Neler Yeni

askerlik tecil bozdurma

ibrahimmkrdg

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
463
İsim
ibrahim karadağ
arkadaşlar merhaba. 15 gün önce mezun oldum. sistemde mezuniyetim görünüyor. fakat e-devlette yoklama başvuru kısmında tecilimi bozdururken şöyle bir soru sordu:

ertelemenizi neden iptal etmek istiyorsunuz ?
1) hem okuyup hem askerlik yapmak istiyorum
2) bedelli yapmak istiyorum

mezuniyetim görünüyor fakat neden 1.seçenek çıktı anlamadım. acaba başına gelen oldu mu yardımcı olursa sevinirim.

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
arkadaşlar merhaba. 15 gün önce mezun oldum. sistemde mezuniyetim görünüyor. fakat e-devlette yoklama başvuru kısmında tecilimi bozdururken şöyle bir soru sordu:

ertelemenizi neden iptal etmek istiyorsunuz ?
1) hem okuyup hem askerlik yapmak istiyorum
2) bedelli yapmak istiyorum

mezuniyetim görünüyor fakat neden 1.seçenek çıktı anlamadım. acaba başına gelen oldu mu yardımcı olursa sevinirim.
Mezun olduktan sonra yasal olarak iki yıl daha tecil ettirme hakkın var. En iyisi askerlik şubesine gitmen.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pardon ben yanlış anladım galiba sen bozdurmak istiyorsun.
Okulla ilişiğini kestin mi peki ? İlişik kesmen gerekiyor muhtemelen o yüzden çıkıyor ilk seçenek. Mezun olmakla bitmiyor.

ibrahimmkrdg

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
463
İsim
ibrahim karadağ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mezun olduktan sonra yasal olarak iki yıl daha tecil ettirme hakkın var. En iyisi askerlik şubesine gitmen.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pardon ben yanlış anladım galiba sen bozdurmak istiyorsun.
Okulla ilişiğini kestin mi peki ? İlişik kesmen gerekiyor muhtemelen o yüzden çıkıyor ilk seçenek. Mezun olmakla bitmiyor.
teşekkürler

Agathon

80+ Silver
En İyi Cevap
2
İlişik kesmek her üniversite için farklılık gösterebilir. Bazı üniversiteler telefonla onay alarak bu işlemleri gerçekleştiriyor. Üniversitene gitmeden konusup halledebilirsin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,055
Üyeler
140,755
Son üye
gnine
Top Bottom