksam kablo almak sorun değil benim için sence sorun manyetik dalgalardan mı kaynaklıdır? Eğer ondan kaynaklıysa neden arada olup arada olmuyor?

• Beğen
Reaksiyonlar: Jaws

Jaws

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
225
İsim
Emre Şimşek
Instagram
emresmskk
Steam
Jexansx
Şu illetten kurtulacaksam kablo almak sorun değil benim için sence sorun manyetik dalgalardan mı kaynaklıdır? Eğer ondan kaynaklıysa neden arada olup arada olmuyor?
Bilmiyorum işte ama denemende fayda var hatta cat 7 falan düşünebilirsin internetten biraz araştırma yap istersen bu kablolarla ilgili .

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilmiyorum işte ama denemende fayda var hatta cat 7 falan düşünebilirsin internetten biraz araştırma yap istersen bu kablolarla ilgili .

"Kendincen önceki UTP kablolarla karşılaştırıldığında CAT7 kablolar dış etkenlerden (elektromanyetik dalgalar) en az etkilenen kablo türüdür. "

İyi hoşda bu kablolar ethernet kablosu ve benim sorunum dsl ile ilgili gibi.

tns1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Oğuz
Dandik çift bakır telli telefon kablosu yerine, cat6 kablo ile binanın girişinden modeme kadar yeni kablo çektirin. 8 telden 2 tanesi ile telefon sinyalini modeme iletin.

Jaws

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
225
İsim
Emre Şimşek
Instagram
emresmskk
Steam
Jexansx
"Kendincen önceki UTP kablolarla karşılaştırıldığında CAT7 kablolar dış etkenlerden (elektromanyetik dalgalar) en az etkilenen kablo türüdür. "

İyi hoşda bu kablolar ethernet kablosu ve benim sorunum dsl ile ilgili gibi.
İkiside aynı hattan geliyor sonuçta.

tns1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Oğuz
Kablo ethernet kablosu evet. Bu kablonunyalıtım özelliğini kullanacaksınız.

Waxen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,143
İsim
Hüseyin Levent
Facebook
None
Twitter
None
Kanka baktım internette fizik olarak mümkün olmadığını söylüyorlar

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dandik çift bakır telli telefon kablosu yerine, cat6 kablo ile binanın girişinden modeme kadar yeni kablo çektirin. 8 telden 2 tanesi ile telefon sinyalini modeme iletin.
Bu işlerden pek anlamam tam olarak ne yapmam lazımdır?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kanka baktım internette fizik olarak mümkün olmadığını söylüyorlar

Yani kağıt üzerinde ne kadar mümkün veya değil bilemem internette bu sorunla karşılaşan bir kaç kişi daha gördüm. Sorun bu yani.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,503
Üyeler
141,590
Son üye
Berkaru
Top Bottom