Neler Yeni

Yardım ASROCK B550M-HDV Anakart Hakkında Tavsiye

Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
fatih
Steam
spresh
Twitter
oaafatih
Discord
fatih9
Merhaba dostlar ve @crazyreign bu sistemde ASROCK B550M-HDV anakart var. Fiyatı bu şekilde çok güzel. Overclock yapmayacak bir oyuncu için idare eder mi yoksa illa ki anakart değiştirilmeli mi?

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,330
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
Merhaba dostlar ve @crazyreign bu sistemde ASROCK B550M-HDV anakart var. Fiyatı bu şekilde çok güzel. Overclock yapmayacak bir oyuncu için idare eder mi yoksa illa ki anakart değiştirilmeli mi?

Degistirmeye gerek yok. Onun yerine SSDyi 1TB yap ya da ramleri yukselt bence.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,253
İsim
Murat Orhan

Giriş seviyesi tercih edilecek en iyi kart. Faz değeri düşük ama onun dışında normal b550. Oc yapmayacaksan giriş orta seviye fazlasıyla yeterli
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ssdyi 970 Evo plus yap üstüne dışarıdan kule tipi bir soğutucu slip tak

Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
fatih
Steam
spresh
Twitter
oaafatih
Discord
fatih9
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Giriş seviyesi tercih edilecek en iyi kart. Faz değeri düşük ama onun dışında normal b550. Oc yapmayacaksan giriş orta seviye fazlasıyla yeterli

970 evo plus 1850 tl civarında bir ssd 1683 tl verip ssdyi buradan yükseltmek mantıksız geldi rami de anakart 2 slot oldugu için 15 lık 2 ram yapsam direkt site üzerinden 945 tl ekleniyor güzel fiyatı bu şekilde sistem iyi mi ?

Soğutucuyu ileride alıcam 5600 ün stok soğutucusu bir süre kullanılabilir diye düşünüyorum.

@crazyreign anakartlardan anlıyorsun sen dostum bir bakabilecek misin?

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,330
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
970 evo plus 1850 TL civarında bir ssd 1683 TL verip ssdyi buradan yükseltmek mantıksız geldi rami de anakart 2 slot oldugu için 15 lık 2 ram yapsam direkt site üzerinden 945 TL ekleniyor güzel fiyatı bu şekilde sistem iyi mi ?

Soğutucuyu ileride alıcam 5600 ün stok soğutucusu bir süre kullanılabilir diye düşünüyorum.

970 evo plus yapmaya gerek yok bence. Dediginiz gibi baska sitelerden alarakta asagi yukari ayni fiyata denk geliyor. SSD yi XPG Spectrix yapabilirsiniz. Kalan parayla da AG400 kule tipi sogutucusu alirsiniz. O islemci stok sogutucu ile alev aliyor.

Ayrica bana kalirsa o sistem yerine butceniz var ise https://pckolik.com/pbwp-customization-default/?pid=50319 bu sistemi ryzen 5 5600 asrock b550 kasayi nzxt H510 ssdyi XPG Spectrix 1TB islemci sogutucuya da LE300 yaparak almaniz daha mantikli olur. Bu ozellestirmeler ile 22329 TL ye denk geliyor. Tabi butceniz yok ise 3070 TI sistemde fiyatina gore cok iyidir.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,253
İsim
Murat Orhan
970 evo plus 1850 TL civarında bir ssd 1683 TL verip ssdyi buradan yükseltmek mantıksız geldi rami de anakart 2 slot o ii iildugu için 15 lık 2 ram yapsam direkt site üzerinden 945 TL ekleniyor güzel fiyatı bu şekilde sistem iyi mi ?

Dostum 1 tbsini al demedim zaten 300 farkla 500 olanını al dedim en kötü ihtimalle. Ayrıca ram 16 kalsın eğer alacağın 32 GB ram de 3600 MHz ise o şekilde alabilirsin

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
960,356
Üyeler
151,534
Son üye
tittlesovy
Top Bottom