Neler Yeni

Asus Dual 1660 Ti Değişim Koşulları

Aperius

80+
Merhaba arkadaşlar, zamanında bilen bilir bir ekran kartı yakaladım 2000 liraya Asus Dual 1660 Ti. Evet o sıkıntılı olandan. Sıkıntısından haberim yoktu ilk çıktığı sıralar aldım zaten. Neyse iyi kötü kullanmaya başladım memnun sayılırdım sıcaklık değerlerinden ama bugünlerde Black Desert oynamaya başladım ve haliyle elimde böyle bir kart varken Remastered modda oynamak istedim. Oynatıyor çünkü, 65-75 fps alıyorum yani. Şimdi ama dediğim kısma tekrar dönecek olursak sorun şu ki 85 derecelerde bazen 87 derecelerde oynuyorum ve aşırı derecede rahatsızım bu durumdan. Sadece sıcaklık değerlerini gördüğümden de değil. Bir ara ekran kartı driverı devre dışı mı kaldı ne olduysa oyun kapandı ve bir daha da açamadım restart atana kadar. Hadi dedim olur. Bugün yine oyundayım, bu sefer de mavi ekran vermesin mi. Memory management diye bir mavi ekran aldım. Aga bende ip koptu o mavi ekranı alınca. Kafaya koydum ben değiştircem bu kartı. Gerekirse palit gerekirse inno3d hatta ve hatta galax almayı bile düşünür vaziyetteyim. Bıktım ben bu kartın sorunlarından artık. Aga bir kart aldık oyun oynamak için ama oyun oynatmıyor kart stresten sıcaklıktan ya. Ne yapayım ben bu kartı var mı önerisi olan? Satsam kaça gider takas etsem kim alır bunu? Kasa içi soğutma iyi sayılmaz, yeni kasa alıp deneyeyim diyorum ama değer mi bilmiyorum. Kasada bi tane fan var o da tahliye fanı. Sizce ben 500 hadi en fazla 600 lira civarında bir kasa alsam, bu 85 derece kaça kadar iner veya sorunlar çözülür mü? Asusla iletişime geçip mağduriyet yaşadığımı söylesem evoyla falan değiştirirler mi? Artık paranoyak oldum bildiğiniz kartta sıkıntı var mı yok mu diğer parçalar ne alemde onlar da zarar görüyor mu diye düşünmekten.

Trexsons

80+ Silver
En İyi Cevap
1
90 ı aşmıyorsa çok büyük bir sorun değil, kullanılabilir. Mavi ekran neden vermiş onu da anlamak için konu açıp yardım alabilirsin.

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,411
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
ben kartınızın evo ile değişeceğini sanmıyorum
sistem şu an açılır vaziyette mi ? yüksek sıcaklıkta fanlar kaç rpm'de dönüyor baktınız mı ?

Aperius

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ben kartınızın evo ile değişeceğini sanmıyorum
sistem şu an açılır vaziyette mi ? yüksek sıcaklıkta fanlar kaç rpm'de dönüyor baktınız mı ?
Hocam sistem çalışıyor sorunsuz, fanları da msi afterburner ile kontrol ediyorum her daim %100 çalıştırmaktayım. Kaç rpm bilmiyorum ama o pervaneye parmağımı soksam keser atar
Mesaj otomatik birleştirildi:

90 ı aşmıyorsa çok büyük bir sorun değil, kullanılabilir. Mavi ekran neden vermiş onu da anlamak için konu açıp yardım alabilirsin.
87 de az değil ki kardeşim. Kartın ömrünü yiyor resmen

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,411
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Hocam sistem çalışıyor sorunsuz, fanları da msi afterburner ile kontrol ediyorum her daim %100 çalıştırmaktayım. Kaç rpm bilmiyorum ama o pervaneye parmağımı soksam keser atar
Mesaj otomatik birleştirildi:

87 de az değil ki kardeşim. Kartın ömrünü yiyor resmen
fan zaten az da dönse eli keser de
şu yüzden kaç rpm'de döndüğünü sordum eğer hani düşük hızda dönüyorsa ondan da ısınabilir

Aperius

80+
fan zaten az da dönse eli keser de
şu yüzden kaç rpm'de döndüğünü sordum eğer hani düşük hızda dönüyorsa ondan da ısınabilir
Aga max kaç rpm de dönüyor bulamadım bi türlü ama şunu söyleyebilirim ki hızlı. O kadar hızlı dönen bir fanın 63-64 dereceden fazlasını göstermemesi lazım kolay kolay. Eğer araştırıp bakarsan ekran kartının soğutucu bloğundan kaynaklı bir problem olduğunu anlarsın. Arctic accelero xtreme IV kovalıyorum stoğa gelince sipariş verip inceleme yapmayı planlıyorum. Garantinin şu durumda pek işe yaradığı yok yanarsa yanabilir yani

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,731
İsim
Eren Yeager
Evo olmayan modeli sanırım şu dönemde satarsam kart alabileceğini sanmıyorum garantiye gönderebilirsin kasa mesh ve sadece 1 fan varsa kasa alıp 8 9 derece farkettirebilirsin
Ben olsam garantiye gönderirim.

Aperius

80+
Evo olmayan modeli sanırım şu dönemde satarsam kart alabileceğini sanmıyorum garantiye gönderebilirsin kasa mesh ve sadece 1 fan varsa kasa alıp 8 9 derece farkettirebilirsin
Ben olsam garantiye gönderirim.
garantiye gönderdim ama "12 saatlik testin ardından bir sorun bulunamamıştır" ibaresiyle geri gönderdiler

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
UV yapabilirsin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
962,104
Üyeler
151,848