Neler Yeni

Aşırı ısınan laptopa soğutucu fan etki eder mi?

Arkadaşlar merhaba, i7-13650hx ve 4060 olan bi dell g16 7630 laptopum var. biostan intel turbo boost ve turbo boost maximumu açınca cpu 100 derecede çalışıyor oyunlarda. TCC offset ayarını 15 yaptım sabit 85 derecede çalışyor çok bi sıkıntım yok bu konuda. Laptopumun altına fan alsam etki eder mi sizce? mantığım yetmedi benim :D yine son derece zorlayacağı için 85 derecede çalışır mı yoksa etki eder mi

Yigido07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Yiğit
Ttc ayarını nereden yapıyoruz hocam banada yardımcı olabilir misiniz

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ttc ayarını nereden yapıyoruz hocam banada yardımcı olabilir misiniz
hocam ben biosdan performance gibi bi kısım vardı galiba orda en altta TCC Offset Activation yazıyordu onu 15 e ayarladım kaydettim çıktım. aklınızda bulunsun laptopun kendi yazılımı varsa ordan ultra performance cooling mode gibi güç modlarını seçince ayar sıfırlanıyor, bunu farkedene kadar bios bozuk sanmıştım ona dikkat edin :D

Yigido07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Yiğit
hocam ben biosdan performance gibi bi kısım vardı galiba orda en altta TCC Offset Activation yazıyordu onu 15 e ayarladım kaydettim çıktım. aklınızda bulunsun laptopun kendi yazılımı varsa ordan ultra performance cooling mode gibi güç modlarını seçince ayar sıfırlanıyor, bunu farkedene kadar bios bozuk sanmıştım ona dikkat edin :D
Sağolun hocam

Akanizzm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Burak Ahmet AKAN
Instagram
akanizzm
Steam
akanizzm
Discord
akanizzm
Hocam ne kadar laptop masaya konulup kullanılması için üretilse de bir tık yükseltemek iş yapıyor. Gigabyte Aorus 15 laptopa sahibim. Mediamarkttan sadece laptop standı aldım ve ısı konusunda baya iş yapıyor.

Hocam ne kadar laptop masaya konulup kullanılması için üretilse de bir tık yükseltemek iş yapıyor. Gigabyte Aorus 15 laptopa sahibim. Mediamarkttan sadece laptop standı aldım ve ısı konusunda baya iş yapıyor.
hocam en son çare evde bişeylerin üstüne koyup stand yaptım kendime. ama yine 85 derecede çalışıyor. sadece performansı arttırıyor biraz o yüzden de yine 85 derecelere dayanıyor. bir çaresi yok mu bunun ya

Akanizzm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Burak Ahmet AKAN
Instagram
akanizzm
Steam
akanizzm
Discord
akanizzm
Kaç yıllık makina? Bakımını yaptın mı?

Kaç yıllık makina? Bakımını yaptın mı?
geçen sene eylülde almıştım. 1 yıla yaklaşıyor yani. dün içini açıp fanları temizledim bi nebze rahatlattı. garantisi devam ettiği için bilgisayarcılarda termal macun değişimi işine bulaşmadım hiç. ücretli servise göndersem dell'in termal macun değişimi etki eder mi hocam sizce değer mi verdiğim paraya.

Akanizzm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Burak Ahmet AKAN
Instagram
akanizzm
Steam
akanizzm
Discord
akanizzm
Termal macun değişimi yapmanı tavsiye ederim. Laptop olsa da yükseltici şart artık.
geçen sene eylülde almıştım. 1 yıla yaklaşıyor yani. dün içini açıp fanları temizledim bi nebze rahatlattı. garantisi devam ettiği için bilgisayarcılarda termal macun değişimi işine bulaşmadım hiç. ücretli servise göndersem dell'in termal macun değişimi etki eder mi hocam sizce değer mi verdiğim paraya.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
975,956
Üyeler
154,312
Son üye
saruhaan
Top Bottom