Neler Yeni

Aşırı ısınmadan pc kendini kapıyor

LynFury

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Emre Toklar
Öncelikle merhaba arkadaşlar, Ryzen 7 5700g işlemcim son 1 aydır fazla ısınıyor sebepsiz bir şekilde hatta fazla ısınmadan pc kendini korumaya alarak kapıyor boşta 50 derece çalışıyor herhangi bir oyuna girdiğimde bir anda sıcaklık 85 95 derecelere çıkıyor ve ısınıp kapanıyor core boost kapadım gene fayda etmedi sizce neden böyle yapıyor olabilir çünkü kafayı yemek üzeriyim termal macunu doğru şekilde değiştirdim ve kaliteli bir macun kullandım.
Sistem:msi 240 liquid cooler,4000mhz pny ram

Bünyamina

80+ Gold
Öncelikle merhaba arkadaşlar, Ryzen 7 5700g işlemcim son 1 aydır fazla ısınıyor sebepsiz bir şekilde hatta fazla ısınmadan pc kendini korumaya alarak kapıyor boşta 50 derece çalışıyor herhangi bir oyuna girdiğimde bir anda sıcaklık 85 95 derecelere çıkıyor ve ısınıp kapanıyor core boost kapadım gene fayda etmedi sizce neden böyle yapıyor olabilir çünkü kafayı yemek üzeriyim termal macunu doğru şekilde değiştirdim ve kaliteli bir macun kullandım.
soğutucunda sorun olabilirmi yada soğutucun tam takılmamış olabilir mi

LynFury

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Emre Toklar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

YunusOZ

80+ Bronze
Termal macun fazla olabilir veya çok az olabilir. Tekrardan termal macun sürün. Çözüm olmazsa sıvı soğutucuda sıkıntı olabilir.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,922
İsim
Hasan
Eğer bu modelse işlemci soğutucu sorunlu. MSI ile iletişime geçip iade edin ya da değişim isteyin.

LynFury

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Emre Toklar
Eğer bu modelse işlemci soğutucu sorunlu. MSI ile iletişime geçip iade edin ya da değişim isteyin.
e bu benim sıvı soğutucum

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Bedirhan AYHAN
Elinde stok soğutucu var ise onunla bir denemeni tavsiye ederim. Kullanmış olduğun sıvı soğutmanın içerisindeki pompa genelde kırılıyor. Forumlarda bu sorunu yaşayan insanlar var.

LynFury

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Emre Toklar
Tamam o zaman MSI'a başvur ve değişim iste.
öyle yapıcağım maalesef
Mesaj otomatik birleştirildi:

yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar .

Top Bottom